C.B. Strike - Hedvábník (série)

The Silkworm

Tom Edge

Gary Shaw

Kostýmy:

Suzanne Cave

Komentáře uživatelů k sérii (4)

Jestli bude i poslední třetí dvojdíl téhle minisérie perfektní, jak ty dvě předchozí, máme možná zaděláno na seriálovou událost dekády. Úplně nenápadnou, normální a hlavně naprosto uvěřitelnou. Oba dva, zatím odvisílané případy mají uvěřitelný děj, ale tím největším plusem a pro mě i hnacím motorem do té třetí je herecká chemie mezi Strikem a jeho půvabnou, sympatickou a neskonale okouzlující asistentkou v podání Holiday Grainger. Zatím lehce nadhodnocuji, ale vzhledem k výše uvedeným faktům snad ani nemůžu jinak.(12.1.2018)

I když je to lepší než první díl (rozuměj série), pořád si tak nějak říkám, že to není ono, že mě to ještě nedostalo tak, aby mě postavy naprosto uhranuly, i když je pravda, že Robin a Cormoran jsou dobrý tým. Chvílemi mi ale přijde, že ty finální rozuzlení jsou taková nucená, že to sice zapadne, ale není to tak ladné jako u starých detektivek.(6.4.2018)

Druhému příběhu rozhodně prospívá zkrácení do 2 epizod spolu s brutálnějším a zajímavějším příběhem a ne takovým nadbytkem postav jako v minulém díle. Rozhodně je tam méně klišé a hlavní duo má výbornou chemii.(13.5.2018)

Hedvábník je lepší než Kukakčka (i knižně), jen by mu ale ještě o něco víc prospěl stejný počet dílů (tedy tři, ale spíš čtyři). Jinak ale nemám co vytknout, hudebně je tenhle případ zajímavější, herecké výkony (zejména manželka a dcera Quinea) naprosto famózní, prohloubení vztahu mezi Strikem a Robin je výtečné, chemie mezi nimi neskutečná, Holliday je okouzlující, Robinin snoubenec přesně tak nesnesitelný, jak má být, Tom Burke výtečný, atmosféra úžasná, tempo perfektní, scénář výtečný... já prostě opravdu nemám co vytknout. Až na ten počet epizod. A na to dlouhé čekání na další adaptaci. 100%.(1.10.2017)