Winchester: Sídlo démonů

• USA Winchester (více)

Věříte na duchy? Okna, za nimiž je zeď, dveře otevírající se do prázdna, schodiště, co nikam nevedou, tajné chodby, propadliště, sloupy postavené vzhůru nohama, labyrint místností. Obrovské sídlo Winchesterů tíží hrůzyplná atmosféra i historie. Jeho stavba probíhala nepřetržitě 38 let, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Jakákoliv přestávka měla mít strašné následky. Chodbami domu se na přelomu století plíží tajemná postava celá v černém, nikdo nesmí vidět, co se skrývá pod černým závojem. Není to ovšem démon, je to lady Sarah Winchester. Vdova a dědic zbrojního impéria Winchesterů, jejichž opakovací pušky pomohly dobýt Ameriku a zabily tisíce lidí. Lidí, jejichž prokletí a duchové teď rodinu pronásledují na každém kroku. Duchové, které na našem světě drží jen jejich neukojitelná touha po pomstě. Jedinou šancí, jak je upokojit, je stavět pro ně sídlo. A tak vystrašená, posedlá a prokletá lady Winchester staví dům zasvěcený duchům. Staví zámek, vězení a bludiště v jednom, zatímco ti nejstrašnější z všudypřítomných démonů se stále snaží vyřídit si s Winchestery svoje hrozivé účty. (Bontonfilm)

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Celkem obyčejná "duchařina" s klasickými "hlasitými" lekačkami. Zajimavý byl akorát cool barák, ideálně dělaný na bezva schovky a pár informací o Winchesterech. ()

topi80

První půlka filmu vzbudila můj zájem, ale v té druhé už jsem si mohl jen odškrtávat, co už jsem viděl milionkrát. Nebylo to špatné, ale od horroru očekávám trochu jiný druh diváckého zážitku. ()

petrik11

Priemerné, nepresvedčivé, najmä herecky mimoriadne slabé. Horor na ktorý sa ta čakalo, je len také nič. O týždeň si z neho budem pamätať len názov, kvôli uinčesterke ()

XXXXXXXX

Další z řady otravnych barabizen, která vlivem nedostatečné izolace, profukuje až na půdu. Sem tam průvan bouchne se dveřmi a když je venku opravdová fujavice, dokáže a teď se podržte, rozhoupat třebas i dřevěnou sesli! Strašidelné? Spíš otravné. Jo a místní řemeslníci očividně používají hřebíky made in china! ()

adakraj

Pro mne velmi očekávaný horor, který bohužel nijak moc neoslnil. Jedná se o klasický horor, kterých je již na filmové scéně plno. Děj předvídatelný, postavy nijak moc extra zajímavé. Lekačky, jakžtakž dobré, ale zase ne moc schované do filmu, abych mohl říci: "Sakra to jsem nečel. Já se na to dívat nebudu". Kamera a některé efekty se mi líbily. Nikdy nedávejte pocity na trailery. Pro mě 65 %. ()

regentor

Další snímek z americké produkce který se odvolává ve svém zadání na "actual event".Podobných událostí je na celém světě bezpočet, kdy milionáři trpí vlastními depresemi a tak mají touhu něco budovat nebo schraňovat .Jako film je to ovšem velice slabé. Psycholog,jak jinak než trochu magor, dorazí do sídla Sary Winchester aby posoudil její duševní stav a odeslal své hodnocení jestli je schopná stát i nadále v čele společnosti na výrobu zbraní. Pokud někdo čeká napínavé vyšetřování nebo dokonce zajímavé dějové zvraty pak je u tohoto snímku na špatné adrese.Několik obligátních frází coby dialogy,mystery rovina naivní a duchařina klišoidní.Rutinní filmařina bez štávy kdy deprese hlavních postav unudí diváka dřív než se něco málo na závěr začne dít.Snad se nedočkáme pokračování.Jedna hvězda za Helen Mirren a celkem slušnou kameru. ()

Olafsson

Obrovský potenciál tohoto námětu byl podle mě promarněn. Těch pár lekaček a T-3000 v jedné z hlavních rolí to nespraví. ()

PlysovyMacko

Horor so skvelým príbehom a vyvrcholením. Strašidelný dom, kde každý duch ma svoju izbu, vdova ktorá s duchmi komunikuje a všetci si myslia, že je blázon a racionálny doktor, ktorý jej neverí a mysli si ze ma vidiny z drog. Helen a Jason majú výbornú chémiu. Ja sa duchov veľmi bojím. ()

K1NGSLAYER

Scénář filmu je vynikající. Nebudu spoilovat, protože na tom se odvíjí ta zajímavost filmu. Pokud se kouknete na trailer a až pak zavítáte do kina, jsou pro vás lekačky naprosto předvídatelné. Párkrát jsem se tu lekl, ale nic hrozného, z čeho bych se budil ze spaní. Jason Clarke v hlavní roli, společně s Helen Mirren a s tím gotickým prostředím tomu dodává vysoký potenciál. Jak jsem již zmínil, vysokým záporem jsou zde předvídatelné a docela ohrané lekačky. Očekával bych od hororu to, že se u toho poseru strachy a budu se bát jít na parkoviště do auta. Poslední dobou žádné takové horory snad ani nevychází. Po tomto všem jsem ale do kina nešel kvůli tomu, že bych se bál, ale abych si užil ten příběh (který ovšem mohl být o půl hodinku delší) a to skvělé prostředí, které nevidíme v kdejakém filmu. Abych to shrnul tak dávám velké plus za příběh, nápad, herecké výkony a prostředí. Kdybych tomu dal tři hvězdy, klamal bych sám sobě, že tento horor byl průměrný. Mně se to dost líbilo. ()

VendaCiki

Ze začátku jsem se bála, že to bude tragédie, podle hodnocení. Nakonec mě to přišlo jako zajímavé. Sice to místy chvílemi drhlo, ale myslím, že to nebylo zas tak zlé, aby to dostala hovno hodnocení. Snaha se cení. Něco podobného jsem již viděla "Dům v růžích" taky barák s vlastním životem. Za mě to zas tak velký propadák není. Nedá se zavděčit každému. ()

Aywes

Ále, zas tak špatný to teda nebylo. Hlavní lákadlo je zasazení a základy na "realitě". Škoda že film sází na laciné (a ještě k tomu špatně udělané) lekačky. Nápad ale pěkný. Postavy docela sympatické. Moc od toho nečekejte a budete možná překvapeni. ()

MT_Y

Já jsem z toho filmu celkem nadšený. "Zlouna" sice nebylo těžké odhalit už po krátké době, nicméně efektové, vizuálně celkové, herecky, ani atmosférou to nezklamalo. ()

ZHODNOTITEL odpad!

Tohle je jen ubohost. Totální zklamání na plné čáře. Horory hltám, ale tohle mi připomnělo Purpurový vrch. Bez atmosféry, bez citu k postavám a velké odcizení se od látky jako takové. Zbytečný film. Nedávám ani dvě hvězdy, ani hvězdu. Takhle se horory zkrátka nedělají a žádná Mirrenová to nezachrání. ()

TinyMartina

Mě se to líbilo. Všeobecně mám ráda dobové horory a tohle není výjimka. Příběh postavený na pravdivém základu, zajímavý závěr, herci ok. ()

Honzulik

Winchester: Sídlo démonů - tak na tento film jsem šel do kina s jistou zvědavostí. Líbil se mi námět filmu a proto jsem čekal něco zajímavého. Nakonec jsem byl celkem spokojen. Dobrá hudba, pěkně nafilmované scény a neočekávané lekačky. Mirren Helen byla ve své roli velice dobrá a ostatní herci se přizpůsobili. Film ve vás nechá dojem nepromarněného času a to je přece to hlavní... ()

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny