Winchester: Sídlo démonů

• USA Winchester (více)

Věříte na duchy? Okna, za nimiž je zeď, dveře otevírající se do prázdna, schodiště, co nikam nevedou, tajné chodby, propadliště, sloupy postavené vzhůru nohama, labyrint místností. Obrovské sídlo Winchesterů tíží hrůzyplná atmosféra i historie. Jeho stavba probíhala nepřetržitě 38 let, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Jakákoliv přestávka měla mít strašné následky. Chodbami domu se na přelomu století plíží tajemná postava celá v černém, nikdo nesmí vidět, co se skrývá pod černým závojem. Není to ovšem démon, je to lady Sarah Winchester. Vdova a dědic zbrojního impéria Winchesterů, jejichž opakovací pušky pomohly dobýt Ameriku a zabily tisíce lidí. Lidí, jejichž prokletí a duchové teď rodinu pronásledují na každém kroku. Duchové, které na našem světě drží jen jejich neukojitelná touha po pomstě. Jedinou šancí, jak je upokojit, je stavět pro ně sídlo. A tak vystrašená, posedlá a prokletá lady Winchester staví dům zasvěcený duchům. Staví zámek, vězení a bludiště v jednom, zatímco ti nejstrašnější z všudypřítomných démonů se stále snaží vyřídit si s Winchestery svoje hrozivé účty. (Bontonfilm)

DavidHolub

5/10 na hranici mezi dvěmi a třemi hvězdami, ale nakonec se přikloním ke třem hvězdám, protože.. + dobře natočeno, skvělé, děsivé prostředí, některé lekačky byly podle mě více, než povedené  - Příběh chvílemi nedával přílíš smysl. Závěr se mi nelíbil, nebyl strašidelný a moc jednoduše se to vyřešilo. Celkově docela zklamání, kdyby to byla klasická duchařina, myslím, že by to mohlo dopadnout lépe. ()

fisus

Trochu mi to připomnělo miniserii Dům v růžích,ale nedosáhlo to jejích kvalit.Atmosféra ušla,to prostředí bylo taky fajn,sem tam nějaká ta lekačka,ale mohlo to být mnohem lepší.A co byl fakt horor?Poslouchat partu holek kousek vedle,co se i během promítání nahlas bavily o menstruaci a o líčení.Už vážně nevím,kam v kině utéct. ()

Bozvav

Po shlédnutí tohoto filmu mne napadá jediná otázka. Co za barák by pak museli postavit potomci Hitlera, Stalina, Kima a spousty a spousty dalších. Panečku to by teprve nastala pozemková krize. Takový barák Heidricha by musel být velký jak město. Jinak příběh je moc hezky natočen. Lekačky jednoduché, ale funkční. Atmosféra hutná, Helen skvělá. Já si film fakt užila a to horory nesnáším a většinou se na ně ze zásady nekoukám. teď jsem k vůli hlavní protagonistce udělala výjimku a nelituji. Za mne 85%. ()

Raziel_cz

Mezi lekáním a děsem je rozdíl. Tenhle film dělá to první. A i to tak napůl. Bráchové Spierigovi, kteří kdysi točili dobré filmy, dokázali udělat z jednoho z nejžádanějších scénářů posledních let nejtuctovější horor posledních let. Clap, clap. Tohle mohlo jít vlastně dvěma směry – jako pulpová dobovka ve stylu Hammeru, nebo jako inteligentní psychologický horor. Spierigovi to zvládli dokormidlovat naprosto mimo. Atmosféra a napětí tu neexistuje, lekačky jsou to nejlacinější, co můžete vidět (obvykle někdo otočí zrcadlo a BAGUL! nebo někdo do někoho vrazí na chodbě a BAGUL!), veškeré zajímavé motivy jsou zahrány do záhy outu (např. hlavní hrdina je narkoman, ale místo, aby snímek řešil, jestli opravdu vidí duchy, nebo má halucinace, prostě přijde vedlejší postava, drogy mu sebere a dál se to neřeší) a i samotný děj působí nahodile a nesoudržně (prostě je tu strašidelný dům a tam se dějou věci a ve druhé polovině se děje trochu větší věc). Nejhorší ale je, že režiséři naprosto nerozumí tomu, jak funguje film, a místo aby vyprávěli obrazem, všechny zvraty a pokroky v příběhu jsou dávkovány tak, že dvě postavy sedí v místnosti a jedna vypráví tři odstavce expozice. Na pohled je to sice pěkné, má to solidní obsazení a dobrou hudbu, ale natočené je to zoufale nezajímavě, unyle, bez zájmu, stylu a nápadů. A zatímco první polovina má alespoň slušné tempo, druhá už působí jenom jako utahaná reklama na winchestrovku s captainem Obviousem v hlavní roli a stupidním vyústěním. Líná fušeřina. ()

Rathalos

Mysteriozny horor podla skutocnej udalosti,ktory obsahuje vsetko,co by tento filmovy zaner mal mat,skvela atmosfera,napatie,herecke vykony,tajomno i lakacky,ktore ma niekolkokrat vystrasili,davam plne hodnotenie...:-) ()

Ombak▼Penari

Horor, postavený na několika laciných lekačkách a s nulovou atmosférou. Režijně jalové a nedotažené. Naprosto zapomenutelná záležitost, u které se nedá bát ani při velké snaze. ()

BOURQUE

Rutinná záležitosť bez žiadneho prevratného výstupu (ale ja osobne som to ani nečakal). Prostredie a atmosféra dostačujúca, príbeh a originalita spíš priemerná a bez prekvapenia. Napriek tomu, vďaka hlavne pomerne solídnym hereckým výkonom , je to lepší priemer. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

MickeyStuma

Nic naplat. I nadále platí, že nejlepší duchařské filmy mají Japonci. Hollywood se sice o patřičnou atmosféru taktéž snaží, ale bez těch svých zavedených lekaček si nic už představit bohužel nedokáže. Příběh je jednoduchý, srozumitelný a tak i lehce uchopitelný. Neoriginálnost a místy i předvídatelnost vývoje děje ale hatí filmový zážitek. Po delší době se však objevuje hororový příběh odehrávající se na konci 19. století. A jak se uvádí, dokonce na základě skutečné události. Jako obvykle se diváci mohou jen dohadovat, kde ční ta inspirace a co již je jen fantazie scénáristy. Příběh má myšlenku, které si málokdo přes všechnu tu duchařinu všimne a tím je specifická kontrola zbraní. I zde zazní, že střelná zbraň může posloužit ku prospěchu, ale také v nesprávných rukách značně ublížit. Morální zodpovědnost každého výrobce zbraní je tedy namístě, ale těžko říct, jestli se dá zrovna takovým filmem na problém poukázat. Buď jak buď. Výprava je skvostná, tempo přívětivé a postupně gradující, výborné herecké výkony Helen Mirren a Jasona Clarkeho, přesto snímek jako takový nijak zvlášť žánrově neupoutá. Novou generaci diváků neznající tématicky podobné starší snímky by však oslovit přeci jen mohl. Ale, kdo ví. ()

Folky

Dobrý námět zničen nudným příběhem a lacinými lekačkami. Řekl bych škoda, ale já vlastně ani nic nečekal. ()

Ben Nevis

Hvězdičky jsou za nápad a Helen Mirren. Za strašení bych dala odpad, protože v půlce mě už i ty lekačky přestaly lekat. ()

Faila

Fuj, už dlouho jsem se u "obyčejného" hororu takhle nebála. Lekačky byly nějak víc lekavé a celé to mělo víc děsivou atmosféru než většina hororů, na které jsem v poslední době narazila. ()

helloween93

Atmosféra první části filmu není zlá, ale pointa a finále, které je z kategorie WTF (střelecký duel s duchem, uvězněným ve světě živých) dělají z filmu béčkovou srágoru. Tenhle levný počin od STX mi nějak extra neučaroval. Bratři Spierigové mi nezaujali ani u jejich minulého počinu Jigsaw. 2* ()

Katcat

Film založený JEN na lekacích scénách, dějově podle skutečné události, takže tam si režie moc práce nedala. Výhodou filmu byla dáma v černém. Úžasně zahraná role. A pak taky vizuální stránka domu, to mě dostalo. No, ale moc se to nevyšplhá... Slabší průměr. ()

JetDryerFan

Opět horor s potenciálem, který byl naprosto nevyužitý. Onen dům pro mě jako kulisa byl naprostým zklamáním. Tajných chodeb, pokojů se skrytým východem a zcestných budovatelských úkonů jsem viděla se vším všudy asi tak pět. Ano nebylo to pro příběh podstatné, ale film by pro mě byl mnohem zajimavější, kdyby tam samotný dům dostal více prostoru a hlavně, kdyby nevypadal, jako by ho stavěli před padesáti lety a ne někde kolem roku 1903. A co se týče děje - nelogické až úsměvné a s celým filmem to šlo od začátku jenom z kopce. Celé to vlastně (hned dvakrát) zachránil Jason Clark. ()

Romi1010

Dobrý nápad, slušné herecké obsadenie a priestory, avšak zápletku vám podajú na lopate a niekde po polke filmu som mal pocit, že režisér to chcel už mať iba rýchlo za sebou. 3* ()

Rockerman

Duchové lidí se mstí majitelce firmy na "vinčestrovky" za to, že byli právě zbraní této značky zabiti. Celkem originální nápad však nebyl využit stoprocentně. Ano, je tu pár hezkých "lekaček", ale jinak se napětí nedaří udržet po celou dobu. Mám rád tyto duchařiny a doufal jsem, že se pobavím, zvláště když ten neustále dostavovaný dům se k tomu přímo nabízel. Na rozdíl od naštvaných duší ve filmu, zůstala má hororová duše celkem v klidu a to je špatně. ()

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny