Hladová noc

Forsaken, The

Hladná noc

Horor / Thriller

USA, 2001, 90 min

,,Jakej je steak?" ,,Dobrej. Chceš?" ,,Ne. Kdyby byl krvavější, ještě by se pás." A kdyby byla krvavější Hladová noc, dal bych jí hvězdičku navrch. Tedy sem tam něco šplíchne, hořící upíři nejsou špatní a úvodní scéna ve sprše připomínající Carrie je vydařená, avšak člověk by čekal přeci jen trochu více. Na druhou stranu je to mnohonásobně lepší než všechna úděsná Stmívání, Svítání a další hrátky se sluncem. Základní dějová linka je vcelku jednoduchá (honička s padouchem upírským - kdo s koho), divákovi její odhalení netrvá dlouho. Normální oddechové béčko. Potěší výživná muzika v podání Engine (skladba Monster), Coal Chamber či Soulfly, nebo umírněnější od Nickelback a Eve6.(2.10.2013)

Musím přiznat, že jsem dlouho váhal mezi 2 a 3*, ovšem ikdyž jsem se nakonec rozhodl pro to nižší hodnocení, v žádném případě nechci na Hladovou noc poukazovat jako na špatný film. Bohužel na mě ale zapůsobil tak neuvěřitelně obyčejným a nevýrazným dojmem, že výš jít zkrátka nemohu. A přitom upírské téma mám ve filmech úplně jedno z těch nejoblíbenějších, jsou tu dva sympatičtí týpci v kladných rolích, Johnathon Schaech jako hlavní "vysávač" je charismatický jak sviňa a má to celý docela pád, čemuž dopomohla i poměrně řízná hudba. Celá zápletka je pak sice těžce béčková, což by mi ale nakonec vůbec nevadilo, kdyby ale nebyla ve výsledku tak jalová. Nemohu sice použít výraz nudná,ale celé je to strašně neefektní, bez koulí, bez šťávy. Co se týče krve a násilí, toho se tu divák moc nedočká, napětí též zafunguje jen opravdu zřídka kdy a závěrečné finále mi i přes demoliční akci a poměrně vydatnou střelbu přišlo stejně krapet chudší. K pozitivum pak musím připočíst ještě docela přijatelnou upírskou atmosféru, ale jinak na mě zkrátka Hladová noc zapůsobila jako lacinější upírské road movie, pro které ovšem bohužel tentokrát neplatilo "za málo peněz, hodně muziky". ZMĚNA: Nakonec zvyšuji na tři, s ohledem na ostatní horory nejde rozhodně o horší průměr!(16.1.2012)

Já myslím, že film ještě docela ujde, ale když jsem se asi 14 dní po jeho zhlédnutí, dívala, co jsem všechno hodnotila, tak jsem absolutně nevěděla oč šlo a musela jsem se podívat znovu na profil filmu.A říkám si, že je docela podstatné jestli si děj filmu živě pamatujete a dokážete představit nebo o pár dní později vůbec nevíte o čem film byl.Hvězdička navíc je pouze za Brendana Fehra, protože je to můj oblíbenec ;).Moje hodnocení-55%(27.12.2006)

Mladý muž Sean si nájde výborný kšeft. Má previesť luxusný mercedes v hodnote päťdesiat tisíc amerických dolárov z Los Angeles do Miami. Vyrazí na cestu naprieč Amerikou. Chce si tak privyrobiť a zároveň zájsť na Floridu na svatbu svojej sestry. Všetko sa to však poriadne skomplikuje, keď v rozľahlých, málo obývaných oblastiach USA natrafí na upírov. Čaká ho "Hladová noc". V rámci súčastnej vampírskej horrorovej filmovej tvorby to bolo celkom fajn. Žiadna romantická emo sračka. Dobrý vamp horror road movie. ***(24.7.2017)

Taková variace na od soumraku do úsvit nebo na ten seriál Buffy přemožitelka upíčů nebo jak se to jmenuje.Kupodivu to ale neni špatný, docela sem se bavil a o napínavý a temný scény rozhodně nouze neni, snad jen ten konec mohl být zpracován jako pořádně velkej masakr, to mi trošku chybělo, ale jinak je to pro mě překvapení(3.11.2006)