Our Souls at Night

Scénografie:

Jane Ann Stewart

Kostýmy:

Wendy Chuck

S přibývajícím věkem bude vaše srdce otevřenější a vřelejší k přijetí tohoto filmu. I podzim života může přinášet hřejivé okamžiky, pokud dokážete posbírat trocha odvahy a hodit za hlavu předsudky a mínění vašeho blízkého okolí. Citlivě natočený příběh o zahánění osamělosti a vyrovnávání se s nelehkými životními osudy, které se nevyhýbají většině z nás. Příjemné filmové pohlazení po duši pro senzitivního diváka nezávislého na blockbusterech plných explicitního násilí zaplevelujících současnou kinematografii.(9.12.2018)

Robert Redford a Jane Fonda ukazují, že v jejich případě věk skutečně mnoho neznamená. Vypadat a pohybovat se v osmdesáti jako oni, asi budu nejšťastnější člověk na světě. Bohužel film stojí a padá na nich, scenáristicky je to takové ploché, očekávatelné a bez nějaké pořádné gradace, což mě trochu mrzelo.(5.2.2018)

Šedivá Jane si k nelibosti svého syna zobne místo prášku na spaní obarveného Roberta. Následuje pohodička kalená vyčítáním i sebemrskem, kdo byl mizerný otec, ničemná matka a kdo odstrkánek. Na Our Souls at Night je nejzajímavější Robert Redford a Jane Fonda, oba fantasticky vyhlížející osmdesátníci hrají dvě osamělé zřejmě mnohem mladší duše a přesto, že si jich obou k tomu opět na jednom podnose obrovsky cením, příběh vyšumí jaksi do mělka.(21.10.2017)

• Magika82

Mnozí zde de facto vyjádřili i můj názor na snímek... Proto svou kritiku zkrátím na následných pár vět: Celý snímek "Naše duše za Noci", drží před kolapsem dva mohutné podpěrné sloupy. A těmi jsou jedni z nejlepších herců současnosti, R. Redford a Jane Fonda... Jako obvykle, co nezvládli scénáristé, oni přetvořili v osobní herecký skvost! .... 40% pouze za oba excelentní herce. A tedy 2 hvězdy.(20.11.2017)

Podle bestseleru Kenta Harufa. Příběh je jednoduchý. Addie Moore (Jane Fondová), které před několika lety zemřel manžel nečekaně navštíví svého souseda Louise Waterse (Robert Redford). Oba žijí v malém městě sami ve velkých domech a celá desetiletí se nikdy nenavštívili. Snaží se se sblížit. Je to příjemně strávený se dvěma slavnými herci, ale snímek je určen spíše pro starší generaci.(12.11.2017)