Mistr neznámého boje

Only the Strong

Akční / Drama

USA, 1993, 99 min

Podobne filmy nemam rad, ale toto se pres vsechna ta tisickrat videna klise docela povedlo - na podveceni podivani, kdy davaji v TV nejake stupidni finale ve fotbale vice nez potentni ;]] A ten bojovy styl je docela zajimavy, prestoze predvadene bojuvky toho kombinuji vic, nez se da vymlatit z jihomaricke capoeiry...(10.7.2006)

Výborná vec. Je to strašne béčkové a jedná v podstate o rozprávku. Ale Dacascos je sympaťák a capoeira je skutočne oku lahodiace umenie. Viem v praxi je to len málo použiteľné. Rovnako bolo vidieť, že údery boli zasadené s poriadne veľkej vzdialenosti a niekedy len tipický zvuk naznačoval, že došlo k zásahu. Nič z toho ma netrápy. Proste sa na to dobre pozeralo. A hlavný záporák je arci-ksicht martial art padoucha. Nechápem na čo tak ťažko stroskotala kariéra Marka, že sa prepadol o level nižšie ako Daniels, Shahlavi, Norton, Park a ďalší. Skutočne na to mal. Ovládal nielen kung fu, ale aj capoeiru, čo bola rarita. Mal look sympaťáka a ako tak vedel aj hrať. Čo už. Byť MA hviezda je veľmi ťažké. A treba na to aj šťastie. Mark ho nemal.(27.4.2012)

Ať si říká, kdo chce co chce tenhle snímek reprazentuje výborně bojové umění "Capuera". Tohle umění se mi celkem líbí, je pěkné na pohled a jak vidíme ve snímku také i velmi účiné.(28.8.2009)

Má to v sobě určitou dobovost, ale spíš v rámci mizanscény a muziky, než po vizuální stránce. Je v tom přítomná výrazná mládežnická naivita a schematismus v rámci motiviky přechodu problémových studentů na dobrou stranu a finálního vítězství jedince na zlým systémem. Ale je to solidně napsané, postavy a příběh nejsou odfláknuté, charaktery jsou slušně odstíněné a i přes použité klišé to má nějakou narativní klenbu. A hlavně je to dobře natočené - a nejen bojové scény (závěrečný souboj na pláži je docela lahodný). Akce z filmu netrčí, je dobře zapojená do celkovýho rámce....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/dvakrat-sheldon-lettich-dvojity-zasah.html(12.1.2012)

• Sfinkter

Lettich dva roky po dokonalém Dvojitém zásahu udělal několik kroků nazpět a předkládá naivní nudu, která nemá s realitou nic společného. Na capoieru se dobře dívá a je fajn, že některý z akčních snímků ji prezentuje, ale film jako takový je velmi podprůměrný.(13.8.2016)

• Courtemanche

No tak toho je třeba mistrem, ale jinak hlavně! jen nepříliš dobrá napodobenina Van Dammeho.(27.6.2014)

Tu som spoznal význam slova Capoera !(12.9.2007)

Jeden z dalších chadrššš filmů, který vyčnívá nad ostatními svým zaměřením a tím je capoeira. Scénář je tuze šablonovitý. Mohli jste podobný film vidět kupříkladu s tancem. Film vyzdvihuje capoeira & příjemná hudba. Bez bázně a hany mohu přiznati, že jsem se na film řádně připravil nemálo pivy a o to více jsem si užíval tuto akční jízdu.(26.9.2013)

Můžete si říkat co chcete, ale todle je rozhodně jeden z těch nejlepších starších akčňáků, co byl v minulém století vytvořen. Kam se hrabou Lundgrenové, Saegalové, Van Dammové apod. V tomhle je Dacascos všechny posadil z vysoka na prdel (ačkoliv je to asi jediný jeho dobrý film :D). Ta lehkost, přímočarost a smyslnost celého filmu, to je jak samotná capoiera, při jejíž bojových scénách jen s otevřenou pusou hledíte a říkáte si, zda-li je tohle opravdu možné. Ono přeci jen více než bojové umění, tak je to tanec a v tom je to tak zvláštní a specifické. Ze závěrečné bojové scény jsem měl nejednou husí kůži, protože ten pocit, že někdo se za vás postaví a snaží motivovat, to je něco, co člověk jen tak nevidí a na mě to zapůsobilo opravdu velice. Jen škoda, že akční filmy tohoto typu by dnes už jen těžko uspěly a vlastně by aji jen těžko vznikaly.(9.7.2014)

"To nestačí spláchnout, to chce vyhodit do povětří." -Luis Stevens-(17.11.2014)

• Pecival

Odrhovačka o neposlušných smradech, které na lepší víru obrátí Brazilská capoera. A navíc bez špetky nadhledu a ještě k tomu s poselstvím. Ani sex tam není. A dokonce tam nejsou ani pořádné bitky. Kromě snad té závěrečné celá "akce" vypadá jako tančení a juchání za rytmu bubnů. Mark Dacascos se svým dětsky idealistkým šklebem se na roli Mirka Dušína poměrně hodí a fyzicky je asi také dobře připraven, ale v tomto filmu neměl moc co ukázat.(27.8.2010)

Není to kdoví co, ale je to příjemná oddychovka se sympatickým, i když trochu toporným, Dacascosem.(22.9.2018)

Filmov o capoeire je veľmi malo. Preto si zasluži pozornosť.(5.12.2008)

Tenhle film si ve svém žánru čtyři hvězdičky rozhodně zaslouží, jednak je tu celkem rozumný scénář a režisér, ale hlavně tu je sympatickej Dacascos a capoiera, souboje jsou efektní a dobře se na to kouká.(3.2.2009)

Capoiera bojové umění ve filmech moc není což je škoda pač patří mezi mé oblíbené styli a tenhle ho tu má dost na rozdávání a ne jen to umění,ale i béčkový herec Mark Dacascos tu odvádí dobrou praci. Možná 5* je moc,ale tento film si mě získal z více stran.(26.9.2011)

Příjemný příběh bez vyšších ambic, byť trošku naivistický. Mistr "neznámého boje" popularisuje dnes už ne tak docela neznámé bojové umění - původně brazilskou Capoeiru.(3.10.2009)

• Pořez

Capoiera je tuze hezké, nejen taneční ;-) představení. Za to si film hvězdičku plus jistě zaslouží. Naopak ten zbytek za moc nestojí. Jednoduchý příběh o napravených holomcích, který každý už minimálně jednou viděl a kterým se v americké kinematografii velice daří.(24.10.2009)

Usměvavý film jak od Mattela, naprosto jasně průhledný záporňáci a finále který bi "nikdo" nečekal. Vykrádačka kickboxera, ačkoliv má méně kvality a víc ptocent. To jest hodnocení na csfd. Mimochodem Markovi Dacascosovi v průběho finální "bitvy" nemuseli alespoň po každém pádu oplachovat záda. Kdykoliv vstal, byl čistej. A jeho rány zasazené 30 km od obličeje ? Říkejte si, co chcete, ale kickboxer byl a je lepší.. 3* ze soucitu, protože capoeira je nedoceněnej tanec. A vzhledem k počtu scén ve kterých se Mark Dacascos usmívá jak ze žurnálu, doporučuji film sestříhat na délku dvou minut a použít jako reklamu pro křupky - analstick.(20.3.2015)

Jeden ze starších kousků co mi jaksi unikal, ano je to béčko, ale béčko třídy A, u mne za 4 bez debat :-)(19.11.2015)

• Hapretor

Trapárnička.(10.12.2015)

Nejlepší film o capoeiře, co byl kdy natočen. Solidní příběh, skvělá muzika a bravůrní brazilské bojové umění. Co víc si fanoušek akčního filmu může přát?(6.7.2006)