Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vesper001
  ****

  Steve McQueen ve slušivé kožené bundě a vcelku banálním příběhu o karetní partii, v níž jde za ruku s vítězstvím ego a prestiž. Eric Stoner alias Cincinnati Kid má slušně rozjetou karbanickou kariéru, po ruce hned dvě ochotné dámy a dokonce i pár přátel – a tak samozřejmě dělá všechno pro to, aby situaci dokonale polepil. Nevypadat tak, jak vypadá, vlastně by nebyl vůbec sympatický, a jeho vzorec jednání pasivita – zbrklá akce – pasivita taky ne, ovšem Stevovy modré oči jsou kartou, která přebije i občasná hluchá místa. A úřadující pokerový král Lancey Howard mi navíc tolik připomínal někoho velmi nepříjemného, že jsem mu upřímně přála nejen, aby nevyhrál, ale ještě cestou domů spadnul do kanálu.(15.1.2014)

 • cheyene
  *****

  Výborné drama o pokeru, velkých penězích, ambicích, prohrách a výhrách, ať už v životě karetním nebo osobním. Steve McQueen je v roli Cincinnatiho Kida vynikající, stejně jako jeho protějšek Lancey. Zajímavá je i vedlejší dějová linie s Melbou a Christian. Ke konci snímek opravdu nabírá na psychologické bitvě u karetního stolku, přičemž samotný závěr je vynikající. K tomu všemu ještě hraje pěkná písnička od Ray Charlese. 5* P. S. Cincinnati Kid mi atmosférou a částečně i námětem připomínal slavný Newmanův film Biliárový král.(9.12.2012)

 • mortak
  **

  Kombinace vyprázdněnosti art filmů Jima Jarmusche s romány na pokračování z 19. století, která má hlubokomyslně ilustrovat jedno přísloví. V první hodině sledujeme bloumání hlavního hrdiny mezi městem a venkovem, mezi andělskou a ďábelskou ženou, a to celé existenciální hledání smyslu je rámováno "realistickým" pohledem do střev New Orleans, kde probíhají nelegální zápasy kohoutů i hráčů, říznutého pohledem do soukromí zkažených zbohatlíků (jak to v 19. století nabízeli Féval či Sue ve svých "podsvětích"). Nuda, která se snaží předstírat něco vyššího.(6.1.2011)

 • D.Moore
  ****

  Slušné hráčské drama s dobrou atmosférou a výborným obsazením (především Karl Malden mi udělal radost). Díky konci dávám čtvrtou hvězdu. Kdybych ale o pokeru věděl víc než to, že se nehraje s dominovými kostkami a že není na poločasy, měl bych zřejmě větší požitek i z toho závěrečného duelu, který se mě takhle příliš nedotkl.(27.3.2014)

 • Rob Roy
  ***

  Ve všech ohledech průměrná pokerová historka, kde nám nějaký ten fígl nepředvedl Cincinnati Kid ani režisér. Neustále všude propagované charizma Steve McQueena se pro mě začíná stávat záhadou, protože tady s ním šetří opravdu hodně. Přímočarý chudý děj bez atraktivnějších scén nebo dramatických zvratů, o případném psychologickém prokreslení nemluvě. Více zaujmout můžou snad jen vnady Ann-Margret.(12.12.2005)

 • - Poslední film Harryho Wilsona, který se zde objevil jako divák ve scéně kohoutích zápasů. Nebyl uveden v titulcích. (Caszidy)

 • - Titulní píseň "The Cincinnati Kid" nazpíval legendární Ray Charles. (Caszidy)

 • - Postavu Lancey Howarda měl původně hrát Spencer Tracy, avšak zdravotní problémy ho donutily roli odmítnout a tak byl nahrazen Edwardem G. Robinsonem. (Caszidy)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace