Mary Kills People

• Slovensko Zabi ma, Mary!

Série(3) / Epizody(18)

Slobodná matka Mary Harrisová vedie dvojitý život. Cez deň pôsobí ako uznávaná lekárka na pohotovosti nemocnice v Edene, ale v noci vykonáva prácu anjela smrti. Pomáha nevyliečiteľne chorým pacientom odísť z tohto sveta podľa ich predstáv a splnených podmienok. Až doteraz sa jej darilo zostať mimo pozornosti úradov a polície. Obchod so smrťou sa však rýchlo rozrastá a viesť dvojitý život je čoraz komplikovanejšie. Keď sa jej situácia začne pomaly vymykať spod kontroly, Mary si uvedomí, že ak chce aj naďalej zostať v tomto nelegálnom biznise so smrťou, musí rozbehnúť novú špinavú hru. (TV JOJ)

Recenze uživatele Tom Riddle k tomuto seriálu (1)

Mary Kills People (2017)

Seriálů o antihrdinech je jako hub po dešti, těch o antihrdinkách už ovšem nikoli. Jsem proto rád, že kanadská televize Global skrovné řady antihrdinek rozšířila svým přírůstkem o doktorce Mary Harris, která přes den zachraňuje životy a pokouší se vychovávat svoje zvídavé dcery, a k tomu po nocích melouchaří jako anděl smrti. Do MKP jsem se pustil díky svojí náklonnosti ke Caroline Dhavernas, kterou jsem si zamiloval ve Wonderfalls (a později v Hannibalovi + videohře Child of Light), jinak jsem ovšem přílišná očekávání neměl. O to příjemněji mě ale Mary nakonec překvapila. V duchu výstižného názvu jde seriál rovnou na věc, nejenom, že od první chvíle řeší kontroverzní téma asistované sebevraždy, začíná navíc už ve chvíli, kdy dvojí život hrdinky překračuje zvladatelnou hranici a pomyslná smyčka se utahuje. Pod uhlazeným vizuálem pobublává všudypřítomný černohumorný podtón, který MKP zachraňuje i v těch klišovitějších či ne zcela logických momentech (které nastanou, ne že ne), přímočarý příběh ukrývá pár zábavných twistů a několik skutečně výborných dialogů, a vedle vynikajících hereckých výkonů v hlavních rolích (Mary, Des) navrch potěší dobré výkony postav vedlejších (především z řad klientů, Morgan). Nečekaně chytlavá záležitost, která na ploše pouhých šesti dílů dává s úsměvem vzpomenout na Dextera či již jmenované a rovněž kolem smrti se motající Fullerovky. 85% ()