Přelud

Bogus

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1996, 110 min

• kingik

Tohle je opravdu přelud v dětských filmech. Malého Haley Joel Osmenta ve své době strkali, kam to jen šlo, a tak se octnul i ve společnosti Gérarda Depardieua a Whoopi Goldberg. Film však nebude bavit žádnou diváckou kategorii. Pro děti je málo hravý a atraktivní, pro dospělého je to nuda se vším všudy. Sympatický Depardieu chce být zastoupením právě té hravosti, která filmu citelně chybí, coby neviditelný a imaginární přítel malého klučiny. Jenže nějak ho brzdí scénář a režie, a tak se z dobře míněné kreace stává jen sled trapnění velmi kvalitního herce, který tohle nemá zapotřebí. Tři herecké hvězdy svoji účastí film z bídy zvedají jen minimálně, ale hlavně je film selháním jako celku, který nenavodí dobrý divácký zážitek. Film prostě nebaví. 20%(12.6.2012)

• anniehall

Tenhle film je důkazem, že ani ty nejlepší ingredience nutně nemusí dohromady vytvořit delikátní sousto. Haley Joel Osment je vynikající představitel dětských rolí, který mě vždycky strhne. Tentokrát nic. Whoopi a Gérard mnohokrát dokázali, že hrát umí...ale zde jaksi nemají co. Norman Jewison nesčetněkrát předvedl, že je přinejmenším zručný režisér, ale tentokrát se mu to nějak vymklo z rukou. Tak co tu vlastně nefunguje? Milné je už žánrové zacílení filmu. Komedie to není, romantický film stěží a fantasy jen omylem. Je to takový prapodivný a unylý hybrid výše uvedeného a to ještě předžvýkaný, doslovný a plný klišé. Takže scénárista by si zasloužil pranýř. Nebo ještě lépe, naordinoval bych mu projekci tohoto filmu po dobu jednoho týdne nepřetržitě. Myslím, že by se, co se napětí týče, docela poučil.(8.9.2011)

• nash.

Nepoutavá nuda, ve které mě iritovali snad všichni, od kouzelnické bandy, přes protivnou Goldbergovou až po malého buclatého Osmenta. Tak jako neviditelný hromotluk nestačil na oživení jednoho z nejbanálnějších motivů rodinných komediodramat, tak Depardieu, ač uvolněný a jako vždy okouzlující sympaťák, nestačil na vyvážení všech těch křečovitě protivných postav.(21.8.2011)

• Pitryx

Čekal jsem hovadinu a nemýlil jsem se. Bezefektní ptákovina určená jen dětem. Ale i o tom pochybuji, že by si ten paskvil našel v dnešním dětském světě místo. Obyčejný film v podstatě o ničem a to ještě autoři nudí dlouhou stopáží. Asi neví o paragrafu týrání dětí. Hluboce podprůměrný snímek patřící jedině do odpadu. Nova08110910237/10502(26.11.2010)

• Tom Hardy

Nejzajímavější na tomhle snímku je sledovat výkon Haley Joel Osmenta, zbytek nestojí za řeč...(2.9.2002)