poster

The Little Hours

 • Kanada

  The Little Hours

Romantický / Komedie

USA / Kanada, 2017, 90 min

Režie:

Jeff Baena

Předloha:

Giovanni Boccaccio (kniha)

Scénář:

Jeff Baena

Kamera:

Quyen Tran

Hudba:

Dan Romer

Producenti:

Liz Destro, Aubrey Plaza

Střih:

Ryan Brown

Scénografie:

Susie Mancini

Kostýmy:

Natalie O'Brien
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hansel97
  **

  Samo se to příliš zbytečně tlačí do explicitních rovin, které někdy jsou vtipné, ale někdy prostě nejsou vůbec nutné. Co se týče humoru, chytlo mě až tak finále v posledních 20 minutách, jinak to byla taková slátanina gagů, ale není to vyloženě špatné, postavy jsou celkem povedeně napsané a těch 90 minut pohodově uteče.(3.1.2018)

 • Bajislaw
  ***

  Žánrově obtížně zařaditelná historická taškařice pro příznivce „jiných“ filmů. Kdybych měl The Little Hours prodat českému divákovi, řekl bych, že je to taková hubatější a lascivnější Noc na Karlštejně. Tahle komedie obsahuje scény, jako je rvačka nahatých, zfetovaných jeptišek, a přitom je na dnešní poměry vlastně velmi umírněná a laskavá. Nenáročný film pro náročného diváka. A casting je prostě skvělý!(30.11.2017)

 • kaylin
  ***

  Není to ani tak moc vtipné, jako je to zvláštně ujeté. Tohle je film, na který se chcete kouknout díky zajímavým mladým herečkám, které si svoje role užívají a jsou docela dobře prdlé, stejně jako dovedou být vážné tam, kde je to potřeba. Vede to k tomu, že sledujete film, který skutečně jen tak neuvidíte. Jen to není vyloženě absurdně skvělé.(8.10.2017)

 • Tuxedo
  ***

  Žánrově těžko zařaditelné. Není to komedie z ranku Princ a pruďas, kde si postavy jakoby uvědomují, v jakém jsou žánru, hláškují a vůbec se chovají jako ze současnosti. The Little Hours je daleko umírněnější a svázanější s prostředím a dobou, ve které se odehrává. Jeptišky jsou znuděné a sexuálně frustrované, ale namísto Prciček čekejte spíš něco ve stylu Swanbergových filmů, v nichž na více než jednorázových fórcích záleží na vztazích, sexuálním pnutí a vzpírání se tomu, jakým předvídatelným směrem se život ubírá.(22.9.2017)

 • hroubek
  ***

  Asi největší problém filmu je ten, že neví čím má ve výsledku být. A je to velká škoda, kvůli opravdu sympatickému obsazení, a taky z důvodu, že hlavní část příběhu se inspiruje jednou povídkou z Dekameronu, jenž tvůrci nedokázali naplno prodat a využít. Režisér a scénárista Jeff Baena má řemeslo v ruce a umí udělat, několik zajímavých scén a navodit tu správnou atmosféru, jen to prostě není, tak zábavné jak by to zábavné mělo být. Ještě, že je tam fakt sympatické obsazení v čele s Alison Brie(zamiloval jsem se do ní při sledování Community), Aubrey Plaza(mám pro ní slabost), Davem Franco nebo Johnem C. Reilly. Nakonec plusové body získává film, za ten čarodějnický sabat a pak následné scény v klášteře, jelikož ty byly opravdu vtipné. Objektivně to není dobrý film, ale vyložená blbost taky ne, přesto to víckrát neuvidím.(25.10.2017)

 • - Scenár je založený na prvom príbehu tretieho dňa Decameronu II. (dwdb)

 • - Dave Franco (Massetto) a Alison Brie (Alessandra) sú v reálnom živote manželia. (dwdb)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace