Australian Survivor

(pořad)
všechny plakáty

Rogue

Obe dve nove sezony maji super cast a v obou bohuzel nejlepsi hraci povypadavaji tesne pred finisem. S01 stahl debilni twist, S02 se jim relativne vyhnula (az na ten swap - nenavidim, kdyz vylouceni hraci nejsou vylouceni, nastesti to celkove nezkurvilo hru). Druha sezona diky absenci vaty slape jeste lip, Survivor AU zacina dotahovat USA (navic vytahuje oldschoolove nekolikahodinove souteze o imunity) a prestava byt alternative universe. Jonathan je super. ()

Frajer42

[S03 - Spoilery] Jakožto největší odborník této databáze jsem nemohl opomenout výlet mezi australské trosečníky. Mé srdce plakalo při pohledu na to, že kdykoli se někdo pokusil hrát, tak byl nemilosrdně vyloučen a celá řada se nesla na vlně vzájemné bezmezné důvěry a hru o nejvěrnější a nejmorálnějšího přeživšího, což s sebou přineslo nesnesitelně nudné kmenovky po sloučení. Do té doby byla tato řada docela vtipná a koukatelná. Výběr soutěžících mi přišel průměrný. Původnímu rozdělení kmenů nerozumím. Červení Aganoa byli od začátku v totální fyzické i mentální nevýhodě (tým převážně fyzicky nezdatných retardů). Dost se mi líbilo několik nečekaných zvratů s vyřazením člena do sousedního kmene, které jsem zatím v americké verzi neviděl. Dost mě zaskočil i zvrat s možností vybrat si svůj kmen, přičemž vznikly 2 absolutně nevyrovnané kmeny a došlo na očekávanou totální destrukci jednoho z nich. Předpokládám, že tento twist byl k vidění poprvé a naposledy. 2 soutěžící z celé hry mi byli sympatičtí svým charakterem (Lee, Sammy). Nikdo mi nebyl sympatický herním projevem, takže mi bylo docela u prdele, kdo to celé nakonec vyhraje. Dost mě překvapil jakýsi herní nezájem, nebo jak to nazvat. Když někdo tušil, že na 90 % půjde do prdele, tak se ani nesnažil hledat imunitu. Kdo ji náhodou získal, tak ji vlastně ani moc nechtěl. Poprvé v historii vyhrál soutěž i regulérní neurotik a psychopat s papíry na hlavu (po velmi kritickém úrazu) a dodal celé sezóně korunu. Každopádně, z toho zbytku jsem to Samaře z kruhu taky přál. Největší strach jsem měl z moderátora, protože si v této show neumím představit nikoho jiného než Jeffa. Jonathan si ovšem nevedl vůbec špatně a líbil se mi především na kmenovkách, kdy se nebál pokládat extrémně přímé a nepříjemné otázky na tělo a nutit soutěžící k tomu, aby začali konečně hrát - bohužel marně. [60 %] [S04 - Spoilery] Kvalitu každé řady určuje z velké části výběr soutěžících a musím říct, že v případě této série se podařilo vybrat z řad obyčejných lidí vskutku zajímavé postavy nejrozmanitějšího charakteru, kteří společně vytvořili velmi zdařilo sérii. Znovu si musím postěžovat snad jen na neochotu jít se porozhlédnout po imunitě a namísto toho vsázet svoje vypadnutí na náhodu. S vítězem jsem spokojený a mezi moje oblíbence rozhodně řadím dvojci Jericho a Luke, kteří se kromě zajímavé chaotické hry starali napříč soutěží i o zábavu. Z těch dalších mě poté moc bavil falešný jóga instruktor či nabušený Locky. Opravdu velmi dobrá série. [80 %] [S05 - Champions vs. Contenders - Spoilery] Zajímavý nápad představit nám několik australských vyhaslých hvězd. Bohužel, tato série totálně utrpěla na úvodním rozdělení kmenů na bývalé sportovce a gaučové povaleče. Tohle musel vymýšlet totální debil. Testosteronu bylo na obou stranách zhruba stejně a ve srovnání mužů by se dalo s přimhouřením oka mluvit o remíze. Bohužel, ženy v kmeni Champions totálně převyšovaly gaučové povalečky z druhého kmene, a to naprosto v každém ohledu, tudíž logicky došlo na postupnou devastaci a redukci počtů v kmeni Contenders. Čemuž z velké části napomohlo i to, že soutěže byly často udělány formou 1 vs. 1, takže se povalečky neměly za koho skrýt. Tohle považuji za mega velkou chybu tvůrců. Jinak casting v této sérii docela ušel. Po sloučení obou kmenů došlo ke střetu velkých hráčů, kdy se chtěl každý chopit otěží, a tak moji favoriti a oblíbenci utvořili zhruba první pětici poroty, protože se vzájemně povyhazovali. Poté už nebylo komu fandit a rozdali si to spolu soutěžící, kterým jsem to absolutně nepřál, což vyústilo k velké spoustě dost nezáživných epizod. [65 %] [S06 - Champions vs. Contenders II - Spoilery] Zatím bezkonkurenčně nejlepší výběr hráčů, kdy jsem si konečně dokázal vybrat oblíbené hráče, a to hned několik. Konečně nepřevládaly ve výběru nudní tuctoví píčusové, kteří chtějí být na konec hry dovežení a tam s velkou slávou nedostat ani hlas, nýbrž zde bylo několik opravdu zajímavých hráčů, kteří se mi starali o pravidelný přísun zábavy. Po předchozím fiasku s nesmyslným rozložením sil v obou kmenech se tvůrci poučili a tentokrát byly oba kmeny zhruba rovnocenné a šlo se do sloučení s vyrovnanými počty, což je přeci jen vždy o něco zajímavější, protože divák potom nesleduje několik formálních kmenových rad. Zatím rozhodně nejlepší série, i když posledních asi 5 dílů už bylo trošku bez šťávy. [75 %] [S07 - AllStars] Tato série dostála svému jménu a jednalo se pravděpodobně o nejlepší sérii vůbec. Občas jsem měl pocit, že do hry zasahoval štáb pomocí různých nastrčených imunit a prapodivných zvratů na kmenových radách, kde kupříkladu 2 lidi odjeli na ostrov vyhnanství jenom proto, aby se druhý den vrátili do hry. Takový zásah do hry přišel vždy ve chvíli, kdy bylo zřejmé, že by několik dílů v řadě vypadl zcela očekávaný člověk. Bylo to z toho neskutečně cítit. Nicméně to napomáhalo tomu, že byl děj neustále atraktivní. A hlavně konečně vyhrál člověk, který si to dle mého kurevsky zasloužil, protože předváděl dosud tu vůbec nejlepší show a člověk měl pocit, že po pár dnech soutěži propadl a zcela zešílel. [88 %] () (méně) (více)

