Reklama

Reklama

Legendy kriminalistiky - Série 2 (2019) (série)


Matky vražedkyně (S02E07)

(epizoda)
Dokumentární / Krimi
Česko, 2019, 30 min

Hrají:

Mirek Vaňura (moderátor)

Obsahy(1)

Dnešní epizoda druhé řady Legend kriminalistiky přiblíží dva případy, a to zločiny na dětech. Ty vždy patří k těm nejemotivnějším a nejtěžším, a pokud je spáchá matka dítěte, je to vždy absolutně zdrcující pro všechny. První případ z roku 2011 patří k těm nejzávažnějším. Svou brutalitou zaskočil i samotné policisty, kteří ho označili co do rozsahu a věku dětí za nejhorší v novodobé české historii. Odehrál se blízko Poličky v obci Široký důl, kde došlo ke čtyřnásobné vraždě dětí – osmiletého a dvouletého chlapce, čtyřleté a dvouměsíční holčičky. Policejní hlídka našla i zraněnou ženu Romanu Z., matku dětí. Ta po činu chtěla spáchat sebevraždu, jak ukázalo pozdější vyšetřování, to se jí ale nepovedlo. V kritickém stavu byla převezena vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Jakmile nabyla vědomí a byla schopna komunikovat s okolím, byla vyšetřovatelem vyslechnuta a později jí bylo sděleno obvinění ze čtyřnásobné vraždy. V květnu roku 2012 byla Krajským soudem uznána vinnou a odsouzena na doživotí, přestože se odvolávala na ztrátu paměti. Po vyhlášení rozsudku zkolabovala, a protože by se za této okolnosti proti rozsudku případně nemohla odvolat, bylo pokračování nařízeno na konec května téhož roku. Po vynesení rozsudku se odvolala k vrchnímu soudu, ten jí trest doživotí potvrdil. Druhým případem je vražda novorozené holčičky, kterou v roce 2015 řešila jihočeská kriminalistka Renáta Míková. Ivana K. několik měsíců nechala tělíčko mrtvé holčičky zabalené a uložené v kyblíku na balkoně. Za vraždu narozené dcery dostala 15 a půl roku vězení. Svým činem vlastně ublížila všem – sobě, partnerovi a svým dalším dětem, které stráví část svého života bez mámy. (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

EllienPM odpad!

všechny recenze uživatele

Novácky bulvární tragédie. Co tohle dělá na veřejnoprávní stanici... Dvořák opět úřaduje, schválí se i toto a staromilský divák se diví. Je mi líto, jak úroveň celého dnešního světa klesá. Lidé už nemají vysoké standardy a forma podání je zde opravdu senzacechtivě bulvárně "lidová". Hnus. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Česká verejno-právna televízia vyprodukovala projekt "Legendy kriminalistiky". Je to séria zhruba polhodinových dokumentárnych filmov, ktoré podávajú svedectvo o tých najšokujúcejších a najbrutálnejších zločinoch, čo sa odohrali v Českej republike. V poradí siedma epizóda z druhej série nesie názov "Matky vražedkyne". Je to rekonštrukcia dvoch prípadov, v ktorých prišli o život nevinné deti rukami svojich matiek. Prvý sa odohral v roku 2011 v malej obci Široký dúl, kde Romana Z. zabila štyri svoje deti. Najstarší chlapec mal osem rokov a najmladšia obeť bolo len dvojmesačné bábätko. Romana bola odsúdená na doživotie. Druhý prípad sa stal v roku 2015 v Južných Čechách. Ivana K. tajne porodila zdravú dcéru, ktorú bezprostredne po pôrode usmrtila. Ivana za svoj zločin dostala trest pätnásť a pol roka odňatia slobody. **** ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zde platí co řekl na jedné z přednášek vynikající psycholog Jeroným Klimeš "Můj děda říkal, že je lepší se dobře oběsit, než špatně oženit". Díl je ke shlédnutí zde :  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10993853591-legendy-kriminalistiky/318295350010007/ ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sériový vrah – nebo matky vražedkyně – co je horší…? Zabít své vlastní děcka /dítě, to si asi drtivá většina lidí nedokáže představit ani v tom nejhorším snu. Ivana K svou novorozenou holčičku zabila a nechala jen tak ležet v igelitu na balkóně – to Romana Zienertová zašla ještě dále – ta rovnou udusila – ubodala své čtyři děti, předstírala ztrátu paměti a vyfasovala za to doživotí. Její ubohost už pak definitivně potvrdilo komické zhroucení u soudu, ale ani to jí nepomohlo. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama