Moje šťastná rodina (festivalový název)

• Německo

Une Famille heureuse

My Happy Family

Německo / Gruzie / Francie, 2017, 119 min

Nana Ekvtimishvili

Velmi dobrý počin ze zajímavé kultury, kde má široká rodina stále ještě silnou pozici ve společnosti. To má své klady i zápory, jak ukazuje i film. Výborná hlavní hrdinka, kde se mi nechce ani věřit, že šlo o debut na plátně! Místy vtipné, místy hořké, krásný zpěv... Jeden z něj zážitků 52. KVIFF(11.7.2017)

• Streeper

52. KVIFF - Film, který stojí převážně na hlavním výkonu herečky, která i když to zahrála skvěle, tak zdlouhavé a tiché záběry tomu ubírali zajímavost. Hodně krát se mi u filmu chtělo spát a jen díky několika písním, které jsou vážně skvělé (ne-li to nejlepším na tom filmu celém) jsme neusnula.(5.7.2017)

Další důkaz, že současná gruzínská kinematografie je velmi kvalitní a má co nabídnout. Škoda jen nedotaženosti a nicneříkajícího konce, v tomto případě je škoda, abych si zbytek příběhu dokreslil jen na základě vlastní představivosti.(11.7.2017)