poster

...a spravedlnost pro všechny

 • USA

  ...And Justice for All

 • Slovensko

  ...a spravodlivosť pre všetkých

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1979, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Pohlcujúca súdnická dráma, ktorá dnes už možno nezaujme finálnym zvratom, (ktorý bol vo svojej dobe určite šokujúci a prelomový), ale určite zaujme sústredenou réžiou a fantastickým herectvom hlavných predstaviteľov. Satira spoločnosti a spravodlivosti, ktorá má byť rovnakým metrom na každého, je podstúpená ťažkej kritike v tomto filme. Hodnoty života si uvedomíte najmä po fenomenálnom príhovore obhajoby na konci filmu, ktorým si Pacino doslova ukradol všetku pozornosť a film pre seba. 80%.(23.11.2014)

 • honajz
  ***

  Jako jo, chápu tu nadsázku i tragikomedii, chápu tu sociální kritiku, i to, kam ty případy právníky dovedou (jednoho do cvokhausu, druhý se stane obětí mamonu atd., vyšinutí jsou všichni), a proti tomu můj oblíbenec Al Pacino, kterého ale také zapletou pomaličku do pavučiny. Je to dlouhé, prvotní nadšení ze skoro dokumentárního formátu s civilním herectvím a dobrými hláškami se brzy změní v otupění, a vlastně kromě několika málo signifikantních případů se neodehraje nic až tak světoborného. Je to prostě kritika špatně nastaveného soudnictví a právníků, dobře udělaná, ale přece jen u nás to nemá takový ozvuk, protože česká justice je Kocourkov sám pro sebe. Navíc mi ten film vlastně přijde hrozně černobílý. Jediný hodný advokát. A všichni ti zavření jsou zavření vlastně omylem, a jinak jsou to hodní pracovití chlápci. Černobílé vidění světa. Ale pár scén je tam dobrých - s letadlem a běh s joggery po ránu. Trošku to předznamenává Forresta Gumpa.(7.12.2013)

 • dobytek
  ***

  Čekal jsem od toho teda něco trochu jinýho. Myslel jsem si, že to bude soudní drama, ale tohle chvílema připomíná spíš černou komedii. A moc nechápu, proč ve filmu tyhle "vtipný" momenty jsou. Třeba scéna s vrtulníkem je úplně mimo. Když se začne hrát na vážnější strunu, tak je film poměrně dobrej, ale spíš se to tak drobí na jednotlivý epizody. Chtělo by to z filmu tak 30 minut vystříhat. Jinak Pacinův hereckej výkon rozhodně stojí za to.(15.12.2018)

 • murakamigirl
  ***

  Ako Pacinovi odtuší jedna z postáv pri nastupovaní do helikoptéry: "Zohni sa! Je tam ešte meter rezerva!" :) tak činím i ja a odtuším, že táto súdna dráma rovnako nejaký ten meter v rezerve má. Možno si toho priveľa vzala na plecia, ktovie, no isté u mňa je, že často kalkuluje a priveľmi sa snaží dorážať. Napriek tomu je zaiste nadpriemerná. Tešiť sa budete z oduševnených výkonov, niekoľkých úchvatných scén a tradične čertovského Pacina. Tomu, aká je v praxi spravodlivosť falošná šľapka, porozumiete dokonale. Povstáva však otázka: stačí to? Ale predovšetkým: do akej miery je pán Norman Jewison spravodlivý??? Bližšie k 4*, ale 4* proste nie.(6.10.2008)

 • Happens
  *****

  Jako na koni. Dokonalá mixáž komediálních prvků prolnutými dramatem (a la Serpico) bojujícím proti systému s čestnými a ryze čestnými pohnutkami mysli až po trochu mrazivý thriller jakožto ukázku toho, na jak tenkém ledě se vlastně pohybujeme. Jak málo stačí k tomu, aby jedinec skončil za mřížemi(30.4.2017)

 • - Scény súdnych sieni a vnútra súdu boli natočené v interiéri Baltimorskej Circuit Court budovy na Calvert Street a exteriéry sa natáčali v budove War Memorial Building na Gay Street. (Spilvo)

 • - Film je dnes proslavený hlavně závěrečnou explosivní scénou, kde Arthur Kirkland (Al Pacino) řve: "You're out of order!" Tato scéna se natočila i přes svou délku okolo 8 minut na první pokus a ještě dlouho byla uváděna jako hlavní důvod, proč si za film Al Pacino odnesl oscarovou nominaci. (SeanBean)

 • - Scéna, keď sú Francis Rayford (Jack Warden) a Arthur Kirkland (Al Pacino) na káve, zabrala 26 záberov. Údajne zjedol Warden toľko sendvičov, že mu prišlo zle. (Spilvo)