poster

Small Crimes

 • Kanada

  Small Crimes

Drama / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2017, 90 min

 • silentname
  ***

  Okey krimi thriller s okey príbehom a pár zaujímavými postavami a vynikajúcim hlavným hrdinom. A nebudem klamať, to je asi jediná skutočne silná stránka tohto filmu. Ostatné by som posunul od kategórie okey po "eh". Nič iné výrazné tu nie je. Hlavný hrdina je ale skvelý. Chápeme jeho motivácie a napriek tomu, že jeho konanie nie je úplne najlepšie, tak minimálne rozumieme tomu, prečo to robí. Nemám asi ani viac čo povedať. Film je inak predvídateľný (možno s výnimkou zbytočného záverečného twistu), málo výrazný a málo využíva svoj potenciál a svoj príbeh vo svoj prospech. Ale pozerať sa na to dá. A to asi aj stačí. Hodnotenie: C(19.7.2017)

 • P1tr
  ****

  Sympatický malý snímek, který táhne vpřed výtečný Nikolaj Coster-Waldau v hlavní roli a dodává černohumornému vyznení snímku potřebnou fazónu. Small Crimes žánr nikterak neobohacuje a ani příběhově nejde o žádný zázrak, ale film je natočen velmi dobře a režíjní vedení je natolik pevné, že dokáže filmu vtisknout vlastní tvář, která se mi líbila a šlo o příjemný zážitek umocněný rozumnou, kratší stopáží, která nedává prostor k nudě.(13.3.2018)

 • kaylin
  ***

  Nikolaj Coster-Waldau je ve snímku docela zábavný, i když celkem brutálním smyslem. Vůbec lze o filmu říct, že má hodně blízko k brutalitě, což je to, co mu sedí a díky čemu je trochu zajímavý. Dobří herci ale dovedli oživit i vedlejší postavy, díky čemuž je film nikoli napínavý, ale rozhodně se na něj dá koukat s tím, že čekáte, jak to asi dopadne.(26.5.2017)

 • Raziel_cz
  ***

  Mohl to být solidní thriller a mohla to být solidní komedie, ale dohromady to v tomhle filmu fakt šlape jenom zřídka. On je scénář vůbec dost zvláštní, i když zrovna nepřebíhá z jednoho do druhého. Hrdina řeší dozvuky šest let starého zločinu a je celkem příjemné, že ten si divák skládá dohromady z kontextu dialogů. Co není sympatické, že linie ze současnosti má nájezd na poctivou ojebávací kriminálku a člověk čeká, až to do sebe všechno nakonec zapadne, ale místo toho přijde deus ex machina a všechno to vyšumí do ztracena. A pak přijde wtf závěr. Přesto – a přes nesmyslně tmavý filtr – Nikolaj Coster-Waldau to svým charismatem táhne, pár gagů je fajn a ta dramatická rovina taky (jenom matka hrdiny je na průplesk). Dokonce přináší i pár nečekaných zvratů a doopravdy umí vydřenit emoce. Z produkce Netflixu ne nutně nadprůměrný, ale rozhodně jeden z zajímavějších filmů.(8.5.2017)

 • JohnCZ
  *

  Nikolaj Coster-Waldau je výbornej jako vždy, ale film jako celek slabej vinou jalového scénáře, který kašle na jakékoli vysvětlování. Od začátku jsem neměl tušení, co Joe v minulosti udělal, proč to udělal, co má vlastně dál v plánu, kdo a proč ho vydírá atd. Něco se dá domyslet za pomocí dialogů, ale přesto mi přišel děj příliš mělký na to, aby utáhl celý film.(28.10.2019)