Povedená rodinka

• slovenský

Domáci front

Komedie

USA, 1987, 89 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,136,381Tržby Celosvetovo $-(5.12.2009)

• Lacike

Ingrediencie na skvelu teeneagersku komediu tu boli dost. Zaujimavy namet o chlapcovi, ktory ma snobsku rodinku s ktorou si vôbec nerozumie a tak dochadza k rôznym blaznivym konfrontaciam. Vtedajsia charizmaticka hviezdicka Jon Cryer, typovo dobre obsadeni rodicia a aj Paul Gleason ako prisny sef kampane. Lenze tu chyba to najpodstatnejsie a to kvalitny scenar s vydarenymi vtipnymi situaciami. Pretoze väcsina epizodiek pôsobi ako nudna improvizacia, ktora je obcas pre zmenu trapna. Dokonca aj povinné Cryerovo tanecné cislo sa ani zdaleka nevyrovná tomu z filmu Pretty in Pink. Takze sa ani necudujem sa, ze sa reziser odmietol pod film podpisat a v kolonke rezia je uvedeny len slavny pseudonym Alan Smithee. Jednu hviezdicku davam za sympatickeho Cryera a druhu za Savelij Kramarova, ktory ako jediny predvedie nejaky vtipny kusok. 4/10.(7.4.2015)