Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Několikanásobný držitel ceny Emmy, režisér Jospeh Sargen, přichází s oceňovaným dramatem z originální produkce HBO, jež se odehrává ve 40. letech v srdci rasistického jihu Spojených států. Mladý Afroameričan je obžalován z vraždy bílého obchodníka. Advokát ve snaze vyhrát případ ho přirovná ke zvířeti, které neodpovídá za své činy. I když je o rozsudku předem rozhodnuto, snaží se rodina a celá černošská komunita pomoci mladíkovi alespoň v tom, aby nalezl ztracenou důstojnost… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

serioga 

všechny recenze uživatele

Film hovorí o odsudení černocha na trest smrti,ktorý sa ocitol v nespravnom čase na nesprávnom mieste.A o učitelovi(Don Chandle),ktorý ho chodí navštevovat do väzenia na žiadost jeho babičky.Z príbehu sa dalo vytĺct viac,ale kedže je to len TV film,viac sa od toho asi čakať nedalo.Film sa odvíjal pomaly čo mi dost vadilo,lebo ma to miestami riadne nudilo.Jediným svetlým momentom celého fimu je Don Chandle a jeho výkon. ()

bassator 

všechny recenze uživatele

Toto je film který tu už několikrát byl jen tentokrát se nejedná o inteligentní odsouzené kteří přechytračují celé okolí, ale jde tu o negramotného černocha a o jeho přípravu na důstojnou popravu. Nebýt Dona Cheadleho upadl by film do úplneho zapomění... - 1. 1. 2011 - 40% ()

Hyger 

všechny recenze uživatele

Obyčejný snímek o Jihu a o tom, jak to tam v těch nehezkých časech chodilo. Don Cheadle v roli učitele, který se snaží dát černošským dětem vzdělání a tím i naději na lepší život, pozoruje okolní mizérii a do toho je nucen přibuznými, aby pomohl získat chlapci odsouzenému k smrti čest a důstojnost. Zpočátku nechce, ale nakonec tím pomůže i sobě. Stopáž mohla být určitě kratší a přiznám se, že mne celou dobu štvalo chování odsouzeného, který si v rámci zachování své hrdosti tvrdohlavě umínil, že bude tím, čím byl nazván svým obhájcem. Sice jsem ho nakonec pochopil a neříkám, že bych se v jeho situaci zachoval jinak, ale když se to tak vezme, nevzniknutí tohohle filmu by nikomu neuškodilo. ()

Joppo88 

všechny recenze uživatele

Prostredie otrockého Juhu píše príbeh jedného z mnohých "farebných", ktorého nepraávom zastiholo uplatnenie zákona oko za oko, zub za zub... V tomto snímku v zmysle, že ak umrie biely musí aj čierny... Film ničím výnimočný - skvelá práca hlavného hrdinu profesora Wiginsa, pridala čosi na hodnotení, ale nejde o žiadnu slávu... Ani skvelý výkon jedného herca nezapláta všetky ostatné diery... ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama