Hladová noc

The Forsaken

Hladná noc

Horor / Thriller

USA, 2001, 90 min

Americký snímek „Hladová noc“ je rychlý, je akční, ale přitom má dobré hororové momenty – třeba ten na pláži se povedl, a to i s tím, že to má pěkně brutální tečku. Celkově je možné o snímku „Hladová noc“ mluvit jako o docela brutálním, navíc jsou ty scény velmi dobře technicky provedené. Pokud nechcete nic víc než dobré akční béčko, „Hladová noc“ je fajn volba.(4.11.2019)

Dvaja típci, čo hrali v nezvratnom osude 1, tak hrajú i tu, asi ich to spolu bavilo. No nezvratný osud bol iná liga ako tento upírsky zázrak, ktorý veľkú dieru nenarobí, ale zas ani neurazí. Na upírsky film, je tu malo krvi, ale zas je tu dosť vybuchovačiek či akčných scén. Dve hlavne postavy hrali bravúrne, hlavný zaporák, ale nebol vobec hrozivý, mal isť z neho rešpekt, kedže bol medzi prvými upírmi, ale nešiel, lebo bol to taký štramák, čo chcel vrčal, ale nemal na to. Škoda, že tu nebolo aspoň viacej upírov,chýbalo tu väčšie vzrušenie. Sú tu pozitíva i negatíva a to som naozaj videl oveľa horšie upírske braky, tento je aspoň priemer a to si myslím, že je v celku v pohode. Takže silne 3*.(25.10.2019)

Musím přiznat, že jsem dlouho váhal mezi 2 a 3*, ovšem ikdyž jsem se nakonec rozhodl pro to nižší hodnocení, v žádném případě nechci na Hladovou noc poukazovat jako na špatný film. Bohužel na mě ale zapůsobil tak neuvěřitelně obyčejným a nevýrazným dojmem, že výš jít zkrátka nemohu. A přitom upírské téma mám ve filmech úplně jedno z těch nejoblíbenějších, jsou tu dva sympatičtí týpci v kladných rolích, Johnathon Schaech jako hlavní "vysávač" je charismatický jak sviňa a má to celý docela pád, čemuž dopomohla i poměrně řízná hudba. Celá zápletka je pak sice těžce béčková, což by mi ale nakonec vůbec nevadilo, kdyby ale nebyla ve výsledku tak jalová. Nemohu sice použít výraz nudná,ale celé je to strašně neefektní, bez koulí, bez šťávy. Co se týče krve a násilí, toho se tu divák moc nedočká, napětí též zafunguje jen opravdu zřídka kdy a závěrečné finále mi i přes demoliční akci a poměrně vydatnou střelbu přišlo stejně krapet chudší. K pozitivum pak musím připočíst ještě docela přijatelnou upírskou atmosféru, ale jinak na mě zkrátka Hladová noc zapůsobila jako lacinější upírské road movie, pro které ovšem bohužel tentokrát neplatilo "za málo peněz, hodně muziky". ZMĚNA: Nakonec zvyšuji na tři, s ohledem na ostatní horory nejde rozhodně o horší průměr!(16.1.2012)

• Lish84

Úvodní scéna naznačovala velmi slušné béčko. Dál se to rozjíždělo jako poměrně slušné béčko, ale postupně padalo až do céčkových vod. Čím víc filmu přibývají minuty, tím větší nesmysly nám tvůrci servírují. Film je typický příklad levného a odfláklého hororu. Potěšilo mě jen pár sebeparodických momentů (občas asi i úmyslných).(22.10.2006)

Já myslím, že film ještě docela ujde, ale když jsem se asi 14 dní po jeho zhlédnutí, dívala, co jsem všechno hodnotila, tak jsem absolutně nevěděla oč šlo a musela jsem se podívat znovu na profil filmu.A říkám si, že je docela podstatné jestli si děj filmu živě pamatujete a dokážete představit nebo o pár dní později vůbec nevíte o čem film byl.Hvězdička navíc je pouze za Brendana Fehra, protože je to můj oblíbenec ;).Moje hodnocení-55%(27.12.2006)