PanCitron

Třetí australský Survivor jsem z počátku bral spíše jako fajn bonus k ukrácení si čekání na další sérii americké verze, ale pak přišla pátá epizoda a já tomu neskutečně propadl. Řada skvělých nápadů produkce. Hráči co šli do soutěží naplno. "Boj o přežití". Všechno to, co se za těch několik let v americké verzi trochu vytratilo. Finále série je pak po této stránce naprosto famózní. To, že tam byli lidé jací byli, je už druhá věc, ale o tom se tu rozepisovat nebudu. Snad jen dodám, že pro mě byl pomyslný vrchol zhruba druhá třetina show. Pak začal pořad malinko ztrácet, ale jako u všech soutěžních pořadů, i tady je to o preferencích a vašich favoritech. Každopádně, velký podíl na úspěchu má podle mého i moderátor Jonathan LaPaglia, který se zhostil provázením velice dobře, snad jen za jedinou výtku u něj považuji, že občas mi přišlo, že hráče až moc okatě tlačil do akce. Přesto se jedná o velice povedenou sérii, která má sice nějaké mouchy, ale pokud vám už trochu leze krkem lehká unifikovanost amerických sérií, tak je australský Survivor přímo pro vás. ()

ledzepfan

Po technické a produkční stránce je to rovnocenný klon US originálu (včetně přiblblých, nefér twistů atd..) Ale ti hráči..Co to jako mělo být? Větší bandu idiotů jsem v survivorovi už dlouho neviděl. Snad, když chci někoho zachránit tak, že vyblindsideuju silného hráče s imunitou v kapse, tak asi na radě nasadím pokerface a né, že dělám všechno proto aby tu imunitu vytasil. A takových absurdních situací, kdy se tam celé skupiny hráčů sebevražedně ženou vstříc naprosto jasnému přečíslení, je tam hromada. Ve výsledku většina kvalitních hráčů vypadla na základě těchto blbostí tupé většiny a do finále se probrečel hráč který hrál naprosto zcestně, ale jen díky správně uhrané finální kmenovce nakonec vyhrál... Z mého úhlu pohledu to je fiasko a utrpení.. ()

StrYke

Na hodinu bych vyhodil střihače. Přišlo mi úsměvné např. sledovat, jak soutěžící sledují sami sebe při souboji. Člověk pak neví, jakým záběrům má věřit, protože střihači dávají evidentně dohromady nesouvisející záběry, aby to dávalo "hezký" příběh. ()

PabloFuentes

Spoilery: Po té, co nám Nova opět ukázala, jak se to dělat nemá, jsem si říkal, že si zkusím zlepšit náladu v zahraničí a dostal se k S10 Heroes vs Villains a musím říct tak takhle tedy ANO. Geniální řada, skvělé kmenové rady, kde se hráči nebojí hrát, riskovat, užívat si hru a hlavně bojovat o titul posledního přeživšího. Obzvláště v první půli hry jsem měl bradu stále spadlou. S výherkyní souhlasím a moc jsem jí fandil, ač nejvíc si tento titul zasloužil King George, který se ale dost překombinoval. Oblíbení hráči: King George, Queen Hayley, Shonee, Simon, Nina a Liz. A oceňuji i bonusy na youtube. ()

FeriusParfax

Zatím bez debat nejlepší Survivor, co jsem viděla. Americký je oproti tomuto hrozně strojený, afektovaný, připrclý, friendly (zkrátka americký). Moderátor je super a vůbec se nestydí ptát se na jakékoliv otázky nebo občas prohodit kousavou poznámku. Soutěže jsou taky originální. Nejlepší ale byli soutěžící. Casting se mimořádně povedl. Jednu velkou výtku mám ale k finálové dvojici. Hlavně vítěz mě obrovsky zklamal. Myslím, že ani jeden si nezasloužil postoupit tak daleko. O nezaslouženém vítězství jsem přesvědčená. Extrémně pohodová podívaná plná zvratů, sympatických lidí, soutěží a moderátora. Oblíbenci: Luke, Abbey, John, Ross Neoblíbení: Pia, Daisy, Janine, Andy Neutrál: Simon, Shaun, Matt, Harry ()

strom-z

SEASON 3 (2016), 80% Spoilery Palec nahoru! Zajímavej a roztodivnej cast, nebojácnost trochu zaexperimentovat (šílenejch 55 dní a 24 trosečníků - pro někoho přehnaný, podle mě to vyšlo skvěle; povedenej 1. twist během kmenovky). Pre-merge velmi dobrá do přešlapu se silně nevyrovnanym twistem, kterej až moc krutě odsoudil kmen Vavau k eliminaci a vedl k velmi předvídatelný 1. půlce post-merge... což naštěstí mělo skvělou pointu v tom, že vítěz byl poslední přeživší právě z Vavau (jinak bych tu nadával jako špaček a four-star sezóna ani omylem). Právě vítěz - tady se nebojim mluvit o snad nejlepším výkonu na final kmenovce ever, nestává se prakticky nikdy, že by porota dospěla k výrazně odlišnýmu rozhodnutí než s jakym přicházela na tribal a to se naprosto fantastickym projevem a odpověďma jak podle učebnice (kterou měl sice asi nastudovanou Spencer v Kambodži, jenže se mu to absolutně nedalo věřit) podařilo právě tady. Jo a fantastickej finální challenge à la Season 1 (sakra proč na tyhle endurance 'Merica rezignovala..?) Chválím i edit, protože divák byl sice v šoku, kdo že to vyhrál, ale v úplně stejnym byla i samotná porota, takže žádný velký zavádění od produkce; zvrat jako Brno, ale nikoli vycucanej z prstu. Host Jonathan na první pokus velmi slušnej výkon a celkově je fantastický, že US Survivoru vyrostl zdatnej konkurent. Tak snad za pár let sezóna Amerika vs Austrálie! vítěz 4,25/5* Odzbrojujcí finální kmenovka. Kristie nehrála bezchybně (ve Vavau ji život zachránil twist), ale naprosto správně se po sloučení stáhla do defenzivy a jako jediná se dočkala ípříležitosti ve Final 7 (jako velkej Survivor fan věděla, že to bejvá klíčovej bod, kdy se hlavní aliance rozpadne). Smysl nakonec dává i její napohled ohromně kontroverzní rozhodnutí jít do Final 3 s Lee a El - vcelku logicky vyznívá, že v Saanapu konstalaci s Mattem a Flick by pravděpodobně prohrála, takže zvolila druhou špatnou variantu, riziko, že musí porazit Lee i největší jury hrozbu El (tady ohromný štěstí pro ni, že nešlo o jinej typ finálního challenge) a jít do finále s Leem, o němž správně tušila, že je to jaksi "paper tiger". Jeden z nejlepších "tahů" Kristie - nechávala si spoustu věcí pro sebe. Kandidáti pro budoucí USxAUS sezónu: Phoebe (australská Parvati), Kristie, Flick, Nick, Craig, Brooke SEASON 4 (2017), 80% Dlouhou dobu jedna z nejlepších survivor řad za poslední roky, která bohužel ztratí páru v závěrečnejch epizodách, přesto rozhodně doporučeno zhlédnout. Celkově slýchám, že zatim nejlepší AU řada, já to spíš vidim v kontextu finále a rozuzlení (který má mnohem lepší 2016) spíš na remízu. SEASON 5 (2018), 75% Diskutabilní téma "Champions vs Contenders", part 1. Bohužel těžce nudná pre-merge se spoustou nudnejch atletů, přesně, jak jsem se obával... nicméně vydržte to, post-merge naštěstí fakt stojí za to a nakonec se tahle sezóna dost najde. Opět pár památnejch charakterů i momentů. SEASON 6 (2019), 68% "Champions vs Contenders", part 2. Casuals po skončení tuhle sezónu (s jedním navrátilcem) chválej, já mám trošku chladnější pocity. Pre-merge rozhodně lepší než 2018, post-merge jakože celkem slušná, ale nevim, nějak jsem po skončení míň naplněnej než minulej rok, podle mě vlastně v součtu míň výraznejch momentů i postav. Slušnej nadprůměr. () (méně) (více)

palmovylist

Výborná verze od Australanů, která díky delší stopáži dává častěji vzpomenout i na starší série amerického survivora. Povětšinou docela příjemný cast, snaha o inovaci v soutěžích a velmi dobrý Jonathan LaPaglia. Je "zvláštní" že ačkoliv má série vždy zhruba dvojnásobný čas oproti své předloze, tak je zde jen malé množství hluchých míst, ale požadavky jednotlivých tv společností jsou v tomhle asi rozhodující. Každopádně se nelze netěšit na all-star řadu.....85% ()

Teachman

Námět: 10/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 10/10 ()

Dvorik

Austalska verze ma 2 velmi podstatne problemy oproti ceske: 1) Kdyz jsou 2 tymy, tak vubec neexistuje boj o individualni imunitu 2) Neexistuji vubec duely, kde se muze odpadlik zachranit. Co z toho plyne? Hrac okamzite nesmyslne vypadava, jakmile ho tym zvoli. Vodni souboje jsou ale tezke, to ty ceske jsou jako detsky tabor. ()

Zix.

Konečně Survivor jak má být a nemusí pocházet z USA. Líbí se mi jak umí kombinovat verzi z prvních sérií kde jde hodně o přežívání zároveň se tam hraje, samozřejmě díky hráčům, kteří hrají a taktizují od začátku do konce. K tomu mají sice kontroverzní, ale hodně zajímavý a hlavně originální twisty - pouze škoda že první sérii jeden z nich ovlivnil víc než si asi produkce nebo kdokoliv přál. Kvůli tomu se bohužel tolik nepovedla část po sloučení. Napravili to alespoň skvělým finále, který bylo fakt úžasný a asi nejlepší co jsem kdy viděl. Další série jsou taky slušný a zábavný, určitě lepší než většina novějších amerických sérií. Bohužel se jim ale víc a víc přibližují i když na ně rádi posměšně naraží. Další vada je, že zatím jsou většinou slabý vítězové, na který si většina fanoušků za pár let ani nevzpomene. Hodně velkým plusem je ale moderátor Jonathan LaPaglia, kterej mě taky příjemně překvapil a je jen škoda, že asi nehrozí jeho nahrazení Probsta v USA. ()

Pattrick

Austrálie ukazuje, jak se dělá Survivor :) Skvělé výzvy, fyzicky náročné a hráči si to dávají i po taktické stránce! ()

DoktorSlovo

Když nemůžeš,tak přidej - je zřejmě heslo i australských soutěžících, když výzvy dosahují často epických,bolestných rozměrů.Jakožto fanouškovi Survivoru mi vyhovuje i větší počet dílů umožňující lépe vykreslit charaktery a přitom nesklouznout k nudné vatě.Sezóna 7 - All Stars ,má také konečně oldschool dominantního vítěze a zrodila i další legendu, koukněte na to. ()

Leptictidium

ŽÁDNÉ LOKÁLNÍ HOVNO JAKO ČESKÝ SURVIVOR!!! Ikonický formát amerického Survivoru Australané přetvořili na ještě IKONIČTĚJŠÍ záležitost. Americké série nového formátu od čísla 40 tomuto nesahají ani po paty. All-Stars, Brains vs Brawn nebo Heroes vs Villains to byly všechno dechberoucí série a já se nemůžu dočkat na další! Nejlepší hrači: David Genat, George Mladenov, Luke Toki, Mark Wales, Shonee Bowtell. 9.5/10 ()