Hladová noc

The Forsaken

Hladná noc

Horor / Thriller

USA, 2001, 90 min

Musím přiznat, že jsem dlouho váhal mezi 2 a 3*, ovšem ikdyž jsem se nakonec rozhodl pro to nižší hodnocení, v žádném případě nechci na Hladovou noc poukazovat jako na špatný film. Bohužel na mě ale zapůsobil tak neuvěřitelně obyčejným a nevýrazným dojmem, že výš jít zkrátka nemohu. A přitom upírské téma mám ve filmech úplně jedno z těch nejoblíbenějších, jsou tu dva sympatičtí týpci v kladných rolích, Johnathon Schaech jako hlavní "vysávač" je charismatický jak sviňa a má to celý docela pád, čemuž dopomohla i poměrně řízná hudba. Celá zápletka je pak sice těžce béčková, což by mi ale nakonec vůbec nevadilo, kdyby ale nebyla ve výsledku tak jalová. Nemohu sice použít výraz nudná,ale celé je to strašně neefektní, bez koulí, bez šťávy. Co se týče krve a násilí, toho se tu divák moc nedočká, napětí též zafunguje jen opravdu zřídka kdy a závěrečné finále mi i přes demoliční akci a poměrně vydatnou střelbu přišlo stejně krapet chudší. K pozitivum pak musím připočíst ještě docela přijatelnou upírskou atmosféru, ale jinak na mě zkrátka Hladová noc zapůsobila jako lacinější upírské road movie, pro které ovšem bohužel tentokrát neplatilo "za málo peněz, hodně muziky". ZMĚNA: Nakonec zvyšuji na tři, s ohledem na ostatní horory nejde rozhodně o horší průměr!(16.1.2012)

Mladý muž Sean si nájde výborný kšeft. Má previesť luxusný mercedes v hodnote päťdesiat tisíc amerických dolárov z Los Angeles do Miami. Vyrazí na cestu naprieč Amerikou. Chce si tak privyrobiť a zároveň zájsť na Floridu na svatbu svojej sestry. Všetko sa to však poriadne skomplikuje, keď v rozľahlých, málo obývaných oblastiach USA natrafí na upírov. Čaká ho "Hladová noc". V rámci súčastnej vampírskej horrorovej filmovej tvorby to bolo celkom fajn. Žiadna romantická emo sračka. Dobrý vamp horror road movie. ***(24.7.2017)

Já myslím, že film ještě docela ujde, ale když jsem se asi 14 dní po jeho zhlédnutí, dívala, co jsem všechno hodnotila, tak jsem absolutně nevěděla oč šlo a musela jsem se podívat znovu na profil filmu.A říkám si, že je docela podstatné jestli si děj filmu živě pamatujete a dokážete představit nebo o pár dní později vůbec nevíte o čem film byl.Hvězdička navíc je pouze za Brendana Fehra, protože je to můj oblíbenec ;).Moje hodnocení-55%(27.12.2006)

Ale jo nebylo to špatné, moc jsem od toho nečekal přeci jen upíři v poušti nejsou zrovna originální, a tady je tu příběh tak prázdnej že se divím že film trval 90 minut. On taky režisér prvních 50 minut nacpal prakticky jen tlacháním, pak se film jakž takž rozjel, naháněčky a jiné scény byly celkem dobré. Postavy ušly a herci taky. Jinak se jedná docela o vykrádačku Carpanterových Vampires. Tohle je průměrný televizák pro Primu na odpoledne.(1.10.2013)

Poprvé jsem Forsaken viděl zhruba před deseti lety, v době, kdy mi film byl určen, tedy jako teenager, a tehdy jsem z něj byl nadšený. Podruhé jsem se koukl nyní a i když už nadšení zdaleka nebylo takové, pořád je to hodně slušný film, který odsýpá, baví a ani chvilku nenudí. Nic nového ani originálního se tu neobjeví, ale když to funguje, remcat nebudu. Oba hlavní hrdinové jsou nejen seriáloví hezouni, ale i sympaťáci (a Fehr je charismatickej až na půdu) a člověk jim fandí. Jednoduchý, nenáročný příběh, jako vystřižený z delší verze jednoho dílu Supernatural, takže nemůžu být nespokojený.(2.11.2012)