poster

Případ Nile Hilton (festivalový název)

 • Švédsko

  The Nile Hilton Incident

 • Německo

  Die Nile Hilton Affäre

 • Dánsko

  Cairo Confidential

 • Francie

  Le Caire confidentiel

 • Slovensko

  Incident v hoteli Nile Hilton

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  The Nile Hilton Incident

Thriller / Krimi

Švédsko / Německo / Dánsko / Francie, 2017, 106 min

Režie:

Tarik Saleh

Scénář:

Tarik Saleh

Kamera:

Pierre Aïm
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (46)

 • Radek99
  *****

  Globalizované umění - egyptská neo-noir detektivka pocházející ze Skandinávie, navíc na pozadí Arabského jara. A nejde ani tak o samotnou detektivní rovinu, ta je od začátku víceméně jasná (zápletka v podstatě průhledná), jako o fascinující zprávu o celospolečenské škodlivosti korupce a její prorůstání do všech pater (egyptské) společnosti...(i obecně zemí Blízkého východu a arabského světa) Zajímavá kombinace vjemu naprosté autenticity tamního prostředí a zároveň autentického noir feelingu upomínajícího k atmosféře amerických noir detektivek 40. a 50. let...nečekané prolnutí dvou zcela nesouvisejících světů...(23.5.2018)

 • Cervenak
  ****

  Moslimský noir? Prečo nie? Skorumpovaný, ale ešte nie celkom ľahostajný egyptský policajt (ako vždy výborný Fares Fares) vyšetruje vraždu speváčkurvy počas pádu Mubarakovho režimu. Zápletka jednoduchá, ale depresívna atmosféra bez štipky humoru super ťaživá.(24.2.2018)

 • Gilmour93
  ****

  Salam alejkum noir, aneb brát vše včetně tvárnic.. Nepříliš veselé vykreslení praktik egyptské policie při naceňování spravedlnosti, vše zasazeno do kontextu revolučních vášní a univerzálnosti lidských charakterů napříč světem a náboženstvím. V krámu, kde jde koupit důstojnost, o ctnost není zájem a na silnici schoulený detektiv Mostafa to dobře ví.. Úplatek protislužbou není zločin. Slepé střevo brát taky!(30.11.2018)

 • Cappuccino
  ****

  Faresa pomerne dosť žeriem už od Oddelenia Q a v thrilleri Nile Hilton bol azda ešte o kus výraznejší. Skvelá atmosféra ťažiaca z odlišnej, nám veľmi vzdialenej kultúry, no taktiež z korupcie, ktorá bohužiaľ hýbe aj krajinami východnej Európy, Slovensko nevynímajúc. Na filme ma mimo iného mimoriadne zaujalo, že sa narozdiel od väčšiny kriminálneho žánru na prvom mieste nezaoberal samotným vyšetrovaním, ale práve spomínaným systémom nenažraného úplatkárstva, kde má dokonca aj ľudský život svoju cenu. A nie príliš veľkú.(8.7.2018)

 • Dzeyna
  **

  Jak se na tomhle mohlo podílet Švédsko, to nepochopim. Mě to nudilo.(8.2.2018)

 • eLeR
  ***

  Špinavosti z rúk polície, štátnej bezpečnosti a z rúk vysokopostavených funkcionárov, plus pár vrážd nevinných, no a ku tomu exotické prostredie, ponurá atmosféra a jeden detektív, ktorý si na malú chvíľku myslel, že zmení svet. 3,5*(6.6.2018)

 • Deschain
  ****

  (Kulturpark, Košice - Art Film Fest - 21.6.2017)(1.7.2017)

 • Johny_fork
  ****

  Miluji, když mi film ukáže bez příkras nějaké prostředí, město, profesi.. Příběh odehrávající v období "Arabského jara" má až magickou atmosféru. Detektiv Naredin je sám zkorumpovaný a na své místo dosazený díky strýcovi. Ovšem člověk tak nějak chápe, že takhle to v Káhiře prostě chodí a není jiná možnost. Policie je zamořená korupcí a případy jsou politicky ovlivňované. Jednoduchý případ vraždy se tak mění v boj s větrnými mlýny.(20.11.2018)

 • Marze
  ***

  Politický thriller podle skutečné události v noir stylu. Atmosféra marnosti podplácení a podezřívavosti . Ošuntělá a zároveň přitažlivá atmosféra Káhiry.(27.2.2018)

 • Ouwen
  ***

  Možná kdyby film nepůsobil tak chladně, nevýrazně a utahaně, nějak bych se do toho dostal. Je to audiovizuální odyssea a třetí hvězdici dávám za Faresa (i když je znát, že plnovous mu sekne víc), a za odvahu Tarika Saleha přijít s takovým "provokativním" tématem, které je stále aktuální a rozumim co se filmem snaží říct. Celé podání je však minimalistické a chybí určitý ikonický prvek, kterej by děj trošku nakopl. Akce je jen naznačená v podobě střelby a ani pocit survivalu se vůbec nedostavil. Každopádně pokud dojde na výstřel z bouchaček, ozvučení je fakt bestiální. Řemeslně je ten film opravdu špičkovej, fantastická technická práce, místy to působí celkem depresivně, zároveň mě však tahle minimalistická pouť nemohla strhnout, chybí tomu nekompromisní tah na branku a je to prostě roztahaný, čekal jsem něco trošku jiného. Je zde i plno exteriérů a interiérů a některé pěkné záběry na město. Kvůli tomu však na detektivní thrillery nekoukám. A Fares zde hulí jak fabrika.(4.3.2018)

 • Bakllazaan
  ****

  Opravdu fajn noirovka z egypta. Jede se sice v ramci v ramci zanru po zajetych kolejich, ale hlavni hrdina spolecne s prostredim egypta z toho tlaci stavu na max(5.7.2017)

 • NinonL
  ****

  V Nile Hiltonu, luxusním hotelu v Káhiře, najde pokojská zavražděnou mladou zpěvačku a uvidí i jejího vraha. V tom okamžiku jí jde o život. Na policii se dostaví další zpěvačka, která hledá svou kamarádku. Tu zavražděnou samozřejmě. Sblíží se s vyšetřovatelem Naredinem a představí ho vysoké společnosti, se kterou se stýkala i její kamarádka. Patří vrah mezi egyptskou smetánku nebo jím je někdo z podsvětí? Umírají ale podezřelí a mrtvých stále přibývá. Nakonec jde o život i samotnému Naredinovi.(4.4.2020)

 • Morholt
  ***

  Detektiv vyšetřuje vraždu ženy, ale vzhledem k tomu, že v případu figuruje člověk z vyšších míst, je tu doporučení se v případu příliš nerýpat, což pochopitelně vede k pravému opaku. Zápletka je tedy poněkud ohraná, ale produkce vsadila na specifické prostředí revolučního Egypta a to docela vyšlo. Všudypřítomná korupce, špína a ledabylé postupování policie, to všechno působilo hodně sugestivním dojmem. Podpořil to i výborný Fares Fares v hlavní roli. Kámenem úrazu je, že stejně jako asijská kinematografie má i ta arabská svá specifika, která mohou ne každému úplně sednout. U mě to bylo tak napůl a občas jsem měl problém i s pomalejším tempem vyprávění. Ale jinak to bylo celkem příjemné žánrové osvěžení, které se dá s lehce přivřenýma očima doporučit. 65%(24.2.2018)

 • kaylin
  ***

  Rozhodně to má tu správnou, temnou pouliční atmosféru, do toho ještě celkem dobré zachycení prostředí a doby, která tedy není tak vzdálená, ale především Fares Fares ukazuje, jak je dobrým hercem a že patří k těm nejzajímavějším, jaké neanglicky mluvící Evropa v současné době má k dispozici.(3.4.2018)

 • PP66
  ****

  Bezskrupulózní úplatkářské prostředí egyptských policajtů v kontrastu s propukajícím arabským jarem. Nechtěl bych tam žít, zlatá Evropa. Za mě kolem 3,5 hvězdy.(16.8.2018)

 • kajas
  ***

  Příběh detektiva, který není zrovna vzorem ctnosti (což v daném prostředí asi ani nejde) a který odkrývá pozadí zločinu v nejvyšších politických sférách. Nebyla jsem uchvácena, ale v závěru mě docela zamrazilo.(9.7.2017)

 • Chrysopras
  ****

  Prvních 5 minut mou mysl zaměstnávala úvaha, odkud pana detektiva znám. A po propojení se severskými titulky mi svítilo - dánské detektivky a Fares Fares. Ze zajímavého prostředí s výraznými prvky - korupce, súdánský chudáci, egyptská revoluce. Navíc s dějovými zvraty a koncem ne zcela čekaným. Rozhodně spokojenost. ( 52. KVIFF )(9.7.2017)

 • LenkaAK
  ***

  Detektivka odehrávající se během egyptské revoluce. Zabitá zpěvačka, podplácení, korupce, imigranti, černá práce, prostituce,... trochu nuda, nic nového.(13.8.2017)

 • laik_60
  **

  vražda a korupcia korupcia korupcia korupcia korupcia sama korupcia. To nemá význam nekukajte to.(3.2.2019)

 • Tosi
  ****

  Tak špinavej krimi thriller, jak jen můžou bejt špinavý ulice Káhiry. Fares Fares, nám známej polda z dánskejch kriminálek oddělení Q , je trochu otřepaně ten dobrej polda mezi hromadou špatnejch, zabejčeně vyšetřujíc vraždu v prostředí, kde se dá každej koupit. Tempo není bůhvíjaké, ale případ se slušně komplikuje a dokáže si diváka lehce udržet. 75%(27.3.2018)

 • Topco
  ****

  Ušlo mi to na domácom Art Film Feste, následne som to prespal vo Varoch. A až teraz konečne videl! Moderný, globalizovaný dôkaz, že NOIR je nadčasový fenomén a proste spoločenský MOOD...ktorý dokáže výborne fungovať aj v takom exotickom Egypte na pozadí búrlivej Arabskej jari... Btw, povesť nikotínového filmu platí na 110%! Narátal som cez 40 cigariet, čo je rozhodne viac ako 33, ktoré v klasike Preč od minulosti (1947) narátal Eddie Muller :)(1.8.2018)

<< předchozí 1 2 3