-
-
Sharon Tate byla v roli Christian nahrazena Tuesday Weld poté, co producent Martin Ransohoff propustil režiséra Sama Peckinpaha.
(Caszidy)
-
-
Poslední film Harryho Wilsona, který se zde objevil jako divák ve scéně kohoutích zápasů. Nebyl uveden v titulcích.
(Caszidy)
-
-
Titulní píseň "The Cincinnati Kid" nazpíval legendární Ray Charles.
(Caszidy)
emma53
Přiznám se, že jsem čekala trochu víc, obzvlášť od těch modrých Steveových očí, ale jeho role Kida byla tentokrát nevýrazná a prokreslení jeho postavy bylo minimální. A o konci se raději nebudu zmiňovat, protože pointa mně zcela unikla. Kdo si ale určitě přijde na své, tak to jsou milovníci pokeru, protože tam neuvidíte nic jiného než poker, poker a ještě jednou poker. Jo a taky spoustu šustících papírků. Sem tam se mihne Kidova dívka Christian a tak trochu přelétavá Mabel, které to maličko oživily i když taky ne moc výrazně. Co se mně asi líbilo nejvíc, tak to byly mnohé přezdívky pokerových hráčů jako Křikloun, Čuník, Rychloprstka, Ranař, hvízdající Sam a sekáč Eddie. Je mně to sice líto, ale za mě to byl průměr.(8.2.2014)
gogo76
"Na mňa nemáš..." Karty veľmi nehrajem, ale filmy s "kartovými" ksichtami si pozriem rád. Celý film je o jednom blížiacom sa veľkom súboji a potvrdení toho, kto tu je alebo bude kartový Kráľ. S. McQueen je extra trieda, mám ho strašne rád a okrem neho stojí za to spomenúť zvodnú postavu slizkej a falošnej Melby. Pomerne šokujúci záver sa v tých časoch veľmi nenosil a trochu zaskočil aj mňa. +++Pozor spoiler!+++ Aby toho v závere nemal Steve málo, tak mu jednu lekciu pridal ešte aj ten malý černošský hajzlík... Ešte chvíľu som s údivom sledoval záverečné titulky a nechápal prečo Steve nechystá odplatu...80%.(8.1.2017)
T2
Tomuto filmu o kartových hráčoch jednoznačne chýba rozvitejší dej aby to mohlo byť pre sledujúce zaujímavejšie, pestrejšie, práve samotný úvod načrtol v celku svižní dej ale potom to upadá a dej sa sústredí len čisto na jeden veľký kartový súboj tých najlepších a práve tu je dej moc pasívni, nič čo by upútalo neponúkne, dokonca sa ani nemôže hlbšie ponoriť do kartového súboja, lebo okrem záveru nám nič bližšie čo hráči majú v rukách nebude ukázané, tým pádom to pôsobí trošku chladno podané. V tejto karetnej hre spraví trošku závanu len malí konflikt medzi Steve McQueenom a falošne rozdávajúcim karty Karlom Maldenom. Z celkového hľadiska je to slušný priemer čo nič na vyše neponúkne. /65%/(15.1.2009)
vesper001
Steve McQueen ve slušivé kožené bundě a vcelku banálním příběhu o karetní partii, v níž jde za ruku s vítězstvím ego a prestiž. Eric Stoner alias Cincinnati Kid má slušně rozjetou karbanickou kariéru, po ruce hned dvě ochotné dámy a dokonce i pár přátel – a tak samozřejmě dělá všechno pro to, aby situaci dokonale polepil. Nevypadat tak, jak vypadá, vlastně by nebyl vůbec sympatický, a jeho vzorec jednání pasivita – zbrklá akce – pasivita taky ne, ovšem Stevovy modré oči jsou kartou, která přebije i občasná hluchá místa. A úřadující pokerový král Lancey Howard mi navíc tolik připomínal někoho velmi nepříjemného, že jsem mu upřímně přála nejen, aby nevyhrál, ale ještě cestou domů spadnul do kanálu.(15.1.2014)
mortak
Kombinace vyprázdněnosti art filmů Jima Jarmusche s romány na pokračování z 19. století, která má hlubokomyslně ilustrovat jedno přísloví. V první hodině sledujeme bloumání hlavního hrdiny mezi městem a venkovem, mezi andělskou a ďábelskou ženou, a to celé existenciální hledání smyslu je rámováno "realistickým" pohledem do střev New Orleans, kde probíhají nelegální zápasy kohoutů i hráčů, říznutého pohledem do soukromí zkažených zbohatlíků (jak to v 19. století nabízeli Féval či Sue ve svých "podsvětích"). Nuda, která se snaží předstírat něco vyššího.(6.1.2011)