Poslední bohatýr

• Rusko Poslednij bogatyr (více)
Trailer 2

Ivan Najdenov (Viktor Choriňak), celkom obyčajný mládenec, sa náhodou prenesie zo súčasnej Moskvy do fantastickej zeme Belohorie. V tomto paralelnom svete žijú hrdinovia ruských rozprávok, kúzla sú prirodzenou súčasťou ich života a problémy sa riešia súbojmi s bohatierskymi mečmi. Na svoje veľké prekvapenie sa Ivan ocitne priamo v centre súbojov svetlých a temných síl. Zatiaľ mu ale nie je jasné, prečo má v týchto dramatických udalostiach zohrať hlavnú úlohu práve on. Všetci totiž veria, že on jediný dokáže ukončiť zničujúcu vojnu dvoch znepriatelených svetov. (TV JOJ)

Trailer 2

Eliott

Já pakůň si jako první pustil druhý díl a podivoval se, proč tvůrci očekávají, že vše ihned pochopíme! ,,Na úvod týpek v plaštěnce ve společnosti několika rytířů uprostřed lesa... hmmm normální situace", vrtalo mi hlavou. Když jsem zjistil, že vůbec existuje, tak jsem s pouštěním jedničky celkem otálel, aby to náhodou nebylo úplně to samé. Nestalo se však a já byl ohromě překvapen. Toto bylo snad ve všech ohledech lepší. Zajímavá zápletka, skvělé postavy a důmyslný pohádkový svět. Co mne však dostalo ze všeho nejvíce, byla kombinace propracovaných akčních scén a velice humorných komediálních vložek. Dokonce se mi i o mnoho více líbilo propojení obou světů. Dílo se tímto zařadí mezi mé nejoblíbenější pohádky a pokud bude trojka, jdu čile do toho! PS: No aspoň je to hned zajímavější, když si to pouštím jako Hvězdné války. 😅 ()

Jezinka.Jezinka

Být sirotek a naprosto netušit, odkud jste se vyloupli, je mizérie. Dozvědět se, odkud jste se vyloupli a z toho titulu zklamávat očekávání svého okolí, protože, na rozdíl od otce bohatýra jste spíše chudatýr, je mizérie snad ještě větší. Možná jsem v ruském měřítku benevolentní, ale Ivan mi připadal v prostředí a vztazích pohádkového světa zmatený přiměřeně tomu, že vyrostl ve světě našem, v boji s mečem neschopný, jak logicky musí být někdo, kdo meč považuje výhradně za imperativ v druhé osobě jednotného čísla ke slovesu mečet. Navzdory tomu získá postupně sympatie krásné Vasilisy i diváků (pořadí závisí na blahovůlii, pohlaví, věku, empatii a toleranci každého jednoho diváka) a nakonec ukáže, že není ani hloupý, ani neschopný a dokonce ani zcela bezcharakterní. Zaváhání v krizi k hrdinům, kteří procházejí proměnou, klasicky klišovitě patří. Co závěr, ten byl tak nějak úsměvně prvoplánový, prvoplánově úsměvný, ale co nevyřečená, a to i Ivanem samotným, otázka: Co se sakra stalo s Vasilisou? Manželkou Ilji Muromce a tím pádem logicky matkou jeho jediného syna - Sokolíka/Ivana? ()

EvilPhoEniX

Skvělé Ruské Fantasy! Není to sice řežba ve stylu zaklínače je to spíše pohádkovějšího rázu, ale přesto výborné a třeba ocenit fakt, že Fantasy žánr pomalu vymírá. Film má celkem dobrý a neokoukaný příběh o muži, který se ze současnosti přenese do fantastické země Bělohoří a líbí se mi, že tam může využívat schopnosti, které zná z normálního života. Z klasických pohádkových prvků je tu toho dost. Dojde na vodníka, obra, ježibabu s chodícím domem, mocného čaroděje i draka a filmu se daří kombinovat tenhle svět i svěžím humorem, což bylo vítané. Skvělý vizuál a sympatičtí hlavní hrdinové jsou samozřejmostí. Příběh****, Akce****, Humor****, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba*****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. Solidní. 8/10. ()

Tom_Lachtan

Zábavná blbina v tom nejlepším smyslu slova, která využívá motiv "z našeho světa se dostat do jiného, plného mečů a magie," což je sice princip, který tu už byl nesčetněkrát, ale tentokrát ho osvěžuje využívání ruské (v mnoha částech i celkově slované) mytologie, takže se člověk dočká Baby Jagy, vodníka, nebo chrabrých bohatýrů a příběhu o hloupém Honzovi, co se jmenuje Ivan. A Ivan je jalový - jenže - je ve své jalovosti zábavný a když se připitoměle zašklebí, tak to prostě funguje. Jasně, je to kravina, ale jednotlivé scény jsou prostě mnohdy zábavné a přestože si to zaslouží jen průměrné hodnocení, jako fantasijní oddechovka to funguje úplně v pohodě a při dobrém naladění dokáže Poslednij Bogatyr bez problémů pobavit. "Znám skvělé věci z mého světa! Fyziku, chemii, Kalašnikův automat.." ()

flanker.27

Tak trochu guláš ruského, potažmo slovanského folklóru, říznutého disneyovským přístupem, ale kupodivu to na mě docela fungovalo. Sice spíš v jednotlivých scénách než jako celek, ale občas jsem se od srdce zasmál. Hlavní nehrdina je možná až moc jalový, jak je dneska zvykem, ale není to přehnané. Dal bych tři, ovšem za Vasilisu i za Varvaru nezbytně jednu přidám. Ach, ty slovanské geny...<3 Vedle děvčat ještě třeba zmínit Lavroněnka, který by z fleku mohl dát Kostěje v něčem vážnějším. ()