Reklama

Reklama

The Little Hours

Trailer 1

V jeden krásny letný deň v Toskánsku roku 1347 nastal ráno rozruch. Mladý sluha Massetto musel utiecť do bezpečia lesa, aby sa ukryl pred pomstou svojho rozhnevaného pána Bruna (Nick Offerman), ktorého ponížil nocou lásky s jeho manželkou. Pri náhodnom stretnutí s pátrom Tommassom (John C. Reilly) sa mu hriešnik prizná a láskavý mních sa mu rozhodne sa mu pomôcť. Ponúkne mu útočisko vo svätyni svojho kláštora, kde môže pracovať ako údržbár a záhradník, ale pod jednou podmienkou - musí predstierať, že je nemý a hluchý. Lákavá prítomnosť atraktívneho mladíka však nevyhnutne naruší už aj tak krehkú rovnováhu v čisto ženskej ríši, domove mladých mníšok, ktoré musia potláčať svoje sexuálne túžby. Všetky mníšky sa zúfalo snažia uniknúť zo svojho zdĺhavého a nudného spôsobu života za múrmi kláštora a vymýšľajú rôzne zámienky, aby mohli mladíka obťažovať. Podarí sa sestrám nakoniec získať to, po čom tak veľmi túžili celé tie roky? (TV JOJ)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (30)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

No ty vole, Aubrey Plaza jeptiškou... No to mi ho požehnej svěcenou vodou. Uf, jestli tam byl nějaký humor, tak mě teda minul širokým obloukem. Asi byl natolik sofistikovaný, že jej má čidla nezaregistrovala. Fakt slabé (navzdory obsazení, to jsem fakt nečekal). Ten film mi přijde neskutečně prázdný, někde od půlky jsem přemýšlel, proč vůbec měl někdo nutkání něco takového natočit. Zjištění, že láska vítězí mi přijde poměrně málo jako důvod točit něco takového. V podstatě docela zklamání (nazvdory obsazení), fakt jsem čekal mnohem více (kvůli obsazení). 2.5* ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Jak by se na to koukal Boccaccio nevím, ale trojka jeptišek ve složení Brie-Micucci-Plaza byla k sežrání. To, jak terorizovaly ubohýho nádeníka, mi způsobilo několik záchvatů smíchu. Do toho šlechtic trpící guelfskou fóbií, jeho nadržená manželka, která ja určitě taky guelfka, něco čarodějnic či kněz mající nevyřešený vztah s matkou představenou. A v tom všem se motá chudák Dave Franco snažící se z toho všeho nějak vybruslit. Asi to není pro každého, ale já se bavil parádně. 85% ()

Reklama

hansel97 

všechny recenze uživatele

Samo se to příliš zbytečně tlačí do explicitních rovin, které někdy jsou vtipné, ale někdy prostě nejsou vůbec nutné. Co se týče humoru, chytlo mě až tak finále v posledních 20 minutách, jinak to byla taková slátanina gagů, ale není to vyloženě špatné, postavy jsou celkem povedeně napsané a těch 90 minut pohodově uteče. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Není to ani tak moc vtipné, jako je to zvláštně ujeté. Tohle je film, na který se chcete kouknout díky zajímavým mladým herečkám, které si svoje role užívají a jsou docela dobře prdlé, stejně jako dovedou být vážné tam, kde je to potřeba. Vede to k tomu, že sledujete film, který skutečně jen tak neuvidíte. Jen to není vyloženě absurdně skvělé. ()

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Žánrově těžko zařaditelné. Není to komedie z ranku Princ a pruďas, kde si postavy jakoby uvědomují, v jakém jsou žánru, hláškují a vůbec se chovají jako ze současnosti. The Little Hours je daleko umírněnější a svázanější s prostředím a dobou, ve které se odehrává. Jeptišky jsou znuděné a sexuálně frustrované, ale namísto Prciček čekejte spíš něco ve stylu Swanbergových filmů, v nichž na více než jednorázových fórcích záleží na vztazích, sexuálním pnutí a vzpírání se tomu, jakým předvídatelným směrem se život ubírá. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Scenár je založený na prvom príbehu tretieho dňa Decameronu II. (dwdb)

Reklama

Reklama