Čínský obchodník

• Čína Zhong guo tui xiao yuan (více)

Yan Jian, mladý čínský IT inženýr, se dobrovolně vydá do severní Afriky, aby pomohl společnosti, pro kterou pracuje, vyhrát soutěž. Vítěz může vlastnit právo kontrolovat komunikaci mezi jihem a severem. Francouzský špión Michael pracuje pro Západ. Jeho šéf mu nařídil vycestovat do severní Afriky a vyhrát soutěž, což jim umožní ovládat velké nerostné zdroje Afriky. Pro úspěch akce najal nejlepšího žoldnéře v Africe, Laudera a bývalého generála Kabbaha. Yan odhalil jejich spiknutí. Je jediný, kdo je může zastavit. (TV JOJ)

tron

Bacha, toto nie je seagalovka. Seagal je tu iba v úvodnej scéne (kedy dostane šokujúcu nakladačku od Mikea Tysona!) a potom sa na okamih mihne po hodine a osemnástich minútach (!!). Stopáž je absurdne prestrelená, akcie nie je úplne málo, ale je mizerná, scenár o ničom, mnohé scény wtf, ale nie takým tým zábavným, ale skôr pekelne rozčuľujúcim spôsobom. Hlavne ma ale ako hovorím dojalo zneužitie Seagalovho mena na propagáciu tohto šitu. Hlavnú rolu tu má nejaký nudný, nezáživný týpek, niečo ako kurva Superman, ktorý je síce kancelárska krysa, ale v pohode prežíva zrážky s Hummerom, odpálenie pancierovými päsťami či zostrelenie tankom z výšky 30. metrov. A čo dodať k Tysonovi? Snáď len to, že horší by bol už iba O.J. Simpson. ()

Wacoslav1

No ty Woe mě tu normálně bavil Seagal! Jeho bitka s Tysonem je epic!!! Jinak solidní nepodfinancovaný akčňák made in China kterému v druhé půli trochu dochází dech, ale dá se to vidět a klíďo si to ještě zopáknu.60% ()

Xmilden

Čína se na to už nemohla dívat a tak koupila Seagala s Tysonem, vyrazila do Afriky a natočila pěknou báchorku o zlých Evropanech a o jednom ušlechtilém čínském obchodníkovi. Stevenova role je dosti vedlejší. 30% ()

Rominator

Michael (Clovis Fouin) se za pomoci Kabbaha (Mike Tyson) v blíže nespecifikované africké zemi snaží vyvolat občanskou válku a získat zakázku na vybudování mobilní sítě. Soutěže se také účastní čínský DH Telecom, který zastupuje Yan Jian (Li Dongxue)... Zlí jazykové tvrdí, že se Steven Seagal a Mike Tyson při natáčení souboje na place vůbec nepotkali. Seagal natáčel s kaskadérským doublem a Tyson také. Ono by se tomu dalo i věřit, protože při společné bitce není jediný záběr, kde by bylo současně vidět oběma protagonistům přímo do obličeje. Potvrzeným faktem je, že Stevenův kaskadérský double byl Kevin Lee, který má foto z natáčení v galerii na IMDb. Film je hodně rozporuplný, ale jsou tam momenty, které dokázaly pobavit. HODNOCENÍ 50% ()

SeBig odpad!

Tim Tysonem si nejsem v herecký kariéře jistej asi jako Koháka. Seagala už nebaví očividně ani hlavní role, takže ze sebe vypotí maximum hned ze začátku a pak už jenom občas do nějaký scény vykukuje. Timpádem hl. aktér neznámej číňan, co snad ani neni herec a je mi těžce šumafuk stejně jako děj a celej tenhle film i když jsou tam hezký místa a vizuál voní jak letní dovolená. ()

Chrustyn

Tyson docela jede. Před časem se porval s Donniem Yenem, nedávno s Van Dammem a teď dostal po čuni od Seagala v jedné z jeho nejmenších roli. Naproti tomu se z Tysona stává regulerní (i když mizerný) herec, protože zde hraje prakticky hlavní roli. Rozhodně se nejedná o Seagalovku a pokud ho považujete za hlavní lákadlo, budete zklamaní. Ve výsledku to ani není žádný akčňák a hlavně to není dobrý film. ()

