poster

C.B. Strike - Ve službách zla (série)

 • Velká Británie

  Career of Evil

Krimi / Drama

Velká Británie / USA, 2018, 2 h (Minutáž: 60 min)

 • Cervenak
  ***

  Hlavní predstavitelia sú super a to nevyslovené iskrenie medzi nimi výborne funguje... ale ten prípad je hrozná zlátanina.(23.3.2018)

 • Psycho.R
  ****

  Jak knížka, tak film je příběhově slabší. Ovšem v prvním jmenovaném tomu dopomohl extrémně čtivej styl psaní paní Rowlingové. V tom druhém výborná atmosféra, která mě bavila i u předchozích adaptací.(7.4.2020)

 • Hanys_
  ***

  Dobrá role pro Kudlu, klidně mohl dostávat víc prostoru od začátku. Jinak asi rozumné prozatimní ukončení celého cyklu, kdy tahle třetí série je kvalitativně aspoň lepší než Hedvábník, u kterého si už teď nemůžu vzpomenout, kdo a proč vraždil.(28.7.2018)

 • filmmovier
  *****

  Třetí případ Strika a Robin mě ve své filmové podobě opět naprosto nadchl. Rozdělení na dva díly je sice diskutabilní (opět by možná byly lepší tři), ale takhle to má překvapivě nesmírně závratné tempo a nestihne to nudit. A kromě případu se tam řeší i osobní věci (které jsou důležité, takže díky bohu za ně) a stíhá to samozřejmě i strhující konverzační scény. Režijně, hudebně a herecky opět naprosto perfektní, Tom Burke je zcela výtečný a roztomilá Holliday Granger opět rozkošná. Jako celek je pak Strike nejlepší detektivní série, kterou BBC v roce 2017 natočila a tenhle díl jí rozhodně nedělá ostudu, naopak to jenom potvrzuje. A to je moc dobře. Těším se na pokračování, jak na filmovou, tak samozřejmě i na knižní podobu. A adaptaci rozhodně doporučuji, Po absenci Luthera, zkaženém Sherlockovi a skončivším Broadchurchi je to opravdu nejlepší britská detektivní série. Za tenhle díl opět 100%, objektivně tak o 5-10 méně:(21.3.2018)

 • kaylin
  ****

  S posledními scénami tahle sezóna trochu ztrácela, bylo to takové zbytečně moc lidské, k postavě hlavního hrdiny mi to až tak nesedlo, ale zase musím nechat, že příběh a pátrání mě tentokrát bavily a já jsem byl zvědavý na to, jak to dopadne a kdo je vrah. A to odhalení není vůbec špatné. Takže spokojenost.(9.4.2018)