Goldeun seulleombeo

Golden Slumber

Thriller / Akční

Jižní Korea, 2018, 109 min

• Vavča

Oproti japonskému originálu se zásadně nedaří jedna věc, funkční propojení nostalgických retrospektivních pasáží, které svoji romanticky zabarvenou atmosférou vytvářely ostrý kontrast proti tempově zběsilým akčním scénám, kdy obyčejný muž čelí spiknutí a podezření ze zavraždění kandidáta. Paradoxně akční složka odsýpá na výbornou, je napínavá, je scenáristicky koherentnější, než japonský vzor. Jenže magie, snovost a atmosféra je prostě pryč, celkově ty pasáže nefungují, navíc herecky také žádné sláva. Kang Dong-won jako naivní mamlas, budiž, ale hlavní ženská postava těžce upozaděná, Han Hyo-joo nepředvádí nic extra. Na rozdíl od Wolf Brigade je Golden Slumber zcela zbytečný remake (a kromě akční stránky, kamery, OST nemám co pochválit). Tolik peněz a času, já se však ptám proč?(11.3.2019)

Vidím to na průměr, nebylo v tom nic, kvůli čemu bych tomu dala o hvězdičku navíc. Né, že by Kang Dong-won hrál špatně, ale sám to nezachrání a jeho ustrašená postava tomu taky moc nepřidávala. Až na hudbu mě to celkově příliš nezaujalo. Příběh o falešném obvinění a nahánění po celém městě tu už několikrát byl a Golden Slumber nepřináší nic nového. Navíc tam některé scény působily jako pěst na oko, hlavně flashbacky s pokusem o jakousi romantickou linku rušily jinak svižné tempo filmu.(15.4.2019)