Epizody(12)

Kontinent Yggdra je místem ve fantastickém světe, kde žijí lidé, obři, lesní duchové, víly a mnohá další mýtická stvoření. Za vlády Svatého krále kontinent vzkvétal a všude vládl mír až do doby, kdy se náhle objevilo tajemné vojsko, které dostalo označení Černá armáda a které začalo postupně dobývat a plenit zdejší území. V odpověď na tuto hrozbu povstala armáda vedená Svatým králem, avšak byla krutě poražena. Hlavní město říše bylo dobyto a Svatý král zabit nepřátelským vůdcem, který si přivlastnil jeho titul a tak zemi začal vládnout Černý král. Svět se řítil do své záhuby, ovšem naděje znovu vzplála, když se objevil mladý muž jménem Yuri, který se rozhodl založit armádu dobrovolníků a s její pomocí se postavit Černému králi. Yuri si vedl výtečně, získal mnoho spojenců a dosáhl mnohých vítězství. Posledním krokem na cestě k vysněnému míru mělo být spojenecké obléhání hlavního města říše, během kterého měl hlavní hrdina stanout tváří v tvář svému nepříteli a válku ukončit jednou provždy. Ten den však Černý král neprohrál a byl to Yuri, kdo během pár okamžiků ztratil vše, co se mu podařilo tak pracně získat. Světlo naděje začalo opět uhasínat, jak poražený hrdina i jeho spojenci opouštěli bojiště a temnota se začala šířit světem. Mohl za to i fakt, že během souboje byla roztržena jistá velmi mocná kniha, ve které je ukryta veškerá historie a jejíž osud a osud země jsou jedním. Někdy však stačí jediné setkání, aby plamen naděje mohl znovu začít hořet. A tak se pokořený hrdina na svém ústupu setkává s mladíkem jménem Aram, který Yurimu připomene, že hlavní je se nikdy nevzdávat! (Jeoffrey)

Lukas222

Hru som síce nehral, no páči sa mi myšlienka začať seriál tam, kde obvykle väčšina anime seriálov končí - pri súboji s posledným bossom, ktorý nevyšiel podľa predstáv a tak je nutné začať odznova. Síce som vedel ako to skončí, lenže - takmer nikdy nezáleží na tom ako to skončí, ak by som chcel vedieť koniec pozriem po prvej poslednú časť a viac ma to nebude zaujímať. Lenže tak ako aj u nanatsu no taizai som po dopozeraní jednej časti dostal chuť okamžite si pozrieť ďalšiu, zo zvedavosti ako sa príbeh ďalej vyvinie. Takže za 5 bez debaty. ()

DaweForeman

No sice jsem to už psal u předchozího anime s několika krátkými díly, které tvořili určité útržky, tak i zde prostě člověku chybí nějaký ten začátek a události před těmito převyprávěny v nějaké posloupnosti. Ale když tohle přehlédnu, tak tohle má alespoň děj v kuse od určité chvíle, ale je tu příliš velká snaha narvat sem, co nejvíce rozmanitosti. Příběh je sice takový jednodušší - boj dobra a zla - a s tím spojená klasická klišé, ale dá se na to pořád koukat. Po akční a hlavně grafické stránce si polepšili, ale že bych z toho cítil nějakou dramatičnost, tak to ne. Obzvláště pak příběh je v některých místech - hlavně počátku naprosto nepochopitelný (s tím rozpuštěním armád a děláním jakoby nic). Animace a hudba je solidní. ()

LeitoSE

Nie som si istý, či som vôbec mal začať pozerať toto anime, lebo ako Jeoffrey spomínal, ak človek nehral hru, ktorá seriálu dejovo predchádza, tak bude stratený a rozhodne nebude schopný objektívne hodnotiť. Ja som bol zmätený po celý čas, či už zo zákonitostí sveta, množstvom postáv alebo ich referenciám na rôzne udalosti a iné osoby. Postupom času sa to samozrejme trochu zlepšilo, ale ani raz som sa nedokázal vžiť do deja naplno a tak nejako som to dopozeral už len zo zotrvačnosti. Aj hodnotenie môžem skôr preto dať len také čisto povrchné: výborná animácia, veľa pekných farbičiek rôznych kúziel a výbuchov, nenápaditý klasický fantasy dej a nevýrazný hlavný hrdina. TOP 2 OP zima 2017. 7/13 - 60% ()

Jeoffrey

Pro ty co hráli původní hru Chain Chronicle a piplali se se svým Yurim, dělali questy, vytvářeli spojenectví a to vše pro to, aby se dostali do finální konfrontace s Black Kingem (což je místo, kde nám tohle anime začíná) musela být první episoda tak trošku studená sprcha. Jak to mohl někdo s kým jsem strávil tolik hodin v téhle anime adaptaci, která je pokračováním příběhu, tak luxusně podělat... A ještě se nechá připravit o nebohou malou Piriku - břídil! Začátek je fajn, je to takové to velkolepé finále hry kdy je vítězství na dosah a najednou se to všechno tak krásně pokazí. Zažít tohle na konci opravdové hry po 40+ hodinách hraní tak počítač letí oknem. Ten nápad, když si člověk zjistí všechny souvislosti a chápe co se právě stalo, je moc dobrý a tohle se mi hodně líbí. Takže tu máme spráskaného hrdinu, co stáhl ocas mezi nohy a utíká, protože to prostě nedal. Vše je ztraceno! Začátek jak víno. A tak hrdina samozřejmě musí rychle najít novou motivaci, poprat se sám se sebou, pokusit se složit reparát a tentokrát už to třeba tak nezvorat. Jenže ani tady to není tak jednoduché. Klasické fantasy by se vydalo obvyklou "cestou hrdiny", kdy by přes všechna úskalí a konfrontace hlavní protagonista nezaváhal a došel k zaslouženému konci, ovšem tohle není tak úplně ten případ. V polovině anime přichází překvapení, které mě hodně potěšilo a udělalo z jednoduchého příběhu něco mnohem zajímavějšího. Nadprůměrné příběhy by neměli být černobílé a předvídatelné a tady se to na jednu stranu i docela povedlo, i když i přes to co se stalo (a co já nečekal) se stále dalo předvídat co se stane dál. A já musím říct, že mě to bavilo i přes všechna ta žánrová klišé, velkolepé a emotivní projevy, důraz na přátelství a důležitost vzájemných vztahů. Navíc tam je minimálně ještě jeden další nedostatek. Tím že je to pokračování již rozehrané hry, tak je tady postav, že se v tom člověk co hru nezná rozhodně nebude moc dobře orientovat. Navíc některé postavy se prostě jen objeví a zmizí, jiné jdou chvíli s naší partou, aby jí pak za pár dílů opustili. Tyto postavy tam pak vypadají na jednu stranu zbytečně, ale je nutné si uvědomit, že to jsou postavy, které byly ve hře a v rámci kontinuity se musí zákonitě objevit na svých místech... Ve výsledku v tom tedy vidím příběhem nadprůměrnou fantasy, která je díky spoustě postav lehce zmatená. Je zde docela dost soubojů, slušná snaha o nějakou tu psychologii a vývoj postav (nejlíp je to vidět u Arama), ovšem celkově se to nijak nevymyká zaběhnutým žánrovým pravidlům a tak i když to umí překvapit, pořád tušíte co čekat. Animace i hudba se mi líbí. - 7/10... Jinak kdyby měl někdo nějaké nejasnosti v tom, proč jsou 2 verze, tak se autoři rozhodli, že nejprve uvedou do kin první část příběhu (první 4 díly) tyto byly promítány na velkém plátně v prosinci a byly vydány na DVD. Druhá část (další 4 díly) šla do kin 14.1.2016 opět spolu s vydáním DVD a třetí část (poslední 4 díly) vyšla v únoru. K tomu všemu nyní běží ještě seriál, kde bude vlastně úplně to samé, ale poběží to v televizi (asi proto že ne každý může chodit každý měsíc do kina...). Marketingově zajímavý tah, který nám ale již předvedl poměrně nedávno třeba Ajin. () (méně) (více)

Elerrina

Patřím k těm, kdo hru nehráli, ale její děj je očividně tak jednoduchý a generický, že pokračovat v něm není žádný problém. Je to vlastně docela originální nápad. Tam, kde všechny normální hry a podobná anime končí - tedy porážkou finálního bosse - tam tento příběh začíná. Hned v první epizodě jsme hozeni do nepřehledné bojové vřavy s enormním množstvím postav a s překvapením sledujeme, jak Černý král finální souboj vyhrává, hlavní hrdina Yuri dostává nakládačku a on i jeho přátelé musí utíkat. A pak řešit co dál. Několik epizod se v ději a postavách asi budete ztrácet, ale to se poddá. Škoda jen, že se scénaristé nedokázali odpoutat od té předlohy ještě trochu víc, a snaží se nám během nelehkého putování hrdinů za druhou šancí vnutit co nejvíc lokací ze hry a ukázat co nejvíc podivných a bezvýznamných postav, místo toho, aby se pořádně věnovali těm důležitým. Také dialogy jsou občas (hlavně ve finále) na hraně snesitelnosti. Ale to jsou celkem vzato jen malé vady na kráse tohohle celkem zajímavého příběhu o naději, která málem umřela, než dostala druhou šanci. Update po opakovaném shlédnutí: tak ne, musím jednu hvězdu ubrat, je to vážně až moc chaotické a narvané drásajícím patosem. ()