poster

Případ Nile Hilton (festivalový název)

 • Švédsko

  The Nile Hilton Incident

 • Německo

  Die Nile Hilton Affäre

 • Dánsko

  Cairo Confidential

 • Francie

  Le Caire confidentiel

 • Slovensko

  Incident v hoteli Nile Hilton

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  The Nile Hilton Incident

Thriller / Krimi

Švédsko / Německo / Dánsko / Francie, 2017, 106 min

Režie:

Tarik Saleh

Scénář:

Tarik Saleh

Kamera:

Pierre Aïm
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  Salam alejkum noir, aneb brát vše včetně tvárnic.. Nepříliš veselé vykreslení praktik egyptské policie při naceňování spravedlnosti, vše zasazeno do kontextu revolučních vášní a univerzálnosti lidských charakterů napříč světem a náboženstvím. V krámu, kde jde koupit důstojnost, o ctnost není zájem a na silnici schoulený detektiv Mostafa to dobře ví.. Úplatek protislužbou není zločin. Slepé střevo brát taky!(30.11.2018)

 • DJ Kritik
  **

  Pre mňa taký zvláštny film, plný korupcie, spiknutí a marazmu. Všetko to prebieha na pozadí udalostí v roku 2011 a film ako taký nejak nerieši nič, čo by po 5 minútach nebolo jasné. Nie je to ani kladná postava ani záporná. Všetko tak nejak beží v zabehnutých koľajách, z ktorých sa nemôže vyhrabať veľa krajín. Všade len samá beznádej, špina a .... a nič.(20.2.2019)

 • Chrysopras
  ****

  Prvních 5 minut mou mysl zaměstnávala úvaha, odkud pana detektiva znám. A po propojení se severskými titulky mi svítilo - dánské detektivky a Fares Fares. Ze zajímavého prostředí s výraznými prvky - korupce, súdánský chudáci, egyptská revoluce. Navíc s dějovými zvraty a koncem ne zcela čekaným. Rozhodně spokojenost. ( 52. KVIFF )(9.7.2017)

 • Ouwen
  ***

  Možná kdyby film nepůsobil tak chladně, nevýrazně a utahaně, nějak bych se do toho dostal. Je to audiovizuální odyssea a třetí hvězdici dávám za Faresa (i když je znát, že plnovous mu sekne víc), a za odvahu Tarika Saleha přijít s takovým "provokativním" tématem, které je stále aktuální a rozumim co se filmem snaží říct. Celé podání je však minimalistické a chybí určitý ikonický prvek, kterej by děj trošku nakopl. Akce je jen naznačená v podobě střelby a ani pocit survivalu se vůbec nedostavil. Každopádně pokud dojde na výstřel z bouchaček, ozvučení je fakt bestiální. Řemeslně je ten film opravdu špičkovej, fantastická technická práce, místy to působí celkem depresivně, zároveň mě však tahle minimalistická pouť nemohla strhnout, chybí tomu nekompromisní tah na branku a je to prostě roztahaný, čekal jsem něco trošku jiného. Je zde i plno exteriérů a interiérů a některé pěkné záběry na město. Kvůli tomu však na detektivní thrillery nekoukám. A Fares zde hulí jak fabrika.(4.3.2018)

 • Radek99
  *****

  Globalizované umění - egyptská neo-noir detektivka pocházející ze Skandinávie, navíc na pozadí Arabského jara. A nejde ani tak o samotnou detektivní rovinu, ta je od začátku víceméně jasná (zápletka v podstatě průhledná), jako o fascinující zprávu o celospolečenské škodlivosti korupce a její prorůstání do všech pater (egyptské) společnosti...(i obecně zemí Blízkého východu a arabského světa) Zajímavá kombinace vjemu naprosté autenticity tamního prostředí a zároveň autentického noir feelingu upomínajícího k atmosféře amerických noir detektivek 40. a 50. let...nečekané prolnutí dvou zcela nesouvisejících světů...(23.5.2018)

 • - Podrobnosti o egyptské policii získával režisér a scénárista Tarik Saleh na facebooku. Nechal se přidat do uzavřených skupin, kde spolu komunikovali egyptští policisté. Obraz nenáviděné zkorumpované instituce si doplnil o romantické příběhy jednotlivých policistů, kteří zde sdíleli tklivé písně nebo fotky z dovolených s partnerkami. [Zdroj: Letní filmová škola] (plo koon)

 • - Natáčení snímku mělo původně probíhat v místě, kde je situován děj, tedy egyptské Káhiře. Několik dní před první klapkou se však režisér Tarik Saleh dozvěděl, že musí z bezpečnostních důvodů opustit Egypt. Štáb souhlasil s přesunem do marocké Casablancy, což způsobilo posun začátku natáčení. Evropská část štábu kvůli tomu musela oželet Vánoce s rodinou. Se změnou dle tvrzení režiséra souhlasila zvoláním „OK, fuck Christmas!“. [Zdroj: Letní filmová škola] (plo koon)

 • - S natáčením poslední scény filmu vypomáhal bratr představitele hlavní role režisér Josef Fares. [Zdroj: Letní filmová škola] (plo koon)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace