Bývalá prostitutka Gioia úspěšně provozuje magazín určený především pro muže. Najednou nějaký fanatický čtenář začíná unášet její modelky. Vzápětí Gioia dostává fotky zohavených těl svých modelek s plakáty z jejího časopisu, na kterých modelky jsou polonahé v pozadí těchto zrůdných fotek. Stane se Gioia také obětí tohoto šíleného vraha? (Chatterer)

topi

Giallo Lamberta Bavy se odehrává v zákulisí vydavatelství erotického časopisu Pussycat. Někdo začne vraždit modelky, které pro časopis pózují a aranžovat jejich mrtvoly, které potom vyfotí a fotky pošle vydavatelce časopisu. Po pár dnech se mrtvoly vždycky někde najdou. Vraždy z úhlu pohledu zabijáka jsou vcelku originální psycho, hlavně mord se včelami nebo vražda u bazénu. Každé zabití se odehrává za doprovodu metalové hudby a výrazných barevných efektů. Potěší i známé tváře z Bavových Démonů (film připomíná i jeden hudební motiv), nebo George Eastman a Daria Nicoldi, ale z šedi průměru ho nevytáhnou ani obrovské dudy Sereni Grandi. ()

darkrobyk

V rámci žánru vcelku průměrné až lehce mizerné giallo, které mistr stejně natáčel jen kvůli nahatejm kozatkám. A nutno říci, že krásné ženy jsou jedinou devizou filmu, když tedy nebudu počítat pěknou práci s vidlemi. Mrtvol není až tak málo, jenže mordy si divák vůbec neužije. V závěru to dokonce připomíná Čtyři vraždy stačí, drahoušku, jelikož mrtvoly se objevují samy. Krásná Serena Grandiová, pěkná kamera, oslnivé barvy, focení pro pánský časopis, hrátky v bazénu, včely za sklem, maskovaný vrah a pozorovatel na vozíčku. Pokud by se vyhodila žlutá linka, zůstal by solidní dokument o práci fotografů s modelkami. George Eastman se tentokrát musel spokojit s neutrální rolí sukničkáře, což byla trochu škoda, jelikož šílenci mu šli velmi dobře. Z napínavějších scén je asi nejlepší hřbitovní. ()

TheRaven

Naprosto perfektní giallo, ale je od Bavy trochu nefér nacpat všude ty obrovské kozy (Serena Grandi), protože divák má pak tendenci přehlížet různé chyby a nesrovnalosti (když si to tak zpětně přehrávám, zápletka zas tak skvělá nebyla, ale co se dá dělat). Atmosféru dokresluje perfektní soudtrack Simona Boswella a dokonalé nasvícení (jo, mně asi fakt stačí pár barevných žárovek a hned jsu s hodnocenám nahoru). Covíc si přát. Velice poctivé 4*. ()

Bloody13

Delirium je více méně průměrné giallo od Lamberta Bavy. Příběh se vůbec neliší od ostatních žlutých bratříčků, většinou je to stále dokola. Ale co zde chlapské oko potěší, tak je slušná koncentrace mimořádně vnadných modelek, které se tu často a bez studu svlékají. Svým sexuálním dusnem mi to připomíná ty erotické thrillery, které v nočních hodinách ráda vysílala televize n@va. Nevraždí se moc a chvílema je to nuda, ještěže poslední půlhodina má spád a překvapivé odhalení vraha. Pobavily mě jeho představy, ve kterých vidí své oběti třeba jako hmyz. Naopak nejnapínavější moment se odehraje v liduprázdném obchoďáku, kde se hrdinka pokouší před maniakem utéct. Královna italského hororu Daria Nicolodi tu spíše přicmrndává a George Eastman se tu objeví v docela netypické roli hrdinčina milence. ()

G04T

Párkrát se člověk lekne, párkrát se bude i bát, bude obdivovat krásné exteriéry i interiéry, někde si bude říkat "co to kurva je?" (především když komisař prohlásí "vypadá to, že to je ten samý vrah" po tom, co objeví asi 4 fotky s mrtvými těli, všechny na stejný způsob) a to je asi tak všechno. Nic extra, ale dá se to. Tady mi překvapivě držka Eastman moc nevadila. ()

• Původně měl film režírovat Dario Argento. Ten však později kvůli změnám ve scénáři projekt opustil. Nahrazen byl jeho dobrým přítelem Lambertem Bavou. (tequilla)