poster

Winchester: Sídlo démonů

 • USA

  Winchester

 • USA

  Winchester: The House That Ghosts Built

  (pracovní název)
 • USA

  The 13th Hour

  (pracovní název)
 • Austrálie

  Winchester

 • Slovensko

  Winchester: Sídlo démonov

 • Nový Zéland

  Winchester

 • Kanada

  Winchester

 • Velká Británie

  Winchester

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2018, 99 min

Kamera:

Ben Nott

Hudba:

Peter Spierig

Střih:

Matt Villa

Scénografie:

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (220)

 • SOLOM.
  ***

  Nečekal jsem od toho mnoho, protože filmů o prokletých domech existuje už celá řada a toto téma mi není zrovna dvakrát pochuti, nicméně jsem byl nakonec vcelku spokojený. Režisérské duo už několikrát předvedlo, že filmy točit umí a ani tentokrát nezklamalo. Navíc scénář alespoň částečně koketoval se skutečnými událostmi (tím mám na mysli samotný dům, který má v Americe doopravdy podivnou minulost a dodnes o něm kolují nejrůznější pověsti. Navíc patří mezi často navštěvované místa v USA). Samotné pojetí tohoto filmu taky není špatné. Hlavně tedy v jeho první polovině. Tvůrcům se místy podařila vytvořit zajímavá ponurá atmosféra, okořeněná o několik lekacích scén (ty sice nebyly žádná bomba), ale samotné prostředí domu bylo parádní, stejně jako herecké výkony obou hlavních představitelů. Jak Helen Mirren tak i Jason Clarke odvedli slušnou práci, některé efekty rovněž nebyli vůbec špatné a nebýt toho až „pohádkového“ závěru, byl bych asi spokojený mnohem více. Winchester si tak určitě své příznivce najde, ale ostřílení hororoví fandové z něj asi moc „na větvi“ nebudou.(8.7.2019)

 • Malarkey
  ***

  Úplně jiný druh duchařského hororu, než na který jsem za poslední léta zvyklej. Tenhle je víc, jak to popsat, asi fantasticky ulítlej. Málo klade důraz na to, zdali je to vůbec reálný. Čímž teda netvrdím, že jakýkoliv jiný duchařský horor je reálný. No a vysloveně si vyhrává se scénářem, příběhem a barákem starých Winchesterů tak, že nevíte, co se další scénu bude dít. Kdyby to nebylo technicky tak dobře zvládlý, skoro bych až řekl, že se jedná o céčkovou záležitost. V tomto případě mi to ale úplně nevadilo.(14.12.2018)

 • Cervenak
  **

  Ten nápad s rodinou Winchesterovcov mátanou duchmi tých, čo boli zavraždení ich výrobkami, nie je celkom márny. Aj herci sa celkom snažia. Ale natočené je to hrozne, napätie žiadne, ľakačky slabé, všetko presvetlené bez štipky atmosféry, k tomu momenty, ktoré evidentne vykrádajú Wana. Škoda.(3.8.2018)

 • T2
  **

  Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $25,091,816Tržby Celosvetovo $44,291,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak nádejná režisérska dvojica pekne zaspala a točí už len prach biednu rutinu. A to ešte tam mali dosť schopných hercov, ktorý tam nemajú absolútne čo hrať a ešte to je aj inšpirované podľa skutočných udalostí, no tak potom je v amerike viac duchov než obyvateľov. /35%/(6.5.2018)

 • Marigold
  **

  Nejlepší na filmu je jeho nápad, který bohužel Spierigovi pojednali bez čehokoli nadstandardního. Kolekce lekaček bez řádného build-upu napětí, tempo ke konci trochu ubíjející a finále spíš uhozené než děsivé... Helen Mirren se snaží udržet důstojnost, takže je tuhá jak prkno, Jason Clarke si jako jediný svého "racionálního laudánistu" dává s grácií. Celkově neurazí, ale těch 99 minut nenabídne nic, co by člověka budilo ze sna.(13.3.2018)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Když jde nějaký horror do kin, je vždy jisté, že to nebude amatérská sračka s pouličními rádoby herci! Winchester je zajímavě natočen a trošku mi to připomínalo styl 13 duchů, jen s jedním duchem a v romantičtějším pojetí.(20.4.2018)

 • tron
  **

  Čo ja viem... také nijaké. Všelijako sa to motá z jedného kúta do druhého a naspäť a nevie, čo presne to chce. Nie je to pre deti, ale nie je to ani megadrsné. Exteriéry a interiéry sú kvalitné, herci nič moc (zapájam sa do iniciatívy „obmedzme osobnú slobodu Jasona Clarkea a zakážme mu účinkovať vo filmoch“), bafačky sú strašne očakávateľné, ale fungujú, no a takto by som mohol pokračovať, ale nechce sa mi. Najviac ma mrzí, že sa pod toto čudo podpísali bratia Spierigovci, ktorých pokladám za pomerne kvalitných tvorcov (Nemrtví, Svitanie, Predestination, Jigsaw). Čo tomu chýbalo? Nuž... skoro všetko.(15.5.2018)

 • EvilPhoEniX
  **

  Průser od střechy po sklep, za který by se styděl i sám Winchester. Trailer mě před pár měsíci nažhavil na gotickou děsivou podívanou s neobvyklým prostředím i slušnými herci a bratři Spierigovi dávali naději, jelikož jejich Jigsaw se mi líbil, ale tohle bylo opravdu hodně špatný. Herecky sice solidní. Helen Mirren i Jason Clarke jsou pro žánr horor nadprůměrní herci a vizuálně to taktéž není vyloženě marné, ovšem tak působivý barák natočit tak nezajímavě a hlavně bez atmosféry to je opravdu hanba. Film postrádá absolutní atmosféru, ani jedna lekačka není funkční ( Pokud máte něco nakoukáno ovšem) dokonce i teenagerky za mnou zívaly a to je už, co říct. Kdyby se podobné látky ujmul Wan máme zde další potenciální Insidious, takhle zde máme zbytečnost roku, která je spíš nudná než děsivá a po dlouhé době lituji za kino i ty prachy. 40%(15.2.2018)

 • Marceloo
  ***

  Skúsený lekár prichádza do majestátneho sídla Winchester, aby ohodnotil stav jeho postaršej majitelky. O tej sa hovorí, že už dlhé roky nie je v poriadku, čoho dôvodom je aj to, že od robotníkov vyžaduje, aby pracovali 24 hodín 7 dní v týždni. Po príchode doktor zisťuje, že nie všetko je také, ako vyzerá, a strašidelné historky o tomto mieste sú ozajstné. - Moja predikcia z komentáru k Jigsaw mi vyšla a bratom Spierigovcom PG-13 produkcia sedí naozaj lepšie. To ale neznamená, že Winchester je podareným hororom. Hororové scény tu sú až žalostne slabé a najviac pokazené je jednoznačne finále, v ktorom pomocou CGI lietajú všetci a všetko. O scenári radšej ani nebudem písať, pretože za nič nestojí a je až neuveritelne predvídatelný. Takže je velká škoda, že tie najdôležitejšie aspekty sa nepodarili, pretože na tých nádherných kulisách a správne obsadených úlohách sa dalo vystavať ovela funkčnejšie dielo. Nejako výrazne sa to odporučiť nedá, ale keď si cez víkend chcete pustiť niečo na oddych a viete, že v polovici zaspíte, môžete využiť toto. + herečka z Jessabelle + herec z Insidious, Insidious 2 a Insidious 3 + herec z Mohawk(17.4.2018)

 • Psychor
  *

  "To nejlepší hned na začátek, abychom alespoň na chvíli upoutali divákovu pozornost," zahlaholil Michael a šibalsky zamrkal na bratra Petera. Úvodní opiová seance se tvůrcům skutečně vydařila a onu atmosféru vyklidněnosti dokázali přenést i na mě, zdejšího hororového experta. Poté jsem však mírně zneklidněl, jelikož obdobná atmosféra panovala i na samotném Winchesteru. Vpravdě úsměvné pokusy bratrské dvojice o vystrašení diváků si bohužel v ničem nezadají s Mélièsovou hororovou naivitou konce 19. století. Snímek balancuje na hraně odpadu, ale skrze herecký entuziasmus Jasona Clarka a bizarní strukturu domu nakonec Winchester sestřelil jednu slabší hvězdu.(18.4.2018)

 • D.Moore
  ***

  Horor klasického střihu se vším všudy včetně výborných herců. O Helen Mirren asi netřeba mluvit, ale velmi mě potěšil Jason Clarke, kterého chci vídat už jen v takovýchto rolích a ne ve filmech o Terminátorovi, děkuji pěkně. Winchester se kromě nich může chlubit (ne)příjemně duchařskou atmosférou a několika opravdu povedenými a umně gradovanými lekačkami, jež nepůsobí lacině, je také (na poměry hororů) vcelku promyšlený a co v úvodu naznačí, to v závěru využije. Líbila se mi i relativně nepředvídatelná atmosféra - celé to mohlo dopadnout úplně jakkoliv (a klidně i hůř).(7.3.2018)

 • Xmilden
  **

  Ne, takhle opravdu ne. Takhle se strašilo dávno před Wanem, ten přišel a učinil tomu ráznou přítrž a od té doby se jelo podle jeho pravidel. Tedy pokud chtěl být horor aspoň trošku strašidlený. Smůla Winchesteru spočívá v tom, že se vrací k těm starým ne moc strašidelným metodám. Není to úplná zívačka, ale po solidní první polovině se film bohužel nasměroval úplně špatně a nepodává zrovna přesvědčivou výpověď o tom že sídlo Winchesterů je nejstrašidelnějším domem v Severní Americe. 35%(23.4.2018)

 • Shakers
  ***

  Predestination bratov Spieringových bol fakt šupa film, ktorý ma posadil na zadok. Tento žáner síce neobľubujem, ale napriek tomu som sa na to kukol a aj keď väčšina to celkom kritizuje, mne sa to naopak celkom páčilo. Príbeh nebol úplne zlý, lakačky ma tiež dokázali miestami nachytať na hruškách, dobová atmosféra je celkom fajn, napätie taktiež nechýba a herecké obsadenie tiež, aj keď nemám moc rád Jasona Clarka tu mi sadol. Ja som sa celkom bavil narozdiel od iných hororov v podobnom žánri. 70% - 3*(30.8.2018)

 • Pepinec
  ***

  Bu bu bu! Asi takhle je to děsivý. Počáteční nadšení vystřídal chaos a zakončení mimo bránu aneb filmové zpracování olympijského putování našich hokejistů. Horor slaboučký jako sádrokarton, ze kterého ten barák postavili. (Banff, Kanada)(25.3.2018)

 • juta
  **

  Tak takovýto zbytečný a nezáživný horor jsem už dlouho neviděl. Ač působila všudypřítomná reklama na tenhle horor, který měl být to nejlepší co letos uvidíme, tak pravda byla úplně někde jinde. Na tomhle filmu není nic, co by šlo obdivovat. Sice kamera a prostředí docela funguje, tak děj a lekačky absolutně nefungují. Snaha tu o vystrašení byla, ale bylo to spíš k smíchu. Tohle se hodně nepovedlo.(2.8.2018)

 • *CARNIFEX*
  **

  S tak výborného námetu, nakoniec zišla neuveriteľne priemerná ducharina, s nesmierne nevýrazným záverom. Keď tu dám dve “jagavé”, zas budem za “zlého”, no ako čo iné si “Winchester” zaslúži, keď za 99 minút, nedokáže nastoliť ani ako takú pochmúrnu atmosféru. Nebyť klasicky využívaných prvkov, ako šmáranie človekom o stenu či nábytok, nebolo by čo k vzhliadnutiu. Originalita žiadna, silných momentov minimum, lakačky bez nápadu. Za mňa sklamanie jak hrom, a to sa k nepresvedčivým hereckým výkonom radšej nebudem ani vyjadrovať. By ma zaujímalo, koho potomok je ten hrdzavý Emil z Lönneberge, ktorý by sa viac hodil do reklamy na šampón na lupiny, než do hororu. Tu prvú scénu v úvode, keď zdvíha prst smerom k schodisku, “ide si po nás!”, by po emocionálnej stránke, lepšie zahral aj “I.T.”(19.4.2018)

 • Deimos
  **

  KINO Olympie/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Atmosféra 6/10 Prostředí 5/10/// PLUS: Helen Mirren opět dokazuje, že se nebojí žánrovek, snaží se a to musím ocenit, zvuky nejsou špatné, lekačky jsou vesměs účinné a často používané, Jason Clarke má dobře napsanou i zahranou postavu MÍNUS: podle mě špatná kamera, rozhodně mě nevtáhla do děje, asi je obtížnější se pohybovat především v uzavřeném prostoru, ale stejně se dalo poměrně členité prostředí zobrazit lépe, největší problém jsem však měl s tím, že mě film nudil, příběh mě moc nezaujal a samotný vývoj neoplývá mnoha zvraty a hlavní záporák mi přijde tak trochu vycucanej z prstu./// Shrnutí: Není ani takovým tajemstvím, že duchařiny jako žánr patří u mě až na samotný konec oblíbenosti, přesto se jim snažím dát šanci alespoň na plátně, tentokrát ale ani kino nepomohlo./// Celkem 45%///(4.3.2018)

 • -OverLord-
  ***

  Průměrný horor, který nenabídne nic nového kromě pár informací o rodu Winchesterů. Omáčka okolo funguje tak napůl, hlavní zápletka je taková nemastná neslaná a chybí napětí. Kompenzací je pak ústřední herecká dvojice Mirren a Clarke, interiéry a pár hezkých hororových momentů.(20.3.2018)

 • Pilda17
  **

  Obrovské očekávání a ještě větší zklamání. Bez atmosféry, nápadů a napětí. Děj je sice od začátku solidní, ale co je to platné, když se horor zakládá na zvyšování zvuku. Lekačky jsou průhledné a nic vyloženě nepřekvapí. 4/10 = 40%(24.7.2018)

 • 666teen
  **

  Představil jsem si barák, kterej si kdesi za Moskvou staví stará Kalašnikovová. To by byl teprve hukot!(2.10.2018)

 • Cappuccino
  ***

  Na duchársky horor nečakane zaujímavý príbeh, ale bohužiaľ aj do očí bijúca absencia akéhokoľvek poriadne strachu. Trúfam si povedať, že i priemerného hororového nadšenca nemá šancu Winchester nejak výraznejšie vydesiť. A možno dokonca ani hororového analfabeta. Filmári ako keby v určitom bode snímky prestali stupňovať napätie a atmosféru a týmto nemastným-neslaným tempom pokračovali až do záveru. Čo ma mrzí, pretože nešlo o žiaden otrasný prepadák, "len" o príšerne nevyužitý koncept (vzhľadom na skutočné udalosti + herecké duo Mirren a Clarke).(29.4.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11