poster

Mistr neznámého boje

 • USA

  Only the Strong

Akční / Drama

USA, 1993, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (96)

 • YURAyura
  ***

  Podobne filmy nemam rad, ale toto se pres vsechna ta tisickrat videna klise docela povedlo - na podveceni podivani, kdy davaji v TV nejake stupidni finale ve fotbale vice nez potentni ;]] A ten bojovy styl je docela zajimavy, prestoze predvadene bojuvky toho kombinuji vic, nez se da vymlatit z jihomaricke capoeiry...(10.7.2006)

 • ywo666
  ****

  Výborná vec. Je to strašne béčkové a jedná v podstate o rozprávku. Ale Dacascos je sympaťák a capoeira je skutočne oku lahodiace umenie. Viem v praxi je to len málo použiteľné. Rovnako bolo vidieť, že údery boli zasadené s poriadne veľkej vzdialenosti a niekedy len tipický zvuk naznačoval, že došlo k zásahu. Nič z toho ma netrápy. Proste sa na to dobre pozeralo. A hlavný záporák je arci-ksicht martial art padoucha. Nechápem na čo tak ťažko stroskotala kariéra Marka, že sa prepadol o level nižšie ako Daniels, Shahlavi, Norton, Park a ďalší. Skutočne na to mal. Ovládal nielen kung fu, ale aj capoeiru, čo bola rarita. Mal look sympaťáka a ako tak vedel aj hrať. Čo už. Byť MA hviezda je veľmi ťažké. A treba na to aj šťastie. Mark ho nemal.(27.4.2012)

 • Brain-D
  *****

  Ať si říká, kdo chce co chce tenhle snímek reprazentuje výborně bojové umění "Capuera". Tohle umění se mi celkem líbí, je pěkné na pohled a jak vidíme ve snímku také i velmi účiné.(28.8.2009)

 • Iroquaise
  ****

  Má to v sobě určitou dobovost, ale spíš v rámci mizanscény a muziky, než po vizuální stránce. Je v tom přítomná výrazná mládežnická naivita a schematismus v rámci motiviky přechodu problémových studentů na dobrou stranu a finálního vítězství jedince na zlým systémem. Ale je to solidně napsané, postavy a příběh nejsou odfláknuté, charaktery jsou slušně odstíněné a i přes použité klišé to má nějakou narativní klenbu. A hlavně je to dobře natočené - a nejen bojové scény (závěrečný souboj na pláži je docela lahodný). Akce z filmu netrčí, je dobře zapojená do celkovýho rámce....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/dvakrat-sheldon-lettich-dvojity-zasah.html(12.1.2012)

 • Sfinkter
  **

  Lettich dva roky po dokonalém Dvojitém zásahu udělal několik kroků nazpět a předkládá naivní nudu, která nemá s realitou nic společného. Na capoieru se dobře dívá a je fajn, že některý z akčních snímků ji prezentuje, ale film jako takový je velmi podprůměrný.(13.8.2016)

 • Courtemanche
  *

  No tak toho je třeba mistrem, ale jinak hlavně! jen nepříliš dobrá napodobenina Van Dammeho.(27.6.2014)

 • Pit
  ***

  Tu som spoznal význam slova Capoera !(12.9.2007)

 • sskrblik
  ****

  Jeden z dalších chadrššš filmů, který vyčnívá nad ostatními svým zaměřením a tím je capoeira. Scénář je tuze šablonovitý. Mohli jste podobný film vidět kupříkladu s tancem. Film vyzdvihuje capoeira & příjemná hudba. Bez bázně a hany mohu přiznati, že jsem se na film řádně připravil nemálo pivy a o to více jsem si užíval tuto akční jízdu.(26.9.2013)

 • Koocik
  *****

  Můžete si říkat co chcete, ale todle je rozhodně jeden z těch nejlepších starších akčňáků, co byl v minulém století vytvořen. Kam se hrabou Lundgrenové, Saegalové, Van Dammové apod. V tomhle je Dacascos všechny posadil z vysoka na prdel (ačkoliv je to asi jediný jeho dobrý film :D). Ta lehkost, přímočarost a smyslnost celého filmu, to je jak samotná capoiera, při jejíž bojových scénách jen s otevřenou pusou hledíte a říkáte si, zda-li je tohle opravdu možné. Ono přeci jen více než bojové umění, tak je to tanec a v tom je to tak zvláštní a specifické. Ze závěrečné bojové scény jsem měl nejednou husí kůži, protože ten pocit, že někdo se za vás postaví a snaží motivovat, to je něco, co člověk jen tak nevidí a na mě to zapůsobilo opravdu velice. Jen škoda, že akční filmy tohoto typu by dnes už jen těžko uspěly a vlastně by aji jen těžko vznikaly.(9.7.2014)

 • SG-1
  ***

  "To nestačí spláchnout, to chce vyhodit do povětří." -Luis Stevens-(17.11.2014)

 • Pecival
  **

  Odrhovačka o neposlušných smradech, které na lepší víru obrátí Brazilská capoera. A navíc bez špetky nadhledu a ještě k tomu s poselstvím. Ani sex tam není. A dokonce tam nejsou ani pořádné bitky. Kromě snad té závěrečné celá "akce" vypadá jako tančení a juchání za rytmu bubnů. Mark Dacascos se svým dětsky idealistkým šklebem se na roli Mirka Dušína poměrně hodí a fyzicky je asi také dobře připraven, ale v tomto filmu neměl moc co ukázat.(27.8.2010)

 • JohnSmith
  ***

  Není to kdoví co, ale je to příjemná oddychovka se sympatickým, i když trochu toporným, Dacascosem.(22.9.2018)

 • Giggs
  ***

  Filmov o capoeire je veľmi malo. Preto si zasluži pozornosť.(5.12.2008)

 • Zombi
  ****

  Tenhle film si ve svém žánru čtyři hvězdičky rozhodně zaslouží, jednak je tu celkem rozumný scénář a režisér, ale hlavně tu je sympatickej Dacascos a capoiera, souboje jsou efektní a dobře se na to kouká.(3.2.2009)

 • berry.77
  *****

  Capoiera bojové umění ve filmech moc není což je škoda pač patří mezi mé oblíbené styli a tenhle ho tu má dost na rozdávání a ne jen to umění,ale i béčkový herec Mark Dacascos tu odvádí dobrou praci. Možná 5* je moc,ale tento film si mě získal z více stran.(26.9.2011)

 • Kolssteyn
  ***

  Příjemný příběh bez vyšších ambic, byť trošku naivistický. Mistr "neznámého boje" popularisuje dnes už ne tak docela neznámé bojové umění - původně brazilskou Capoeiru.(3.10.2009)

 • Pořez
  **

  Capoiera je tuze hezké, nejen taneční ;-) představení. Za to si film hvězdičku plus jistě zaslouží. Naopak ten zbytek za moc nestojí. Jednoduchý příběh o napravených holomcích, který každý už minimálně jednou viděl a kterým se v americké kinematografii velice daří.(24.10.2009)

 • Mandalorian
  ***

  Usměvavý film jak od Mattela, naprosto jasně průhledný záporňáci a finále který bi "nikdo" nečekal. Vykrádačka kickboxera, ačkoliv má méně kvality a víc ptocent. To jest hodnocení na csfd. Mimochodem Markovi Dacascosovi v průběho finální "bitvy" nemuseli alespoň po každém pádu oplachovat záda. Kdykoliv vstal, byl čistej. A jeho rány zasazené 30 km od obličeje ? Říkejte si, co chcete, ale kickboxer byl a je lepší.. 3* ze soucitu, protože capoeira je nedoceněnej tanec. A vzhledem k počtu scén ve kterých se Mark Dacascos usmívá jak ze žurnálu, doporučuji film sestříhat na délku dvou minut a použít jako reklamu pro křupky - analstick.(20.3.2015)

 • Sign
  ****

  Jeden ze starších kousků co mi jaksi unikal, ano je to béčko, ale béčko třídy A, u mne za 4 bez debat :-)(19.11.2015)

 • Hapretor
  *

  Trapárnička.(10.12.2015)

 • Lord Fuck
  ****

  Nejlepší film o capoeiře, co byl kdy natočen. Solidní příběh, skvělá muzika a bravůrní brazilské bojové umění. Co víc si fanoušek akčního filmu může přát?(6.7.2006)