poster

Onihei (TV seriál)

 • Japonsko

  鬼平

Animovaný / Drama / Historický

Japonsko, 2017, 13x24 min

 • Flatron
  ****

  Anime zasadené do obdobia feudálneho japonska, reps. Tokugawského šogunátu. Čo sa týka chovania postáv je reálne a kryštalizujú sa tam aj silné charaktery do budúcna .Čo sa týka príbehu, tak potenciál tam je veľký, prvý diel bol zatiaľ len taká fajn oťukávačka a zoznamovanie s postavami. Pokiaľ si Ohirei udrží minimálne kvalitu prvého dielu, tak to môže byť riadna pecka. Prvý dojem je viac než dobrý, snáď to vydrží po celú dobu. Prvý dojem okolo 4*+.(12.1.2017)

 • LeitoSE
  ****

  Historické anime z obdobia Edo, ktoré sa snaží byť reálne a nie sú v ňom žiadne chakry, youkai, mimozemšťania, lolitky, zombie, démoni, mágia a ja neviem ešte aké satanstvá. Neslýchané. Kto by to mohol chcieť pozerať, veď to žánrovo nemôže patriť do žiadnej cieľovej skupiny divákov, ktorý ešte dokážu dýchať bez pomocných prístrojov. Bola to irónia, ale bohužiaľ asi to bolo aj z veľkej časti pravdivé a o tento kúsok veľa ľudí nezakopne, ale ja som zaňho veľmi vďačný, lebo je to veľmi pohodové a príjemné pozeranie, ktoré mi trochu atmosférou pripomína Natsumeho (ale necenzurovaného). TOP 3 OP zima 2017. 13/13 - 80%(22.2.2017)

 • Jeoffrey
  ****

  Historické anime, které nikterak nepřehání a díky charizmatu hlavní postavy a vcelku zajímavým případům poměrně dobře funguje. Mohl bych tu kritizovat některé chyby jako třeba nepříliš povedenou animaci během soubojů s meči, mohl bych se třeba i zmínit o faktu, že některé momenty podle mě nepůsobí tak jak by měly (ono se tu třeba řeší znásilnění a se mnou to nic nedělá - žádné rozhořčení, žádný soucit...), ale stejně to nezmění fakt, že se mi to líbilo a považuji to za velmi slušnou a zajímavou záležitost. 7,5/10(22.2.2017)

 • Genryuusai
  *****

  Moc dobrý počin, krásně ukazující zajímavé reálie Japosnka období Edo na dobře vystavěných příbězích. Stylem to sice trochu připomíná majora Zemana, ale tak nějak jen v dobrém, pokud to jde.(25.12.2017)

 • q66
  ****

  Epizodický seriál historických krimi povídek z období Edo; epizodických seriálů existuje hodně, ale Onihei vybočuje ze standardu jednou věcí - každá z těch epizod je výborně napsaná, není tu jak často bývá jedna nebo dvě lepší epizody a průměrný zbytek. I postavy jsou zpracované slušně, hlavně hlavní protagonista Heizou, který je vcelku zajímavou variací na klasického samurajského tvrďáka, je to kliďas se smyslem pro humor. Samozřejmě nějaké větší zaměření na postavy (mimo do určité míry té hlavní) tu není, což se dá u epizodického seriálu pochopit, jde hlavně o ty jednotlivé příběhy. Jinak si seriál na nic nehraje a přesně ví, čeho chce docílit. Bohužel pár chyb se tu najde a tou největší je vizuální stránka - animace prostě není nic moc, jde poznat nízký rozpočet, většina scén se dost seká, postavy v pozadí jsou CG a nejvíc peněz šlo do soubojů, ale ani tam to není žádná sláva. Ale i přes to je celkový dojem velmi pozitivní - silné 7/10.(9.2.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace