Epizody(10)

Válečné akční drama "Seal Team 6" zachycuje boj na život a na smrt příslušníků SEAL Team Six – nejprestižnější vojenské jednotky Spojených států – kteří se snaží dopadnout ostře sledovaného tálibánského lídra hluboko v Afghánistánu, který se stal útočištěm teroristů. Seriál inspirovaný skutečnými misemi nás zavede do napínavých potyček, kterým tito muži čelí na bojišti i mimo něj ve svém odhodlání sloužit vlasti a chránit ji. Ve druhé řadě se představuje Olivia Munnová v hlavní roli oddané důstojnice CIA, která vystoupala po kariérním žebříčku, aby mohla pracovat s naším týmem, a také nový člen jednotky. Zatímco muži si zajistí křehkou rovnováhu mezi bitevním polem a rodinným životem, ženy v našem příběhu dosáhnou nevídané síly a nezávislosti. (HBO Europe)

mira007

Na rozdíl od kolegů musím hodnotit druhou sérii lépe, protože ta iritující laciná béčkovost z S01 skoro zmizela, daleko víc se přitlačilo na autentické vykreslení osobních vztahů, čímž tedy byla potlačena znatelně akce a stala se z toho taková inteligentní vztahovka, která má parádní akci až poslední dva tři díly, ale zato daleko víc vypointovanou. Za ten závěr a že mne bavila ta mladá atentátnice tasím klidně čtvrtou hvězdu. ()

Ouwen

SPOILERY: Přijde mi, že druhá série ač má o dva díly navíc, není úplně doladěná. Je znát, že dochází i prachy a tak třeba exploze nepůsobí velkolepě, celkovej děj se rozjíždí pozvolna a dupne se na to ke konci, proto mi finále přišlo zbytečně urychlené. Akční scény jsou víc střihlé, méně přehledné, ale pořád fajn a taktické. Pár novejch postav jsem si oblíbil hned, třeba Trevora. Občas funguje i nějaká ta psychika postav a napětí. Konec mi nepřijde moc dobrej, není to ani happyend, ale vzhledem k tomu, že další série nebude - tak tenhle cliffhanger mě vyloženě nasral. ()

agentmiky

Po velmi nadprůměrné první sérii jsme se konečně po roce dočkali dalšího přírůstku. Druhá série mě ale natolik nepřesvědčila, v mnohých věcech bych ji označil i za horší než stejnojmenný předchůdce. Stejné obsazení beru, roli agentky CIA bych nějak zvládl, i když po pár epizodách jejího neustálého žvanění mě z ní začala bolet hlava a pořád jsem doufal, že v dalším díle nedostane již tolik prostoru. Očekával jsem našlapanější akci, ta se popravdě skoro vůbec nedostavila, no a v momentech různých výbuchů a přestřelek vše působilo velice levně jako z nějakého béčkového filmu z 90. let. Oceňuji snahu za nový příběh plný různých zápletek, ale inovace se někde na cestě zasekly v dopravní zácpě, vše už tady jednoduše jednou bylo. Nejlepší scény jednoznačně s Michaelem, dále pak roztržky v týmu mezi velitelem a španělským amigem z důvodu těžkých rozhodnutí a jejich následných možných dopadech na osud celého týmu taktéž přikreslily seriálu reálnost. Závěr jsem čekal maličko pompéznější, s vědomím, že tímto SIX skončil, mě konec tak trochu naštval. Za mě dávám 67 % ()