Lacike

Prirovnal by som to k Seagalovke Mercenary for Justice. Evidentne to malo solidny rozpocet. Je tam kopa prestreliek a vybuchov. Neustale sa pred kamerami premava tazka technika. Kto ma rad bezmyslienkove prestrelky, tak asi bude spokojny. Mne ale bolo uplne jedno kto a o co tam vlastne bojuje, kedze herecke vykony väcsiny zucastnenych su tragikomicke a vlastne aj cela zapletka je idiotska. V 80tych rokoch bojovali za slobodu v okupovanych krajinach americania, teraz zase cinania. A aj tie prestrelky mi pripadali monotonne a nenapadite. Hlavné lakadlo filmu sa odohra hned na zaciatku. Bitka dvoch extitanov. Seagal vs. Tyson. Vraj sa vôbec pri natacani nestretli a fakt tam nieje pri ich bitke jediny zaber v ktorom by zretelne bolo vidno do xichtu obidvom. Ale to je fuk. Aj tak je ich bitka jedinym co za nieco stoji. A to napriek tomu, ze nic extra nepredvedu a bitka obsahuje divne spomalovacky a evidetne trikove zabery. Len kvôli nej davam jednu hviezdicku. Pozrite si ju na youtube a na film sa môzete vykaslat. 2/10. ()

kaylin

Na to, že to je čínská produkce a hraje tam Steven Seagal, tak to v konečném součtu není vůbec špatné. Steven zde dokonce bojuje, hned na začátku, navíc s Mikem Tysonem, ale je na tom moc vidět, jak je to hodně stříhané. Co je horší, Mike Tyson prokazuje, že se pro herectví opravdu nenarodil. Ale nakonec to tak zlé není. ()

Trevor

Nakoľko je Čína pod čoraz väčšou paľbou kritiky európskych lídrov tak si oni natočili film o tom, ako zlá Európa usiluje o chaos v afrických krajinách a ich obchodník sa snaží občianskej vojne zabrániť...je pravdou že čínske investície v danej oblasti raz pravdepodobne prispejú k tomu, že chudobná Európa aj vďaka našim neschopným lídrom bude nielen Číne, ale možno aj niektorým africkým krajinám iba ticho závidieť. potrvá to možno viac ako jednu generáciu, ale tento scénar je viac ako pravdepodobný. ()

stuntmanMIKE odpad!

Kurva v tom filme bolo vsetko... Stefan dostane na picu, Tyson skusajuci africky akcent, beduini na konoch s mobilmi, hackeri, tanky, rozbijanie stien rukami, zenska obriezka a kopec dalsieho, ale to som uz nevidel kedze som to vypol po hodine. Nedalo sa to dopozerat. Herecke vykony boli tak zalostne, ze to parodovalo same seba. No proste neskutocna blbost. ()

kaposlav

Tak toto je riadny mix. Zvykne sa to nazývať gýč. Inač ten súboj v úvode je pre dospelého diváka, čo má už mnoho filmov napozeraných trošku trápny. Pre deti a dorast to stačí ako v 90tých rokoch na postkomunistické deti kadejaký "Karate Tiger", "Americká Ninja" a podobne. Tiež som bol z toho paf, a keď si to po rokoch pozriem opäť, tak sa čudujem ako som mohol tie filmy tak žrať. Steven Seagal už nevie do čoho by pichol a zrejme ten Tan Bing je jeho nejaký kamarát a chcel mu pomôcť v kariére. ()

AD P

Čo ja viem ? Okrem súboja s Tysonom je tu Seagal úplne zbytočný, ten číňan je taký nemastný-neslaný, jedine Tyson ma ako tak zaujal v pre mňa nezaujímavom titule ! ()

Johnny.ARN

Presne ten film, ktorý pozeráte a hovoríte si, že tu ani produkcia netuší, o čo tam komu ide. Ale je tam cítiť každý dolár, čo do toho čínania naliali. Tanková prestrelka v africkom údolí je jeden z vrcholov filmu. A asi jediný film v histórií, kde Stefan prehral svoj zápas. Som po ňom tak vyprahnutý, že nemám síl ani nič viac písať. 1 z 5 ()

iXtr3m3

Celkom slušná rozprávka o transparentnosti správania sa čínskych spoločností. A Seagal a Tyson, ktorí hrali vedľajšie úlohy a pritom sú na obálke, potešili. Ale fakt tomu chýba v žánroch fantasy:) ()

TommyZR

Tak jsem si myslel že tam bude Segal po celý film a ono jen z malé části a ještě ho Tyson udolá v boji, mám dost! ()

Paldiny

Kult z toho nebude, na to si tí dvaja páni z plagátu potykali len veľmi krátko, ešte aj legendárny fight odbili už v úvodnej štvrťhodinke. Ale film obstojí aj bez nich. Minimálne nejde o žiadnu lacnotu, ani honenie sa v mene pomsty, čaká tu solídna výprava a neokukaná naháňačka o telekomunikačnú nadvládu. Tá sa síce tvári, že končí už od polovičky, no zakaždým, keď čakáte titulky, sa otrasie a pokračuje ďalej. Akcie nebolo málo, ba dokonca sa v nej často motajú tanky, obrnené transportéry a používajú zbrane aké by bežný smrteľník nezdvihol, i tak by som pristál ešte väčší masox. Zvlášť, keď film už zo seba nezlepí nálepku stretnutia dvoch legiend. Mimochodom viac priestoru pre tú z boxerského ringu. ()

woodsman

nechapem to nizke hodnotenie bitka Tyson vs Seagal naprosto epic to bolo fakt famozne aj film celkovo velmy dobre def efekty a Tyson fakt prekvapil celkom som mu fandil ()