poster

V nepřátelském poli

 • USA

  In Country

 • Slovensko

  V cudzej zemi

 • Kanada

  In Country

 • Velká Británie

  In Country

Drama

USA, 1989, 120 min

 • Figusek
  ***

  Celý film se držel na dvou hvězdách. Hodinu a půl ukrutné nudy, neviditelného Brucíka a ukvičené Emily Lioydové. Jenže přesně v tom čase, který těch 90 minut odbíjel, nám Bruce konečně předvedl to, v čem dominuje dodneška. Jeho univerzálnost! Stačilo pár vět a souvětí s rozechvělým hlasem, ze kterého řvalo zoufalství, slzy v očích a rázem Willis postavil filmek daleko výš nad úroveň dvou hvězd. Konec snímku u stěny válečných hrdinů zabitých ve válce tři hvězdy jenom potvrdil! Bruci, jen mi potvrzuješ, proč tě tak obdivuju! Slušný začátek kariéry... 60%(1.6.2014)

 • misterz
  **

  Pátos v čistej podobe. Už úvod bol veľmi zlý, tie patriotické rečičky, ktorými kŕmili vojakov pri odchode mi vyvolávali stavy podobné kŕčom aké sa dostavia, keď sa zje pokazené mäso. Koniec zase vyplnila tak silná nátlaková sentimentalita, až mi celá tá smutná situácia okolo vzdania úcty padlým vojakom prišla smiešna. Našťastie film disponuje pekným soundtrackom a fúzatým B. Willisom, ktorý sa tu snažil zo všetkých síl zachrániť aspoň podpriemerný celkový dojem. 35/100 Videné v rámci Tour po Amerike.(2.5.2016)

 • Tom Hardy
  ***

  Vynikající Bruce Willis (nominovaný za svůj výkon na Zlatý Glóbus pro nejlepší dramatickou roli) a dojemný soundtrack Jamese Hornera jsou největší devizou V nepřátelském poli. Děj je malinko roztahaný a vložené válečné sekvence postrádají potřebnou údernost (a aby nedošklo ke zbytečnému zklamání, Willis v nich nevystupuje). Norman Jewison si vzal náročnou látku (trauma války) ve velmi jednoduchém scénáři, ale i ze slabého námětu dokázal vykřesat několik jisker. Jenom škoda, že nebyly silnější, aby v člověku zahořel plamen, který by posunul V nepřátelském poli ze slušného televizního filmu do kategorie silných filmových zážitků...(26.1.2006)

 • kkarx
  ****

  Není to pro každého, už jen proto že chybí scény z Vietnamu a zůstaly představy pozůstalé dcery, která se snaží přiblížit Vietnamu výletem do nedaleké bažiny (nepříliš realisticky) a do ní zasazuje děj z nalezeného otcova deníku. Mně se na tom líbil právě ten jednoduchý děj, běžný život kolem ubíhá, už uplynulo od války 20 let, ale veteráni se nedokáží pohnout z místa a někam směřovat, spíše se snaží užít maličkostí. Myslím, že tohle se vydařilo velmi dobře. Doporučil bych jen pro diváka, který nepotřebuje přehnané dramatické scény k tomu, aby se bavil, a dokáže ocenit střídmější, civilnější přístup. Já dostal přesně to, co jsem očekával.(24.2.2018)

 • Lacike
  ***

  Na prvy pohlad to je jeden z mnozstva filmov, ktore pojednavaju o nasledkoch Vietnamskej vojny, ktory nie je zdaleka tak uchvatny ako ostatne cenene klasiky. Nad priemerom ho drzi predovsetkym skvely vykon Bruca Willisa v serioznej polohe v ktorej dokazuje, ze ma na viac ako predvadza vo svojich akcnych filmoch. Uz len kvôli nemu to stoji za to raz vidiet. 6/10.(11.3.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace