poster

Kuso (festivalový název)

 • USA

  Kuso

Horor / Komedie / Drama / Fantasy / Animovaný

USA, 2017, 105 min

Režie:

Flying Lotus

Producenti:

Eddie Alcazar

Střih:

Luke Lynch
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boogieman
  ****

  Unikátny počin ktorý prekračuje všetky hranice nevkusu a hnusnosti. Žiaľ, celkovo pôsobí ako samoúčelné cvičenie v tom ako znechutiť diváka, a ani mnohé komediálne prvky nezachraňujú tento film od toho aby pôsobil mierne prvoplánovo a nedopečene. Každopádne už len za tú odvahu, vytvorený svet a drzosť prísť s niečím takýmto si to rozhodne zaslúži pochvalu. Som rád, že takýto film vznikol. Rád by som do budúcnosti od Flying Lotusa videl aj niečo iné. 3.5*.(22.11.2017)

 • Helmutek
  *

  Asi je to hodně subjektivní a někdo jinej může takovejhle film i milovat, ale za mě je to jen výplod chorý mysli - samoúčelnej a prvoplánovej hnus bez jakýkoli vyšší hodnoty, smyslu nebo významu. Chápu překračování hranic všeho myslitelnýho - vkusu, konvencí, reality, estitiky... - a nezpochybňuju ani, že překračování těch hranic je vlastně nutný a zdravý, jen to pro mě musí mít ňáký opodstatnění a ňáký sdělení. A tohle je asi právě to subjektivní - protože někdo jinej tohle možná nepotřebuje a stačí mu ta dekadence sama o sobě, stačí mu jen ten lartpourlartistickej princip - totiž že samo překročení něčeho, co by se někdo jinej překročit neodvážil, má smysl bez čehokoli dalšího. Kuso neni žádnej odpad ve smyslu diletansktýho zpracování (to je naopak obdivuhodně vymazlený, jakkoli nechápu, že se někdo z herců chce něčeho podobnýho účastnit) nebo ochotnicky trapnejch hereckejch výkonů - třeba scény v čekárně nebo pak v tý ordinaci mě dokonce i fakt bavily. Zbytek ale (až na některý nesporně zajímavý výtvarný momenty v některejch animovanejch úsecích, kolážích atd.) byl pro mě zbytnym a zbytečnym počinem, kterej jsem vidět vůbec nemusel a už nikdy ani nechci. Hnusu zdar!, jasně, ale já osobně potřebuju aspoň tušit, proč to kdo udělal a proč se na to dívám (jako příklad se mi teď vybavuje Trierův Antikrist - i když to samozřejmě neni moc srovnatelná kategorie hnusu, princip je pro mě stejnej).(5.11.2018)

 • darkrobyk
  **

  Na mě příliš upovídané. Některé nápady pobavily (lékařské vyšetření mělo správný zvrhlý říz, monstra v lese připomněla hovínkový národ z Fleshe Gordona 1974, závěrečný pohlavní akt vše korunoval). I některé animované vložky byly fajn, ale čekal jsem větší bizarnost s lepšími triky. Hudba mimo můj vkus, herci otřesní, což až tak nevadilo, jelikož měli stejně všude boláky a nádory. Celkově mne to nenadchlo, raději mám Tromu.(13.3.2019)

 • Jenn
  ***

  Je fakt, že sem nějaký části musela přeskočit (třeba ta japonka mě nebavila a to děcko v lese..ew), protože se mi mírně natahovalo. Na druhou stranu část s těhotnou fetkou, co vyhulí svůj potrat mě bavila :D ale ze všeho nejvíc ty tripový jízdy.(20.6.2019)

 • ink flo
  ***

  Šuk prc mrd Flying Lotusovi stejně jako kdysi Švankmajerovi nesedl papír sliz hovno hnis tak natočil něco mezi Nahým obědem, japonským Funky Forestem a monty pythonama šulinová voda smradlavá kunda chcípni fskutečnosti nechutná horrorová komedie blitky vřed smrad kterou nelze hodnotit měřítky této dimenze pochcanej potrat zkvašená žluč doporučuji každému kdo chce někdy dát více než jednoho papíra ztrouchnivělý vnitřnosti žabí puch jedovatý žlázy tyhle místa existují a těší se až váš mozek sežerou zaživa pojdi ve škarpě nafouklý břicho znetvořený děcka.(29.1.2019)