Knižní předlohu paní Rowlingové jsem nečetl, Strike mi přišel náhodou pod ruku a stojí za to. To nejlepší ze seriálu předvádí Tom Burke aka Cormoran Strike, jeho výkon je okouzlující a lehkonohý, a to berme v úvahu, že nohu má jen jednu. Jeho charisma srší přes obrazovku, a i když seriál nepřináší do žánru nic nového, je opravdu velmi příjemný, zábavný a plný tajemství.(24.9.2017)

Velmi zdařilá a věrná adaptace (až na pár maličkostí) mé oblíbené knižní série. Z prvních zveřejněných fotografií jsem hlavním hereckým představitelům příliš nevěřila, ale Toma jsem si zamilovala od jeho úvodní scény a Holliday je mu rovnocennou partnerkou. "Volání kukačky" se mi v prostřední části zdálo trochu rozvláčnější, dvě epizody mohly možná stačit. Tempo nastolené v "Hedvábníkovi" mi sedlo mnohem víc, takže nezbývá než se těšit na další pokračování. Snad brzy. Edit: Ani zpracování třetí knihy mě nezklamalo, Holliday s Tomem už jsou skvěle sehraní, seriál je řemeslně i scenáristicky na vysoké úrovni. Rowlingová by měla spěchat s dalším literárním materiálem ;).(26.9.2017)

knížky jsem nečetl,ale po shlédnutí všech tří případů mám celkem chuť si je pořídit...televizní Strike nabízí víc než solidní detektivky,které staví na své civilnosti a přirozenosti.Největším plusem je pak titulní dvojice.Robin je sympaťanda a Holliday Grainger je prostě kost.Tom Burke,který byl pro mě neznámým hercem si pak svého Cormorana nevídaně užívá ve všech polohách...80%(27.8.2018)

Nepochyboval jsem o tom, že zpracování románů z pera J.K. Rowling provede BBC ve velké kvalitě. A velice mě potěšilo, že to přesně se stalo. Na jednu stranu je škoda, že každá kniha vyjde jen na pár dílů, na stranu druhou je to možná lepší pro kvalitu. The Cuckoo's Calling Obsazení hlavní dvojice je skvělé, a to herce vůbec neznám. Možná i proto mi do rolí sedí, i když jsem si Robin podle knížky představoval jako větší puťku. Ale kdo jsem, abych nadával na to, že je sexy. Navíc to hlavní dvojce společně pěkně šlape a jiskří jako v knížce . Atmosféra celého příběhu je super a zasazení do Londýna mě vždycky baví. Hlubší ponoření do vyšetřování vraždy modelky rozhodně nebylo na škodu. Pár dobrých zvratů a fakt, že jsem zapomněl vraha pomohl. V podstatě nemám co kritizovat a ani moc nechci, ale jednu chybu přeci jen vyčtu – týká se amputované nohy. Zatímco při první scéně vypadá v neoprenu úplně v pohodě, tak ve druhé obnažené scéně vypadá hodně podivně. The Silkworm Po seznámení přišla na řadu druhá knížka a trošku větší prostor pro Robin. Tentokrát se vyšetřuje záhadné zmizení spisovatele, který těsně předtím napsal velice urážlivou parodii na svém okolí včetně známých kolegů. Opět skvělá atmosféra Londýna, perfektní chemie mezi ústřední dvojicí a zamotaný případ. Škoda je, že prostor pouhých dvou epizod nutí ke zjednodušení knižního příběhu a některé věci pak působí hodně zkratkovitě a na některé zajímavé věci se nedostává. I tak se ale těším na další pokračování a JK by měla přidat, nemůžu se dočkat čtvrté knížky.(21.9.2017)

Shlédnul jsem všechny tři zfilmované knihy a řekl si, že tak nějak by to vlastně mohlo i být. Knihy mě bavily, ale vysloveně neohromily. Stejně tak i tento mini-seriál. Má lepší, ale i horší momenty. Převládají ale zajetá pravidla kriminálek, kterým je parťáctví, pěkné noir prvky, ale i případy, které mají originální nápad. Jen škoda, že v knize je vztah Robin s Cormoranem trošku vyšperkovanější. To bych ale po takovém seriálu chtěl opravdu moc.  (20.8.2018)

• - Zatímco v seriálu má Cormoran Strike (Tom Burke) amputovanou levou nohou, v knižní předloze se jedná o pravou. (hansel97)

• - Spoiler: V seriálu je Rochelle Onifade (Tezlym Senior-Sakutu) nalezená mrtvá ve vaně, v knižní předloze ale její tělo bylo nalezeno v Temži. (hansel97)

• - Autorkou předlohy je J. K. Rowling, která ji ale napsala pod pseudonymem Robert Galbraith. (hansel97)