Reklama

Reklama

C.B. Strike

(seriál)
  • Velká Británie Strike (více)
TV spot
Krimi / Drama
Velká Británie / USA, (2017–2022), 14 h 48 min (Minutáž: 58–60 min)

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Tom Edge, Ben Richards

Hrají:

Holliday Grainger, Tom Burke, Kerr Logan, Killian Scott, Siân Phillips, Ben Crompton, Martin Shaw, Leo Bill, David Avery, Tara Fitzgerald, Fern Deacon (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(15)

Obsahy(1)

Strhující dramatický seriál C.B. Strike je inspirovaný úspěšnými kriminálními romány od autorky Harryho Pottera J.K. Rowlingové, vydané pod pseudonymem Robert Galbraith. Příběh se soustředí na Cormorana Strikea (Tom Burke), který na vojenské misi v Afghánistánu přišel o kus pravé nohy a vrátil se z války domů, aby si založil soukromou detektivní firmu provozovanou v maličké kanceláři v londýnské Denmark Street. Přestože si z Afghánistánu odnesl těžké zranění i jizvy na duši, jeho mimořádné schopnosti i zkušenosti vyšetřovatele vojenské policie se ukáží jako klíčové pro vyřešení tří složitých případů, na něž je policie krátká. V pátrání po stopách mu pomáhá Robin Ellacottová (Holliday Graingerová), která pro Strikea začne pracovat jako dočasná asistentka a záhy je pohlcena jeho vyšetřováním, stejně jako detaily z detektivovy zářné, ale ponuré minulosti. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

TV spot

Recenze (43)

Splasher 

všechny recenze uživatele

Burka jsem poprvé zaznamenal v konspiračním seriálu Utopia (paradoxně zde na čsfd není u Burka uveden), kde si zahrál mladého Carvela v epizodě ze 70. let. Nic proti Atosovi a Dolochovovi, ale jsem rád, že se dočkal hlavní role v této adaptaci. Holliday jsem si pamatoval jen z Dickense. První případ mě příliš nenadchla úvodní zápletka, ale bavilo mě její rozplétání. U druhého případu je to přesně naopak. Vynikající úvodní zápletka, ale celkový případ dopadl lehce na plocho, jak se v UK říká. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Harry Potter je zlo a Rowlingová husa pletoucí se do věcí, o kterých nemá absolutně žádnou páru. Na Strike jsem se díval jen proto, abych to mohl strašně zkritizovat a utvrdit se ve svém světonázoru. A vůbec mi to nevyšlo. Nejvic mi tahle série připomínala skvělou knížku, kterou si šetříte a děsíte se toho, že by jste jí mohli dočíst. A přitom je to divné, protože jednotlivé příběhy nejsou kdovíjaké a rozhodně nehýří originalitou, ačkoliv to neznamená, že by byly špatné. Nicméně síla tkví v postavách, které jsou dokonalé. Jasně, umolousaného detektiva s minulostí a s nadšenou asistentkou/asistentem už jsme tu měli xkrát, ale Strike není tím typickým bručounem, který musí projít nějakou katarzí, aby přijal pomoc a Robin není jen tak obyčejným side-kickem. Navíc ta chemi mezi nimi je úžasná a dlouho jsem neviděl, aby to hercům takhle krásně ladilo. Holliday Grainger a Tom Burke byli úžasní. Takže Rowlingová, nenávidim tě a koukej napsat další Strikeovy příběhy, ať nad nima můžu u bedny slintat. 90% ()

Reklama

Tosi 

všechny recenze uživatele

Knižní předlohu paní Rowlingové jsem nečetl, Strike mi přišel náhodou pod ruku a stojí za to. To nejlepší ze seriálu předvádí Tom Burke aka Cormoran Strike, jeho výkon je okouzlující a lehkonohý, a to berme v úvahu, že nohu má jen jednu. Jeho charisma srší přes obrazovku, a i když seriál nepřináší do žánru nic nového, je opravdu velmi příjemný, zábavný a plný tajemství. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Nepochyboval jsem o tom, že zpracování románů z pera J.K. Rowling provede BBC ve velké kvalitě. A velice mě potěšilo, že to přesně se stalo. Na jednu stranu je škoda, že každá kniha vyjde jen na pár dílů, na stranu druhou je to možná lepší pro kvalitu. The Cuckoo's Calling Obsazení hlavní dvojice je skvělé, a to herce vůbec neznám. Možná i proto mi do rolí sedí, i když jsem si Robin podle knížky představoval jako větší puťku. Ale kdo jsem, abych nadával na to, že je sexy. Navíc to hlavní dvojce společně pěkně šlape a jiskří jako v knížce . Atmosféra celého příběhu je super a zasazení do Londýna mě vždycky baví. Hlubší ponoření do vyšetřování vraždy modelky rozhodně nebylo na škodu. Pár dobrých zvratů a fakt, že jsem zapomněl vraha pomohl. V podstatě nemám co kritizovat a ani moc nechci, ale jednu chybu přeci jen vyčtu – týká se amputované nohy. Zatímco při první scéně vypadá v neoprenu úplně v pohodě, tak ve druhé obnažené scéně vypadá hodně podivně. The Silkworm Po seznámení přišla na řadu druhá knížka a trošku větší prostor pro Robin. Tentokrát se vyšetřuje záhadné zmizení spisovatele, který těsně předtím napsal velice urážlivou parodii na svém okolí včetně známých kolegů. Opět skvělá atmosféra Londýna, perfektní chemie mezi ústřední dvojicí a zamotaný případ. Škoda je, že prostor pouhých dvou epizod nutí ke zjednodušení knižního příběhu a některé věci pak působí hodně zkratkovitě a na některé zajímavé věci se nedostává. I tak se ale těším na další pokračování a JK by měla přidat, nemůžu se dočkat čtvrté knížky. Lethal White Zpracování čtvrté knihy jsem odložil, protože v době premiéry jsem byl v procesu čtení pátého příběhu. Nicméně teď, když jsem se k tomu vrátil, tak si uvědomuju, jak komplikovaný tenhle případ byl. Každopádně to, co fungovalo (Robin a Strike) tam pořád šlape slušně, takže i kostrbatost příběhu (což by problém už v knize) se dá přežít. Přesto všechno mám knihy i seriál v oblibě a s chutí se na ně podívám, teď už jen počkat na Troubled Blood. Troubled Blood je velmi obsáhlá a dost zamotaná knížka, ale její zpracování na rozsahu pouhých 4 epizod se podařilo. Vyšetřování zmizení Margot Bamborough bylo stejně nečekané jako v knize. Myslím, že to správně vypustilo ty nezajímavé linky (cokoliv s Charlotte, minimum Johnnyho Rokebyho) a chytře to omezilo i napětí mezi hlavní dvojicí, i když trocha ho samozřejmě chybět nemůže. A následovat bude příběh z The Black Ink Heart, který se odehrává v ještě delší knižní předloze. ()

kocik1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Starosvětská nálada, krásná hudba a nostalgické záběry, jimiž začínal každý díl, už jen kvůli tomu se vyplatí na Strika dívat, já byla z těch úvodů naprosto unešená. Ani zbytek nebyl špatný, i když mnohdy byly příběhy zašmodrchané a pro diváka méně přehledné.. I tak je to ale celkově na velmi silných 70%- ()

Galerie (208)

Zajímavosti (3)

  • Zatímco v seriálu má Cormoran Strike (Tom Burke) amputovanou levou nohou, v knižní předloze se jedná o pravou. (hansel97)
  • Autorkou předlohy je J. K. Rowling, která ji ale napsala pod pseudonymem Robert Galbraith. (hansel97)

Reklama

Reklama