Nelítostná (festivalový název)

Byeong-gil Jeong

Jung-hun Park

Ja-wan Koo
  • raimi

Tak strašně jsem chtěl, aby ten film byl skvělej. Trailery vzbuzovaly naději na hardcore podívanou, a já se tááák moc těšil. Ale realita bývá krutá, vrátil jsem se nohama na zem a sypu si popel na hlavu. Tenhle film je tak strašnej kýč, že jsem fyzicky trpěl. DVĚ hodiny toho nejstrašnějšího patosu, že jsem odmítal přemýšlet nad tím, co se tam děje. Akce sice nějaká je, ale je umořená tím okolním balastem a není ani trochu pamětihodná. :-) A s tou krví se asi posrali...(19.10.2017)

Těch úvodních sedm minut plných krve a kulervoucí akce jsem koukal s otevřenou pusou. Wow wow a ještě jednou wow. Netradiční úhel kamery, kdy spousta akce jede přímo pohledem hlavní hrdinky ale nejen tím, byl pro mě nečekanej, inovativní a ještě víc do těch krvavých soubojů vtáhnul. Fakt pecka!! Něco takové já ještě nezažil. Ale i příběh je zajímavý a nutí člověka dávat pozor bo to kým hlavní hrdinka je a proč jím je se dovídáme postupně a napřeskáčku z flashbacků. Holt taková krvavější a rafinovanější verze brutální Nikity. Korejci rulezzzz !!! Jo a musím taky zmínit ten souboj s katanama na motorkách, to jako vážně?? Ma sa kr :-)(15.4.2018)

Sook-hee (Kim Ok-bin) je trénována k zabíjení od útlého věku. Policie ji zadrží po vyvraždění celého gangu. Dostává druhou šanci a stává se z ní spící agentka Chae Yeon-soo s příslibem, že po deseti odsloužených letech získá svobodu. Vše se zhatí po setkání s mužem z její minulosti... K tomu nejlepšímu z akce patří prvních sedm minut z pohledu hlavní hrdinky a finální čtvrthodina. Za zmínku určitě také stojí honička na motorkách, kterou doplnují údery katan. V tomhle konkrétním případě je velká škoda, že příběh nebyl vyprávěn chronologicky a určitě bych přidal více akčních scén.(19.10.2017)

• Yoshitsune

Jako akční stránka, v tomhle filmu, je prostě úžasná, naprosto úžasná a práce s kamerou a minimální střih podtrhují, dynamické akční scény, takže pády, údery, chvaty, to všechno působí přirozeně a dost bolestivě. Tak a teď, budu kritizovat, rozvržení akčních scén, je prostě špatné, do děje sou nahuštěny, takovým zvláštním stylem, že mi to prostě nesedlo. Je vidět že tvůrci, se snažili od začátku až do konce, být originální a tak se akční scény odehrávají na motorkách, v buse a nebo úvodní ala Hardcore Henry, ale to rozvržení, je prostě špatně. Navíc filmu, škodí že se až moc soustředí na vedlejší postavy a dává jim až moc prostoru, čímž trpí nejvíc hlavní hrdinka, která působí nevyváženě a ve výsledku se musí spokojit s tím, že tedy hold jenom mstí. Navíc zmatečný a naprosto zbytečný výcvik, mi v příběhu dělal docela slušný bordel. Je to hezký, ale uvnitř nevyzrálé a trpké.(11.3.2018)

Úvodní scéna, ve které jedna holka v nekonečném POV záběru postupně a potupně zruší desítky nabušených gangsterů, je až na frenetickou kameru naprosto kulervoucí. A pokračování a la okopčená Nikita je taky ještě fajn. Ovšem škodolibý scénárista (a rejža v jednom) se nejspíš rozhodl svůj film po slibném rozjezdu co nejvíc domrvit, a tak do děje implantoval nejen tlusťoučkou "roztomiloučkou" dcerku, ale i dementní linii s romanticky dvořícím se sousedem-fízlem. Klel jsem jako pohan a proklínal toho vola, že touhle prasečinou nezvratně narušil dosavadní tempo i atmosféru a počal film kormidlovat kamsi do hnilobně zatuchlých vod středního proudu. Tenhle způsob kontrastu (nebo snad syntézy?) nasládlého kýče a syrové brutality mi nesedí a upřímně řečeno tuhle typicky korejskou perverzitu příliš nechápu. A i když se nakonec naštěstí vše obrátí k lepšímu, tedy k horšímu, takže end vůbec není tak úplně happy, je moje čtvrtá hvězda přece jenom trochu rozpačitá.(8.7.2019)

• - „Od začátku jsem měla pocit, že pro tuto roli musím udělat maximum. Víc, než pro kteroukoliv jinou roli, kterou jsem kdy dostala. Protože v budoucnu vznikne celá řada podobných snímků s divou v hlavní roli, chtěla jsem, aby tato role - tato konkrétní postava - byla něčím výjimečná. Jiná. Odlišující se od všech těch budoucích. Bylo to pro mě opravdu vyčerpávající. Na snímku, vlastně na své postavě, mám-li to říct takhle, jsem pracovala osm měsíců. Pracovala jsem na akčních scénách, na akční choreografii a na všech dalších hereckých aspektech, jen abych byla dokonale připravená. Aby v okamžiku, kdy se to všechno bude odehrávat přímo před filmovými kamerami, tak abych bych měla potřebnou jistotu. Abych měla pevnou půdu pod nohama, a aby to poznali i samotní diváci.“ Prozradila nepřehlédnutelná jihokorejská herečka Ok-bin Kim v pozdějším rozhovoru k filmové roli, která ji stála tolik námahy a úsilí. (Conspi)