poster

Poslední bohatýr (festivalový název)

 • Rusko

  Poslednij bogatyr

 • Rusko

  Последний богатырь

 • Rusko

  Posledniy bogatyr

 • anglický

  The Last Knight

 • anglický

  The Last Warrior

  (neoficiální název)
 • anglický

  The Last Hero

  (neoficiální název)

Komedie / Rodinný / Akční / Fantasy

Rusko, 2017, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.i.k.e
  ****

  ruská pohádka od Disneyho?Zvláštní představa,ale ono to překvapivě funguje.Je to sice blbina,místy moc smysl nedávající,ale zábavná a slušně udělaná.Na ruský film má navíc sympatické obsazení a samozřejmě tu nechybí baba jaga letící v sudu,bohatýři,chaloupka na muřích nožkách a Kostěj Nesmrtelný...70%(8.1.2019)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Zábavná blbina v tom nejlepším smyslu slova, která využívá motiv "z našeho světa se dostat do jiného, plného mečů a magie," což je sice princip, který tu už byl nesčetněkrát, ale tentokrát ho osvěžuje využívání ruské (v mnoha částech i celkově slované) mytologie, takže se člověk dočká Baby Jagy, vodníka, nebo chrabrých bohatýrů a příběhu o hloupém Honzovi, co se jmenuje Ivan. A Ivan je jalový - jenže - je ve své jalovosti zábavný a když se připitoměle zašklebí, tak to prostě funguje. Jasně, je to kravina, ale jednotlivé scény jsou prostě mnohdy zábavné a přestože si to zaslouží jen průměrné hodnocení, jako fantasijní oddechovka to funguje úplně v pohodě a při dobrém naladění dokáže Poslednij Bogatyr bez problémů pobavit. "Znám skvělé věci z mého světa! Fyziku, chemii, Kalašnikův automat.."(13.6.2018)

 • iXtr3m3
  ***

  Legendárny ruský Mrázik rozobratý na súčiastky, bez rozprávkovej časti ale zato obohatený o komediálne a hlavne fantasy pozadie. Triky potešia, Rusi už dávno nie sú tam, kde ich všetci stále vidia, ale tri hviezdy dávam len za originalitu, lebo opäť ako vždy, nech mi všetci milovníci ruského jazyka prepáčia, ale pozerať toto v ruštine, to je fakt hlavybôľ... :)(4.2.2018)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Být sirotek a naprosto netušit, odkud jste se vyloupli, je mizérie. Dozvědět se, odkud jste se vyloupli a z toho titulu zklamávat očekávání svého okolí, protože, na rozdíl od otce bohatýra jste spíše chudatýr, je mizérie snad ještě větší. Možná jsem v ruském měřítku benevolentní, ale Ivan mi připadal v prostředí a vztazích pohádkového světa zmatený přiměřeně tomu, že vyrostl ve světě našem, v boji s mečem neschopný, jak logicky musí být někdo, kdo meč považuje výhradně za imperativ v druhé osobě jednotného čísla ke slovesu mečet. Navzdory tomu získá postupně sympatie krásné Vasilisy i diváků (pořadí závisí na blahovůlii, pohlaví, věku, empatii a toleranci každého jednoho diváka) a nakonec ukáže, že není ani hloupý, ani neschopný a dokonce ani zcela bezcharakterní. Zaváhání v krizi k hrdinům, kteří procházejí proměnou, klasicky klišovitě patří. Co závěr, ten byl tak nějak úsměvně prvoplánový, prvoplánově úsměvný, ale co nevyřečená, a to i Ivanem samotným, otázka: Co se sakra stalo s Vasilisou? Manželkou Ilji Muromce a tím pádem logicky matkou jeho jediného syna - Sokolíka/Ivana?(15.1.2018)

 • eagle-eye
  odpad!

  Aspirant na nejhorší fantasy všech dob... Katastrofální děj, herecké výkony, dialogy, humor, námět, scénář, všechno jedna velká katastrofa... Šílenost non-plus ultra, kterou nelze brát ani s nadhledem... Zbytečně strávených 114 minut života... Pokud máte rádi klasické fantasy typu Pán prstenů, Hobit, případně ujeté Princ a pruďas, pak se této zběsilosti vyhněte obloukem... Nechápu zdejších 75% k 5.4.2018...(5.4.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace