Celou dobu to bylo fajn, karetní filmy nesnáším, protože jim nerozumím, ale tady to vypadalo impozantně, bylo to s krásnou atmosférou, byl tam Steve McQueen, kterému to charisma stříká snad i ušima, ale ten konec to všechno tak dokonale zazdil, všechno to vyšumělo do ztracena, až jste získali dojem, že to vlastně nebylo o ničem a opravdu mě to mrzelo, protože to mohl být vážně dobrý film. Velká škoda poslední čtvrthodinky.(17.1.2009)

Slušné hráčské drama s dobrou atmosférou a výborným obsazením (především Karl Malden mi udělal radost). Díky konci dávám čtvrtou hvězdu. Kdybych ale o pokeru věděl víc než to, že se nehraje s dominovými kostkami a že není na poločasy, měl bych zřejmě větší požitek i z toho závěrečného duelu, který se mě takhle příliš nedotkl.(27.3.2014)

Steve McQueen ve slušivé kožené bundě a vcelku banálním příběhu o karetní partii, v níž jde za ruku s vítězstvím ego a prestiž. Eric Stoner alias Cincinnati Kid má slušně rozjetou karbanickou kariéru, po ruce hned dvě ochotné dámy a dokonce i pár přátel – a tak samozřejmě dělá všechno pro to, aby situaci dokonale polepil. Nevypadat tak, jak vypadá, vlastně by nebyl vůbec sympatický, a jeho vzorec jednání pasivita – zbrklá akce – pasivita taky ne, ovšem Stevovy modré oči jsou kartou, která přebije i občasná hluchá místa. A úřadující pokerový král Lancey Howard mi navíc tolik připomínal někoho velmi nepříjemného, že jsem mu upřímně přála nejen, aby nevyhrál, ale ještě cestou domů spadnul do kanálu.(15.1.2014)

Přiznám se, že jsem čekala trochu víc, obzvlášť od těch modrých Steveových očí, ale jeho role Kida byla tentokrát nevýrazná a prokreslení jeho postavy bylo minimální. A o konci se raději nebudu zmiňovat, protože pointa mně zcela unikla. Kdo si ale určitě přijde na své, tak to jsou milovníci pokeru, protože tam neuvidíte nic jiného než poker, poker a ještě jednou poker. Jo a taky spoustu šustících papírků. Sem tam se mihne Kidova dívka Christian a tak trochu přelétavá Mabel, které to maličko oživily i když taky ne moc výrazně. Co se mně asi líbilo nejvíc, tak to byly mnohé přezdívky pokerových hráčů jako Křikloun, Čuník, Rychloprstka, Ranař, hvízdající Sam a sekáč Eddie. Je mně to sice líto, ale za mě to byl průměr.(8.2.2014)

McQueen, New Orleans a poker celý film sami neutáhnou. Jewison na ně slepě spoléhá a mezi nimi lepí nesmyslnou vatu, tu tam pustí jazz a atmosféru, ale nic se vlastně pořád neděje a přitom se všichni tváří, jak kdyby budovali dějiny. Nevím, scénář byl dost čitelný, Norman až na pár nájezdů kamerou ničím neoslní, takže se pořád čeká na Stevea, poker a atmosféru New Orleans. Věřím, že tehdy bych film ocenil více, ale bohužel dnes už je na něm ten věk až příliš vidět. Poker je hra nervů a bystré mysli, Kid to všechno zvládá, ale zvládne i toho "nejlepšího?"... 60%(10.5.2011)

• - Poslední film Harryho Wilsona, který se zde objevil jako divák ve scéně kohoutích zápasů. Nebyl uveden v titulcích. (Caszidy)

• - Titulní píseň "The Cincinnati Kid" nazpíval legendární Ray Charles. (Caszidy)

• - Sharon Tate byla v roli Christian nahrazena Tuesday Weld poté, co producent Martin Ransohoff propustil režiséra Sama Peckinpaha. (Caszidy)