poster

Our Souls at Night

Drama

USA, 2017, 101 min

Režie:

Ritesh Batra

Předloha:

Kent Haruf (kniha)

Střih:

John F. Lyons

Scénografie:

Jane Ann Stewart, Helen Britten (set dekoratér)

Kostýmy:

Wendy Chuck
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • P1tr
  ****

  Pokud již máte tradičních romantických příběhů po krk, sáhněte po Our Souls at Night, které přináší do žánru osvěžení v podobě soustředění se na lásku v pokročilém věku, kdy se drahá polovička nehledá a ani neudržuje snadno. Film je velmi decentní a téma stařecké lásky zpracovává poměrně věrohodně a hlavně velmi civilně, tudíž nečekejte žádný laciný humor. Místo toho se připravte na dojemné vyprávění s dobrými postavami, se kterými budete jejich cestu příjemně a rádi prožívat.(8.3.2018)

 • Marze
  ***

  Podle bestseleru Kenta Harufa. Příběh je jednoduchý. Addie Moore (Jane Fondová), které před několika lety zemřel manžel nečekaně navštíví svého souseda Louise Waterse (Robert Redford). Oba žijí v malém městě sami ve velkých domech a celá desetiletí se nikdy nenavštívili. Snaží se se sblížit. Je to příjemně strávený se dvěma slavnými herci, ale snímek je určen spíše pro starší generaci.(12.11.2017)

 • Primavera
  **

  Obvykle si osemdesiatnici asi už vyťahujú pred spaním z tlamy zubné protézy, chrápu a ak aj ich partner žije, radšej si chrápu a prdia každý v svojej izbe. Títo majú porcelánky chrup, spia v romantických polohách a nudia. Nechcú byť osamelí a tak sú spolu. Nič, čo by posunulo dej niekam vyššie. Scénar by bolo bývalo lepšie pred zrealizovaním skartovať. Obe herecké ikony milujem, ešte že bolo zaujímavé sa dívať na ich herecký koncert.(25.3.2020)

 • kleopatra
  ***

  Šedivá Jane si k nelibosti svého syna zobne místo prášku na spaní obarveného Roberta. Následuje pohodička kalená vyčítáním i sebemrskem, kdo byl mizerný otec, ničemná matka a kdo odstrkánek. Na Our Souls at Night je nejzajímavější Robert Redford a Jane Fonda, oba fantasticky vyhlížející osmdesátníci hrají dvě osamělé zřejmě mnohem mladší duše a přesto, že si jich obou k tomu opět na jednom podnose obrovsky cením, příběh vyšumí jaksi do mělka.(21.10.2017)

 • solisoli
  ****

  Mladým tinedžerom, prahnúcim po dobrodružnej akcii, tento príbeh asi nič nenapovie. Je to niečo pre inú generáciu. V tom prípade veľmi pôsobivý príbeh z iného sveta, ako je ten dnešný v podaní úžasných a nestarnúcich protagonistov Roberta Redforda a Jane Fondovej. Na to aby to dokonale zaujalo úplne samí stačili. V tom vidieť veľkosť hereckého umenia.(19.10.2018)