Bývalá prostitutka Gioia úspěšně provozuje magazín určený především pro muže. Najednou nějaký fanatický čtenář začíná unášet její modelky. Vzápětí Gioia dostává fotky zohavených těl svých modelek s plakáty z jejího časopisu, na kterých modelky jsou polonahé v pozadí těchto zrůdných fotek. Stane se Gioia také obětí tohoto šíleného vraha? (Chatterer)

Bloody13

Delirium je více méně průměrné giallo od Lamberta Bavy. Příběh se vůbec neliší od ostatních žlutých bratříčků, většinou je to stále dokola. Ale co zde chlapské oko potěší, tak je slušná koncentrace mimořádně vnadných modelek, které se tu často a bez studu svlékají. Svým sexuálním dusnem mi to připomíná ty erotické thrillery, které v nočních hodinách ráda vysílala televize n@va. Nevraždí se moc a chvílema je to nuda, ještěže poslední půlhodina má spád a překvapivé odhalení vraha. Pobavily mě jeho představy, ve kterých vidí své oběti třeba jako hmyz. Naopak nejnapínavější moment se odehraje v liduprázdném obchoďáku, kde se hrdinka pokouší před maniakem utéct. Královna italského hororu Daria Nicolodi tu spíše přicmrndává a George Eastman se tu objeví v docela netypické roli hrdinčina milence. ()

EdaS

Bava se zjevně, co se filmařského talentu týče, nepotatil. Delirium stojí na přednostech Sereny Grandi... a to je tak nějak vše. Strašná hudba a hrozný anglický dabing  nepomáhá. ()

TheRaven

Naprosto perfektní giallo, ale je od Bavy trochu nefér nacpat všude ty obrovské kozy (Serena Grandi), protože divák má pak tendenci přehlížet různé chyby a nesrovnalosti (když si to tak zpětně přehrávám, zápletka zas tak skvělá nebyla, ale co se dá dělat). Atmosféru dokresluje perfektní soudtrack Simona Boswella a dokonalé nasvícení (jo, mně asi fakt stačí pár barevných žárovek a hned jsu s hodnocenám nahoru). Covíc si přát. Velice poctivé 4*. ()

darkrobyk

V rámci žánru vcelku průměrné až lehce mizerné giallo, které mistr stejně natáčel jen kvůli nahatejm kozatkám. A nutno říci, že krásné ženy jsou jedinou devizou filmu, když tedy nebudu počítat pěknou práci s vidlemi. Mrtvol není až tak málo, jenže mordy si divák vůbec neužije. V závěru to dokonce připomíná Čtyři vraždy stačí, drahoušku, jelikož mrtvoly se objevují samy. Krásná Serena Grandiová, pěkná kamera, oslnivé barvy, focení pro pánský časopis, hrátky v bazénu, včely za sklem, maskovaný vrah a pozorovatel na vozíčku. Pokud by se vyhodila žlutá linka, zůstal by solidní dokument o práci fotografů s modelkami. George Eastman se tentokrát musel spokojit s neutrální rolí sukničkáře, což byla trochu škoda, jelikož šílenci mu šli velmi dobře. Z napínavějších scén je asi nejlepší hřbitovní. ()

JohnnyD

Začiatok je uchádzajúci, dobre nastolené tajomstvo, sexy fotenie pri azúrovo modrom bazéne a následne surreálna vražda hrajúca farbami ako u Argenta. Bohužiaľ neskôr je Bava viac zahľadený do ohromného poprsia Sereny Grandi, než do budovania napätia a rozvíjania tajomstva. Nespasí to ani klimax, ktorý trpko pripomína Bavov starší kúsok Blade in the Dark. ()

špaček421

Policisté objeví už několikátou mrtvolu, vrah jako vždy poslal fotografie s mrtvým tělem před velikou fotkou hlavní hrdinky, a komisař pronese: "Vypadá to, že je to ten samý vrah." Úvaha hodná Sherlocka Holmese. On a dvě další výrazné postavy jsou stejný typ ála Filip Renč zamlada, vrah si oběti bůhvíproč představuje jako příšery, vraždí agresivními vosami a do toho všeho hraje rocková hudba ála Guns'n'Roses. Nic nemůže zakrýt fakt, že se celý film točil jen pro veliké kozy Sereny Grandi. Zaujme snad jen to (vedle koz Sereny i Sabriny Salerno), že George Eastman tentokrát hraje naprosto nenásilnickou postavu. ()

corpsy

To, že v tomto ( dosť pozdnom ) giallu ukážu talianské buchty svoje mliekárne, ešte neznamená záruku kvality. Lamberto Bava má aj slabé chvíľky. Musíme sa prebíjať hustou nudou, než natrafíme na zopár podarených scén. Potešilo aspoň chvíľkové vystúpenie Georga Eastmana. ()

Astaroth12

Lamberto Bava ma málokedy vie prijemne prekvapiť a tu sa to prekvapenie nekonalo. Je to len priemerne giallo bez zaujímavých vrážd a s dosť neoriginálnym dejom. I keď je tu niekoľko znamych mien, nezaujala žiadna z nich, hádam len S. Grandi, ale tiež nie výkonom, ale niečím iným. Malo vražd, troska atmosféry a skoro vobec napätie, je to slabá bilancia na môj obľúbený sub-žáner. Killer ma prekvapil, mal som nejaké tipy, ktoré mi pri iných giallach vychádzajú, tu ale nie. Lenže i tak sa nemôžem ubrániť, že to bolo hlavne kvôli zmiatnutiu divákov, lebo pravé tento killer sa do tohto konceptu hodil najmenej. Len kvôli Darii dávam tu 3*. ()

iolaos

Lambertovo heiss sexy giallo. Velice by me zajimalo, kde bere ty houfy nadhernych fotomodelek, ktere dokonce umi i hrat ! nevidane... po zkusenosti s timto Delirkem, se stavam dozivotnim predplatitelem mistniho zurnalu Pussycat :)...musim se zminit o krajne experimetnalni melancho hudbe (ktera nepusobi rusive v jedine nasilne scene) a v lambertovem repertoaru je vzdy balzamem na usi.... a postava voyagera vozickare, nepripomina vam nekoho? ()

topi

Giallo Lamberta Bavy se odehrává v zákulisí vydavatelství erotického časopisu Pussycat. Někdo začne vraždit modelky, které pro časopis pózují a aranžovat jejich mrtvoly, které potom vyfotí a fotky pošle vydavatelce časopisu. Po pár dnech se mrtvoly vždycky někde najdou. Vraždy z úhlu pohledu zabijáka jsou vcelku originální psycho, hlavně mord se včelami nebo vražda u bazénu. Každé zabití se odehrává za doprovodu metalové hudby a výrazných barevných efektů. Potěší i známé tváře z Bavových Démonů (film připomíná i jeden hudební motiv), nebo George Eastman a Daria Nicoldi, ale z šedi průměru ho nevytáhnou ani obrovské dudy Sereni Grandi. ()

Martin741

Dalsi nadherny dokaz toho, ze kvalitne europske horory vznikali hlavne v Taliansku. Reziser Lamberto Bava /Demoni 1, Demoni 2/ natocil vskutku posobivy horor, ktory ma vsetky atributy kvalitnej filmariny : strasidelnu atmosferu, pribeh, krasne herecky, vybornu reziu. Spokojnost : 85 % ()

Koly

Slabší zásek v Bavově filmografii. Dost průměrné giallo, které místy zachraňuje povedená hudba během samotných vražd (mám rád podobné experimenty) a samozřejmě nahé ženské, z nichž ústřední hrdinka je opravdu super a být vrahem, tak bych si s ní před vraždou pohrál ještě trochu jinak. ()

kkarx

Po repete mi to nepřišlo tak úděsné, dokonce mě to i bavilo. Hudba mizerná (až na titulní skladbu) a generická. Děj rovněž naprostá klasika, kde Bava jede přesně podle vzoru otce, který žánr defacto definoval. Odhalení vraha překvapivé bylo, ale celé mi to přišlo tak nějak bez emocí, a to mě vždy zamrzí, protože to posouvalo žánr gialla vždy o stupínek výše. Bava se snaží o jistou originalitu a částečně mu to i vychází v podobě monstrózních masek. U toho to taky ale bohužel končí. Mohl to třeba trochu rozvést? Chování postav hloupé a zase zafungovala deus ex mašinka, kdy přesně kdy telefon zazvoní a v něm se ozve inspektor, že se naše modelka nemá hlavně přibližovat k jisté postavě, ta se v tu chvíli objeví za dveřmi a potřebuje s ní mluvit. Vražedné scény nebyly šokující, bohužel nebyly ani dost explicitní a krvavé a člověk si říká proč třeba takové zapíchnutí vidlemi nemohlo vypadat podobně jako v o několik let starším Prowlerovi. Ono totiž toho není moc dalšího kromě nahoty, co by snímek mohl nabídnout. ()

JimiH

Několik působivých scén, dráždivá erotika, ale chybí zajímavější režisérský rukopis a nápaditější scénář. ()

G04T

Párkrát se člověk lekne, párkrát se bude i bát, bude obdivovat krásné exteriéry i interiéry, někde si bude říkat "co to kurva je?" (především když komisař prohlásí "vypadá to, že to je ten samý vrah" po tom, co objeví asi 4 fotky s mrtvými těli, všechny na stejný způsob) a to je asi tak všechno. Nic extra, ale dá se to. Tady mi překvapivě držka Eastman moc nevadila. ()

Olafsson

Dusno, dusno, dusno... Erotické napětí (moc pěkné holky), vraždy, scény kdy se vám tají dech protože nevíte co se stane v příští vteřině... A to všechno bez milionových počítačových triků pěkně v duchu osmdesátek... Pro mě překvapivě kvalitní thriller... A nic na tom nemění ani to, že jediné titulky které jsem sehnal udělal nějaký blbec pomocí google translatoru a do toho navíc občas vložil rumunské slovo... nemůže bejt holt vždy posvícení no.. ()

ac1976

V hlavnej úlohe Serena a jej Gemelli Grandi. Dej hlúpy, zápletka smiešna, dvojmetrový opičiak Montefiori v erotickej scéne. 😀 Serena zaujme viackrát, navyše pekné kozy hviezdy Sabriny boys boys boys, ale ináč je to nezaujímavá blbosť. Lambertove opusy aj magnumy pre mňa navždy budú Démoni 1 a 2. ()

clint123

Výborné giallo od syna slávneho Maria Bavu - čiže Lamberta Bavu. Tajomnosť, desivosť, napätie, ...nevedno kto je vrah , skvelé. Pekné zábery pred nervy-drasajúcimi scénami, kde režisée kryje tvár obete-postavy do podoby včely či mrtvoly. Hudba je dobrá, dej takisto, čiže úctihodné giallo! ()