Deo paekiji (TV seriál)

더 패키지

The Package

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2017, 12x60 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

The Package je výborný a neobvyklý seriál , zatímco jinde slouží zahraniční lokace jen jako ozvláštnění děje a chuťovka ke zvýšení atraktivity, tak zde se drtivá většina seriálu odehrává přímo ve Francii. Ta ovšem neslouží jen jako turistická pohlednice ke kochání, uvidíte ikonická místa, aniž by to působilo kýčovitě a prvoplánově. Pokud nejste naprostý barbar, budete si užívat popkulturní odkazy na https://www.csfd.cz/film/31639-milenci-z-pont-neuf/komentare/ nebo legendární klasiku https://www.csfd.cz/film/39012-muz-a-zena/komentare/ (Deauville třes se i já přicházím:) Seriál je neobvyklý mix romance, komedie, dramatu, ačkoliv je ve Francii zabývá se celkem závažnými problémy korejské společnosti, střet generací, neurvalost korporátního pracovního prostředí, workoholismu atd.. Příběh otce a rebelující dcery, starého páru, co se stále hádá, mladého páru, který neví, jak ve vztahu dál. Pak je tady cestovatel San Ma-Roo (Yong-hwa) a průvodkyně So So (Lee Yeon-hee), která má svoje důvody proč je dlouho ve Francii a návrat do Koreje neplánuje. Uvidíte závažná témata podaná lehkonohým způsobem bez vydírání, relativně civilně, přesto Vás příběhy všech zúčastněných zasáhnou. Hlavní romantická linka je podána svěže, má humor, originalitu (ve kterém seriálu se hlavní pár potká v sex shopu?), nic vydíracího, ani přeslazeného. Seriál má celou dobu atmosféru nevinného výletu, který se vždy může nečekaně vyvinout jinam. Výborně jsou podané scény a problémy, jak rozdílní Korejci a Francouzi jsou, zejména jak se So So pokouší tu bandu trochu zkulturnit:) I Češi se tady rozhodně poznají a najdou. Navíc jsem byl v šoku, že i Yong-hwa, herecké dřevo umí hrát jako člověk a podal zde svoji postavu sympaticky, uvěřitelně, působil cool, měl jsem obavy, že ostatním nebude vůbec stačit. Seriál, který nemá žádnou chybu a samé plusy, je vidět, že Korejci umí točit i jinak, jen kdyby k tomu byla častěji příležitost vylézt mimo žánrová schémata. Pro mě zatím nejlepší korejská série roku.(30.11.2017)

Co původně vypadalo jako lehká komedie, změnilo se ve velké překvapení. Naprosto skvělá podívaná, vážná témata podaná s humorem. Prostor pro vykreslení mnoha rolí a charakterů. Plus krásné prostředí.(12.2.2019)