joker2

Ač se jedná v podstatě one-man show, a to ještě divadelního kalibru, využívající tradiční komediální účinky záměn, přesto ji mohu hodnotit jako veskrze inteligentní komedii plnou sexuálních narážek a několika lechtivých scén. Herecký výkon Frankie Howerda je obdivuhodný, stejně jako vtipně napsané dialogy, které i při vsazení do stereotypní frašky (http://en.wikipedia.org/wiki/Farce) neztrácejí na údernosti. Možná je film z "feministického" hlediska zatraceníhodný, poněvadž jsou ženy zobrazovány pouze jako objekty mužské touhy a hlavními hybateli děje jsou muži, přesto lze od tohoto odhlédnout a dobře se bavit. Je však možno předpokládat, že se ženy nebudou bavit stejně dobře jako můži, na rozdíl třeba od muzikálu Do naha (Slovácké divadlo), kde se více pobaví osoby ženského pohlaví. K ději: Howerd hraje otroka v Pompejích, kterému se dostane do ruky omylem důležitý svitek, kvůli kterému je pronásledován. Nakonec je pověřen dvojnásobnou vraždou, z kteréžto neřešitelné situace jej jakožto deus ex machina zachrání zuřící Vesuv. Film zahrnuje mimo jiné scénu orgií, útěk z vězení a pronásledování v římských lázních (kde dochází k humornému zamlžení). ()

S.Dedalus odpad!

ne opravdu jsem se ani jednou nezasmál pár vtipných fórku ve filmu bylo jenže jsem je slyšel viděl či četl mnohokrát jinde prostě zbytečný snímek ()