Viděla jsem The Cuckoo´s Calling a paráda. Skvěle zahrané, natočené a atmosféra úžasná. Dívala jsem se po přečtení knihy a neubráním se srovnání, že v knize mi Strike přišel více zanedbaný a ošoupaný. :) Taky mi tam chyběly některé dialogy a hlavně delší rozhovory, kde se člověk dozvěděl více informací do hloubky. Na to, že ve výsledku měl příběh 3 hodiny, tam těch výslechů bylo pomálu. Ale takto to zase aspoň ocejpalo a zbytečně se to netáhlo a nenudilo.(12.9.2017)

Miluji vsechny tri (prozatim) vydane knihy z teto detektivni serie, a BBC toto serialove zpracovani zvladla na jednicku!! Zatim jsem videla jen Cuckoo's Calling, ale jestli bude Silkworm a Career of Evil pokracovat ve stejne kvalite, mam se na co tesit!! Tom Burke je pro roli Strika jako stvoreny, a na Holliday Grainger jako Robin jsem si zvykla velice rychle. Chemie mezi obema hlavnimi herci funguje skvele. Serial zustal velmi verny knizni predloze, a tak to ma byt!(11.9.2017)

Jako detektivka nefunguje ani jeden z dvojice dosavadních případů; motivace, pachatelé i indicie, které Strike k jejich usvědčení použije, už ani nemohou být jasnější, i kdyby byly nakrásně od úplného počátku zvýrazněny blikající růžovou svatozáří. Předlohy jsem nečetl čili netuším, zda je to problém již Rowlingové či až scenáristů seriálu, kteří přepis žánrových linií nezvládli. Co naopak je ryze "rowlingovské" to jsou postavy ((kupříkladu ta hlavní je v zásadě přepsaný Lupin). A autoři adaptace jsou si toho dobře vědomi a tak to nestaví až tak na samotných případech, které tu spíše plní roli "aby ústřední dvojice měla co dělat", ale právě na "potterovsko-grangerovské" dynamice dua Cormoran/Robin. V této osobní linii to díky postavám i obsazení funguje o poznání lépe; speciálně Burke si démony sužovaného pajdavého bručivého medvěda se srdcem na správném místě užívá takovým způsobem, že by byla radost se na to dívat, i kdyby to v detektivní linii napadalo na jednu nohu ještě více než nyní.(7.10.2017)

Knižní předlohu paní Rowlingové jsem nečetl, Strike mi přišel náhodou pod ruku a stojí za to. To nejlepší ze seriálu předvádí Tom Burke aka Cormoran Strike, jeho výkon je okouzlující a lehkonohý, a to berme v úvahu, že nohu má jen jednu. Jeho charisma srší přes obrazovku, a i když seriál nepřináší do žánru nic nového, je opravdu velmi příjemný, zábavný a plný tajemství.(24.9.2017)

Burka jsem poprvé zaznamenal v konspiračním seriálu Utopia (paradoxně zde na čsfd není u Burka uveden), kde si zahrál mladého Carvela v epizodě ze 70. let. Nic proti Atosovi a Dolochovovi, ale jsem rád, že se dočkal hlavní role v této adaptaci. Holliday jsem si pamatoval jen z Dickense. První případ mě příliš nenadchla úvodní zápletka, ale bavilo mě její rozplétání. U druhého případu je to přesně naopak. Vynikající úvodní zápletka, ale celkový případ dopadl lehce na plocho, jak se v UK říká.(16.10.2017)

• - Zatímco v seriálu má Cormoran Strike (Tom Burke) amputovanou levou nohou, v knižní předloze se jedná o pravou. (hansel97)

• - Autorkou předlohy je J. K. Rowling, která ji ale napsala pod pseudonymem Robert Galbraith. (hansel97)

• - Spoiler: V seriálu je Rochelle Onifade (Tezlym Senior-Sakutu) nalezená mrtvá ve vaně, v knižní předloze ale její tělo bylo nalezeno v Temži. (hansel97)