Real Tom Hardy

"I THINK THAT WE HAVE BEEN GIVING IN WITHOUT A FIGHT, THAT WE HAVE BEEN KNUCKLING UNDER TO THE MOST NEUROTIC FORCES OF REPRESSION AND CENSORSHIP. I THINK WE NEED TO HELP THESE PEOPLE GET OVER THEIR PROBLEMS. WE SHOULD DESENSITIZE THEM THE WAY THE SCIENTOLOGISTS DO. LOCK THEM IN A ROOM AND SHOUT DIRTY WORDS AT THEM UNTIL THEY GROW UP. SHIT, SHIT, SHIT! FUCK, FUCK, FUCK! COCKSUCKER! MOTHERFUCKER! ASSHOLE! FUCK, FUCK, FUCK. THROW IN A COUPLE OF "CUNTS" WHILE YOU'RE AT IT. WE'LL BE HELPING THEM A LOT FASTER THAN IF WE JUST CUDDLE THEM AND INDULGE EVERY WHIM AND NEUROSIS." -------------- Filmy, kde má Stanley Tucci hl. rolu a zároveň sú konverzačkou, v ktorej sa mu dve hodiny nezavrie huba, to sú proste dve muchy jednou ranou. Naposledy tak bolo v Zamatovom ráne a ja som len čakal, kedy na niečo ďalšie také narazím a hľa, je to tu. Navyše tretia mucha bola zabitá tým, že sa jedná o film o spisovateľoch. Takých veľa nie je, dobrých ešte menej. Pôvodne som chcel napísať, škoda tej romantickej zápletky, mohlo to byť čisto len o pisárstve, autorstve, novelách, ale za tú pomerne hlasnú verbálnu reakciu, čo som mal v polovici filmu, musím prihodiť. Bolo to asi takto – 00h:49m:23s: "Nieeee, to vážne sa ide toto udiať? Nieeee, ty si k*kooooot, ty si j*bnutýýýý! To vážne si ideš takto život doebať? *uštipačný smiech* Toto sa nedeje..." A o tomto sú filmy, o spojení s divákom, o vyvolaní reakcie, pocitov, emócií, akýchkoľvek. Ku koncu som rozmýšľal, či si film robí z falošného sexuálneho "obťažovania" a plytkých trosiek tak konajúcich srandu, alebo ich berie vážne, len to nevie lepšie prezentovať, no podľa strihu v "súdnej sieni" a niekoľkých nesúvisiacich dialógov na začiatku filmu by som povedal, že prvá možnosť, nie však veľmi otvorene a explicitne, lebo nepozorný divák si to nevšimne, no ten pozorný (ktorý s tým zároveň aj súhlasí) si to užije. Taktiež som si pre zábavu opäť raz prečítal zámorské recenzie, oni sú na tieto sračky náramní experti, a tí idioti si fakt myslia, že film je o tej druhej možnosti, Veď čo iné sa dalo čakať. No ale aby som to uzavrel, hoci som pár riadkov vyššie napísal, že musím dať štyri, popravde stále neviem, čo s hodnotením, lebo ak mám po dvoch hodinách sledovania veľký smútok, že je koniec a chcem minimálne ďalšie dve, prípadne sa pohrávam s myšlienkou dať si ešte jeden replay dnes v noci, tak potom to asi stojí za viac ako štyri hviezdy. --------- (17.5.2020) Mením na štyri, nech je sranda. ()