In 80 Betten um die Welt

• angličtina Around the World in 80 Beds (více)
Pornografický
Švýcarsko, 1976, 79 min

Kusko.t2

Mondo Erotico alebo Cesta okolo sveta cez osemdesiat postelí. Toť výstižné to názvy, ktoré sa snažia uchopiť erotické reportáže z celého sveta a dať im formu televíznej publicistiky na tému sex a jeho vnímanie všade okolo nás. Nezabúda sa ani na jeho deviácie, úchylky, ale ani zábavu a erotickú show. X-Rated verzia.obsahuje dokonca aj hard-core scény porna. Tie sú ale po väčšinu prípadov natočené externe, aby sa herci a herečky mohli sústrediť na svoje pestrofarebné charaktery. Treba ale zdôrazniť, že sa nejedná o reálne mondo, ale o jeho filmovú, zinscenovanú verziu. Forma je síce dokumentárna, všetko ostatné až na pár záberov z miest a ulíc, ktoré slúžia ako intro k jednotlivým scénkam, je umelé. Dokonca aj keď sa snaží produkcia navodiť dojem, že sa za kultúrnymi erotickými praktikami lieta po celom svete, v skutočnosti je to všetko vyrobené doma lokálne, ...a čuduj sa svetu aj s rovnakými hercami. ### PS – videná 87 minútová X-Rated verzia. ()

kaylin

Erotický film, který nám ukazuje, že sex je možné provozovat v každé zemi. Ne, tohle skutečně není zjištění, které by bylo jakýmkoli způsobem objevné. Takhle to prostě je. Skoro je tu náběh na něco ostřejšího, ale toho se tvůrci nejspíš zalekli, a tak zůstávají jen náznaky, které nejsou bohužel nijak převratné. ()

curil

Tak nasedat na palubu letadla a letem světem, za sexuálními eskapádami a zvrhlíky různého typu. Exkurze začíná v New Yorku a pak v San Franciscu, kde probíhá jakási černá mše a potom poučení o zdravotním vlivu spermatu na pleť. Přesun do Evropy, do Kodaně a live sex show. Další na řadě je Hamburku se svou slavnou čtvrtí Reeperbahn a Safari Club, kde řádí německá domina. Nesmí chybět ani "ráj hříchu" Amsterdam a jeho děvy. Po další cestě se divák ocitá v exotickém prostředí karibských ostrovů a zjistíme místní zvyky a zasvěcení dívek do sexuálního života. Ještě několik destinací (80 postelí to není ani zdaleka, to nás Dietrich navnadil), než se objevíme v závěrečném Istanbulu. Na filmu mi vadí několik věcí: přehnaně dlouhé scény s opakováním stejných záběrů; podle mého názoru několik dodatečně dotočených hard porno scén zařazených do děje; a hlavně ať se ocitne v jakémkoliv koutku Země, všude vystupují stejné herečky, navíc průměrné přitažlivosti. ()