poster

The Man from Earth: Holocene

Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 98 min

 • BoredSeal
  ***

  Hodně slabé, ideologicky se to bohužel odklonilo od prvního dílu a kromě toho, že věřící člověk v 21. století může být jedině duševně zpomalený trouba anebo magor schopný všeho, jsem se u filmu dost nudil. Nevěřícně jsem zíral na useklý konec a úplně bizarní dovětek, podle kterého teď asi můžeme očekávat ve trojce bitku Antikrista s Kristem, haha. Poslat autorovi příspěvek? Spíš investovat do lokální lobotomie, která by mi odmazala tento film z paměti a mohl jsem mít pořád stejně dobrý pocit z jedničky.(8.9.2018)

 • JohnCZ
  **

  První The Man from Earth je pro mě už naprostá kultovka. Skvělé low-cost sci-fi odehrávající se v jedné místnosti a založeně čisté na konverzaci několika lidí a polemizování nad tím, zda John Oldman lže či nikoli. Holocene není špatný film. Je to slušné levné sci-fi, ale jako pokračování tohoto perfektního díla selhává snad ve všech důležitých bodech. Jednak je to pokračování naprosto zbytečné, ale hlavně to ani nedodržuje formu nastolenou prvním filmem a zatímco první díl je dost chytrý film založený na vtahujících dialozích, dvojka je jen podobně levné pokračování, které ale nemá ani chytré dialogy a ani není kdovíjak vtahující. Původní myšlenku tvůrci nijak nerozvíjí a ono kouzlo, které dělalo původní film tak dobrý, je prostě fuč.(20.1.2018)

 • zdepapepa
  *

  Je fajn, že se dá předstírat, že je to jen fanfic. Ve skutečnosti se jedná o pošpinění dědictví rukou syna pokračováním, které pořádně ani nikdo nechtěl, o čemž svědčí několik neúspěšných crowdfundingových kampaní. Formát filmu by ještě dával smysl, ale vize seriálu (zejména po dokoukání MfE:H) byla až absurdně ambiciózní. Ten by mi až tak nevadil, ale mám s tím problém jako mám průběžně se sérií Avatar od Nickelodeonu - slibný začátek (ATLA, MfE), který nabízí možnost prozkoumat tisíce let civilizace, po kterém následuje pokračování (TLOK a celkově pouze focus na Yang-Chen, Kuruka, Kyoshi a Rokua, MfE:H), které nudně přímo navazuje na předchozí část a přitom se jedná o úplně jiný žánr a uměle vyvolává drama v podobě nebezpečí konce/"nové éry"/restartu. Na druhou stranu se jedná o docela logické vyústění chování z prvního filmu - John má, co chtěl, v dnešní přetechnizované době je potřeba zametat stopy opravdu důkladně. Kromě této věci film nic nového nenabízí, ani obměna a omlazení nepomohlo přinést nové myšlenky. Naopak - s úbytkem zastoupení různých vědních disciplín se možná argumentace smrskává na nutné minimum. A aby toho nebylo málo, tak místo otázek na zamyšlení je stopáž naplněna odpověďmi, resp. jejich vyobrazením, na otázky z prvního filmu. Ovšem ne na všechno je potřeba znát odpověď. Své o tom ví každý kouzelník, který chová v tajnosti magické triky.(14.12.2018)

 • Frajer42
  odpad!

  Tento snímek jsem měl brát jako nějaký autorův výsměch? Nejenže se panovi Shenkmanovi podařilo vytvořit kolosální píčovinu, on ke všemu dokázal něco ve filmovém světě doposud nevídaného. Tímto kusem hovna mi dokázal zcela zkurvit zážitek z prvního dílu, jakkoli mi připadal v době zhlédnutí úžasný. S ohledem na existenci této nepopsatelné sračky, už první díl přesávám komukoli doporučovat. Zaujala mě úvodní strategie pana režiséra. Za tento film má člověk zaplatit zpětně. Pan Shenkman si žádá částku úměrnou diváckému zážitku. V tom případě je mým dlužníkem. Při tvorbě tohoto snímku se posralo opravdu vše, co se posrat dalo. Už samotné rozhodnutí natočit pokračování něčeho, co za žádných okolností pokračování mít z logiky věci nesmělo, bylo maximálně debilní rozhodnutí, za kterým evidentně stála pouze touha přikrmit své kapsy. Vydělat peníze byla zřejmě jediná myšlenka, která tento paskvil během celého natáčení popoháněla. Šetřilo se na všech frontách. Do ústředního kvarteta "týnejdžrů" byla obsazena ta největší herecká hovna, jaká se kdy procházela po filmových parketech. Jasné je, že už ani jednoho z těchto dementů pokoušejících se o herectví už nikdy neuvidíme. Schnkman si k této sračce připravil údajně i scénář, tudíž mi nezbývá nic jiného, než ho zde veřejně prohlásit za hloupého čuráka. Zatímco se v prvním díle sešla parta zajímavých intelektuálů, tak v tomto díle se sešla nadržená kurva, zkurveně otravná opice se záblesky inteligence, debilní křesťanský fanatik s rozjíždějícím se downovým synromem a otravná přemoudřelá asiatka. Z hlavní postavy se stal melancholický čůrák, kterému se začíná rozpadat tělo. Zajímavá filosofická debata z prvního dílu se přetransformovala v katastrofální puberťáckou kriminálku. Pán Bůh zaplať, že existuje možnost sledovat filmy se zrychlením. U tohoto snímku jsem ji přivítal s otevřenou náručí. Ty sračky se nedaly poslouchat a na tu partu dementů se nedalo dívat. Nic takhle enormně debilního jsem dlouho neviděl. Nikdo na světě už mi nevyvrátí, že první díl byla jen a pouze šťastná náhoda a Richard "Piča" Shenkman se nesmazatelně vepíše do historie jako první člověk, který dokázal druhým dílem svého filmu zkurvit i ten první. Naštěstí se v osadě Frýdku-Místku nachází dostatek narušených retardů, kteří mají ve své přezdívce dokonce zakomponováno "hovno" a s radostí by panu Schenkmanovi třetí díl zazponzorovali...jen kdyby na to byl býval mámin důchod stačil - příkladem nechť je například neúspěšný hospodský povaleč pan Ivánek Kostka (HidoSHITo - chcete-li).(29.1.2018)

 • Dunadan
  *

  Veľmi slabučký odvar vynikajúcej a dnes už kultovej konverzačky, ktorá je navyše mojou obrovskou srdcovkou. Dvojka Pozemšťana sa, žiaľ, na jednotku nechytá takmer v žiadnom ohľade. Potešil síce návrat niektorých pôvodných hercov, no to je asi tak všetko. Pevne teda dúfam, že režisér si ten tretí diel ešte rozmyslí. 2/10(18.2.2018)

 • - Richard Schenkman, inspirován „úspěchem“ prvního dílu u pirátského obecenstva, umístil snímek tentokrát osobně na P2P servery ThePirateBay a dal tím film zdarma k dispozici všem divákům s prosbou o jeho další sdílení napříč komunitou a žádostí o jakýkoli peněžní dar, ze kterých má být produkce snímku pokryta. (kukkik)

 • - Premiéra filmu se odehrála 10. června 2017 na festivalu Dances with Films v Los Angeles. (sagitaro)