Pohádky naruby (TV film)

Animovaný

Velká Británie, 2016, 2x29 min

Předloha:

Roald Dahl (kniha)

Když už ixkrát omílet pohádky, tak jedině jako jiným způsobem, třeba parodii. Divím se, že na film pro děti z posledních desetiletí dají samé vraždy a umírání. Jelikož je to podané nerealisticky, tak mě to dnes už tolik nevadí, já bych to ale nedal, kdybych to měl psát já. A v dětství, kdy jsem znal běžný etický kodex dětských seriálů (podle toho, na co jsem byl zvyklý v TV), tak bych umírání nevydýchal.(15.2.2018)

Známé pohádky trochu jinak. Roalda Dahla mám rád a i toto zpracování se povedlo, včetně hereckého obsazení.(6.2.2018)

Originální se spoustou dobrých nápadů, povedenou atmosférou a charismatickým vlkem. 8,3/10(14.1.2017)

Velmi prijemna rymovacka.(5.3.2018)

Naprosto a bezpochyby úžasné originální vyprávění více pohádek v jedné! Až neuvěřitelné s jakou dávkou humoru, hořké pravdy a částí i morbidity se to odehrává, ale právě to tomu dodává božský nádech pefektnosti. Přeci jenom je to stále na principu pohádek a proto přeci musí zvítězit dobro nad zlem.. nebo to je jinak? :D(27.3.2018)