Moje šťastná rodina

(festivalový název)
  • Gruzie Chemi Bednieri Ojakhi (více)

Tři generace stěsnané v jednom bytě v Tbilisi. Manana se na své 52. narozeniny rozhodne opustit rodinu a žít v klidu a po svém. To je však pro její konzervativní okolí nepochopitelná událost. Realistická studie tradičních gruzínských hodnot přináší množství hořce komediálních situací. (MFF Karlovy Vary)

sochoking

Hlavná hrdinka Manana musela mať pevné nervy z ocele. S osobou, ako jej matka, by si to každý iný asi hodil. Avšak film neposkytuje divákovi odpovede. Sám sa môže iba  domnievať, aké boli skutočné dôvody konania Manany. Perfektne napísané, výborne zahrané a realistické jak sviňa! ()

Petaxis

Výborný. Téma natolik univerzální, že věřím, že se s ním dokáží ztotožnit ženy nejen v Gruzii (kde se možná nad svou situací mnoho z nich vlastně ani nezamýšlí a nevnímají ji jako nijak problematickou), tak třeba i u nás, a do určitý míry myslím, že i u našich západních sousedů. La Shugliashvili hraje jako o život. Pečlivě potlačovanou, přesto ale velmi silnou niterní zoufalost a nejspíš i hněv hlavní hrdinky dokázala ztvárnit bravurně, hrdinčiny emoce se derou na povrch v sotva postřehnutelných mimických gestech. Za mě se jedná o velmi silný film. ()

Chrysopras

Velmi dobrý počin ze zajímavé kultury, kde má široká rodina stále ještě silnou pozici ve společnosti. To má své klady i zápory, jak ukazuje i film. Výborná hlavní hrdinka, kde se mi nechce ani věřit, že šlo o debut na plátně! Místy vtipné, místy hořké, krásný zpěv... Jeden z nej zážitků 52. KVIFF ()

Streeper

52. KVIFF - Film, který stojí převážně na hlavním výkonu herečky, která i když to zahrála skvěle, tak zdlouhavé a tiché záběry tomu ubírali zajímavost. Hodně krát se mi u filmu chtělo spát a jen díky několika písním, které jsou vážně skvělé (ne-li to nejlepším na tom filmu celém) jsme neusnula. ()

Mara97

Další důkaz, že současná gruzínská kinematografie je velmi kvalitní a má co nabídnout. Škoda jen nedotaženosti a nicneříkajícího konce, v tomto případě je škoda, abych si zbytek příběhu dokreslil jen na základě vlastní představivosti. ()