Reklama

Reklama

Pohádky naruby

(TV film)
  • Velká Británie Revolting Rhymes
Animovaný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie, 2016, 60 min

Obsahy(1)

Při příležitosti oslav stých narozenin autora dětských knih Roalda Dahla, vytvořili v roce 2016 režiséři Jakob Schuh (Gruffalo) a Jan Lachauer (Pokoj na koštěti) dva animované speciály Pohádky naruby (Revolting Rhymes), natočené podle jeho stejnojmenné knihy z roku 1982. Zatímco každý ze šesti příběhů je založen na klasické pohádce, nakonec můžeme očekávat nečekaný zvrat v ději. Tak se nám představí v novém světle např. příběh o Červené Karkulce, o Sněhurce, o Popelce a dalších pohádkových postavách. Pohádky naruby (Revolting Rhymes) animačně spojují všechny tyto příběhy, ale zůstávají věrné Dahlově úžasné představivosti a jeho mistrnému vyprávění. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (12)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Zábavné převyprávění notoricky známých pohádek trochu jinak. Animace je jednoduchá, ale to ničemu nevadí. Možná úplně nerozumím rozdělení na dva díly, nejspíš to bude kvůli televizím, i děti by u toho hodinu udržely pozornost. ()

Kobitch 

všechny recenze uživatele

S třiceti minutami nejdelší film (a to jsem viděl jen první díl dvoudílného filmu) ze všech pěti nominovaných. Krátký film si představuju jako něco s maximální délkou do 15 minut (i to mi přijde hodně, ideálně do deseti). Tohle na mě bylo moc dlouhé a brouzdal jsem při tom na internetu (což je věc, kterou jinak u filmu zásadně nedělám), protože mě film ani tolik nebavil. Jde o adaptaci knihy spisovatele Roalda Dahla z rok u 1982, kterou jsem nečetl. Ve zkratce jde o šest tradičních pohádek (Červená Karkulka, Sněhurka, tři prasátka apod.) převyprávěných trochu modernějším stylem a různě se prolínajících. Na mě to působilo trochu jako dort pejska a kočičky a navíc mě nezaujala ani výtvarný styl. Animace mi přišla velmi toporná, jako kdyby nějaký grafik — junior zkoušel, co všechno lze udělat v 3D Studiu Max. Za mně tedy slabota a doufám v co nejméně dlouhých filmů v dalších (i předchozích, které budu dále procházet) ročnících. [Oscary 2017] ()

Potjoc 

všechny recenze uživatele

Když už ixkrát omílet pohádky, tak jedině jako jiným způsobem, třeba parodii. Divím se, že na film pro děti z posledních desetiletí dají samé vraždy a umírání. Jelikož je to podané nerealisticky, tak mě to dnes už tolik nevadí, já bych to ale nedal, kdybych to měl psát já. A v dětství, kdy jsem znal běžný etický kodex dětských seriálů (podle toho, na co jsem byl zvyklý v TV), tak bych umírání nevydýchal. ()

katu147 

všechny recenze uživatele

Naprosto a bezpochyby úžasné originální vyprávění více pohádek v jedné! Až neuvěřitelné s jakou dávkou humoru, hořké pravdy a částí i morbidity se to odehrává, ale právě to tomu dodává božský nádech pefektnosti. Přeci jenom je to stále na principu pohádek a proto přeci musí zvítězit dobro nad zlem.. nebo to je jinak? :D ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama