poster

The Little Hours

 • Kanada

  The Little Hours

Romantický / Komedie

USA / Kanada, 2017, 90 min

Režie:

Jeff Baena

Předloha:

Giovanni Boccaccio (kniha)

Scénář:

Jeff Baena

Kamera:

Quyen Tran

Hudba:

Dan Romer

Producenti:

Liz Destro, Aubrey Plaza

Střih:

Ryan Brown

Scénografie:

Susie Mancini

Kostýmy:

Natalie O'Brien
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tft
  ***

  Paradoxně jedna z nejzapomenutějších, ale zároveň i nejvtipnějších komedií roku, která ovšem kromě humoru nemá moc co nabídnout. Příběh o zvrácených sestrách z kláštera založený na Decameronu Giovanni Boccaccia, je plný suchého humoru a to jestli si vás film získá zjistíte hned na začátku. Prvních 20 minut je rozhodujících a film se buď vydá cestou povedeně zvrácené komedie nebo naprosté kraviny, to vše záleží na ochotě diváka přistoupit na zvláštní humor snímku. Schází se zde klasická skvadra americké komedie od Johna C. Reillyho až po Alison Brie, to zvedá komediální kvality ještě o kousek výš. Je vidět, že svoje role si všichni užívají a především z kvalitních hereckých výkonů a z exekuce komediálních scén, v kterých si herci slušně navzájem přihrávají pramení úspěch filmu. The Little Hours je asi všechno co by se dalo čekat od komedie založené na Decameronu, ale ani o kousek víc. Hledat tady nějakou větší komediální hloubku nemá moc smysl, ale jako jednorázový film k pobavení jsou The Little Hours dostačující. Film rozhodně dokáže pobavit, ale je zároveň i velmi lehko zapomenutelný. 62%(22.1.2018)

 • Sharlis
  *

  Humor 0 a nuda 100. Si zakurim brko a hovorim si, ze toto musi byt pecka kopec srandy a.... NIC 0. Ale hej uvidite uplne nahatu a chlpatu Kate Micucci a uplne nahatu Aubrey Plaza... kebyze ste nevideli este... ale kebyze to bolo nejak zaujimave, ale ta mame porno, tak nvm... celkom shit. Ked chcete komediu, ta hladajte dalej.(20.10.2017)

 • Tuxedo
  ***

  Žánrově těžko zařaditelné. Není to komedie z ranku Princ a pruďas, kde si postavy jakoby uvědomují, v jakém jsou žánru, hláškují a vůbec se chovají jako ze současnosti. The Little Hours je daleko umírněnější a svázanější s prostředím a dobou, ve které se odehrává. Jeptišky jsou znuděné a sexuálně frustrované, ale namísto Prciček čekejte spíš něco ve stylu Swanbergových filmů, v nichž na více než jednorázových fórcích záleží na vztazích, sexuálním pnutí a vzpírání se tomu, jakým předvídatelným směrem se život ubírá.(22.9.2017)

 • hroubek
  ***

  Asi největší problém filmu je ten, že neví čím má ve výsledku být. A je to velká škoda, kvůli opravdu sympatickému obsazení, a taky z důvodu, že hlavní část příběhu se inspiruje jednou povídkou z Dekameronu, jenž tvůrci nedokázali naplno prodat a využít. Režisér a scénárista Jeff Baena má řemeslo v ruce a umí udělat, několik zajímavých scén a navodit tu správnou atmosféru, jen to prostě není, tak zábavné jak by to zábavné mělo být. Ještě, že je tam fakt sympatické obsazení v čele s Alison Brie(zamiloval jsem se do ní při sledování Community), Aubrey Plaza(mám pro ní slabost), Davem Franco nebo Johnem C. Reilly. Nakonec plusové body získává film, za ten čarodějnický sabat a pak následné scény v klášteře, jelikož ty byly opravdu vtipné. Objektivně to není dobrý film, ale vyložená blbost taky ne, přesto to víckrát neuvidím.(25.10.2017)

 • Bajislaw
  ***

  Žánrově obtížně zařaditelná historická taškařice pro příznivce „jiných“ filmů. Kdybych měl The Little Hours prodat českému divákovi, řekl bych, že je to taková hubatější a lascivnější Noc na Karlštejně. Tahle komedie obsahuje scény, jako je rvačka nahatých, zfetovaných jeptišek, a přitom je na dnešní poměry vlastně velmi umírněná a laskavá. Nenáročný film pro náročného diváka. A casting je prostě skvělý!(30.11.2017)

 • - Dave Franco (Massetto) a Alison Brie (Alessandra) sú v reálnom živote manželia. (dwdb)

 • - Scenár je založený na prvom príbehu tretieho dňa Decameronu II. (dwdb)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace