poster

V nepřátelském poli

 • USA

  In Country

 • Slovensko

  V cudzej zemi

 • Kanada

  In Country

 • Velká Británie

  In Country

Drama

USA, 1989, 120 min

 • castor
  ***

  Film, který legendární Norman Jewison zvládl se solidní řemeslnou zručností, ale bez většího zaujetí. Místy až pitomoučký příběh vietnamského veterána, jímž se Bruce Willis s nepředvídatelnými náladami chtěl tak trochu vymanit ze škatulky akčního bijce, respektive chtěl, aby jeho kariéra nepostrádala pestrost, a moc dobře to tedy nedopadlo. Režisér, který tvrdí, že ho zajímají zejména jeho postavy a který se snaží být dál od „bezduchých“ trendů, přináší drama z dob trvalých, slunečných brýlí, velkých bílých tenisek a traumatizujících vzpomínek, avšak poměrně náročné téma se utápí v jednoduchém ději. Celovečerně debutující Emily Lloyd, která pomáhá strýci, aby se smířil se zážitky z Vietnamu, neurazí, Willis, který je oním strýcem, docela překvapí. Vydařený soundtrack Jamese Hornera nikoliv, od tohohle chlapíka totiž nic průměrného ani nečekáme. Slabé tři hvězdy!!(12.11.2014)

 • Lacike
  ***

  Na prvy pohlad to je jeden z mnozstva filmov, ktore pojednavaju o nasledkoch Vietnamskej vojny, ktory nie je zdaleka tak uchvatny ako ostatne cenene klasiky. Nad priemerom ho drzi predovsetkym skvely vykon Bruca Willisa v serioznej polohe v ktorej dokazuje, ze ma na viac ako predvadza vo svojich akcnych filmoch. Uz len kvôli nemu to stoji za to raz vidiet. 6/10.(11.3.2013)

 • Tom Hardy
  ***

  Vynikající Bruce Willis (nominovaný za svůj výkon na Zlatý Glóbus pro nejlepší dramatickou roli) a dojemný soundtrack Jamese Hornera jsou největší devizou V nepřátelském poli. Děj je malinko roztahaný a vložené válečné sekvence postrádají potřebnou údernost (a aby nedošklo ke zbytečnému zklamání, Willis v nich nevystupuje). Norman Jewison si vzal náročnou látku (trauma války) ve velmi jednoduchém scénáři, ale i ze slabého námětu dokázal vykřesat několik jisker. Jenom škoda, že nebyly silnější, aby v člověku zahořel plamen, který by posunul V nepřátelském poli ze slušného televizního filmu do kategorie silných filmových zážitků...(26.1.2006)

 • Figusek
  ***

  Celý film se držel na dvou hvězdách. Hodinu a půl ukrutné nudy, neviditelného Brucíka a ukvičené Emily Lioydové. Jenže přesně v tom čase, který těch 90 minut odbíjel, nám Bruce konečně předvedl to, v čem dominuje dodneška. Jeho univerzálnost! Stačilo pár vět a souvětí s rozechvělým hlasem, ze kterého řvalo zoufalství, slzy v očích a rázem Willis postavil filmek daleko výš nad úroveň dvou hvězd. Konec snímku u stěny válečných hrdinů zabitých ve válce tři hvězdy jenom potvrdil! Bruci, jen mi potvrzuješ, proč tě tak obdivuju! Slušný začátek kariéry... 60%(1.6.2014)

 • kkarx
  ****

  Není to pro každého, už jen proto že chybí scény z Vietnamu a zůstaly představy pozůstalé dcery, která se snaží přiblížit Vietnamu výletem do nedaleké bažiny (nepříliš realisticky) a do ní zasazuje děj z nalezeného otcova deníku. Mně se na tom líbil právě ten jednoduchý děj, běžný život kolem ubíhá, už uplynulo od války 20 let, ale veteráni se nedokáží pohnout z místa a někam směřovat, spíše se snaží užít maličkostí. Myslím, že tohle se vydařilo velmi dobře. Doporučil bych jen pro diváka, který nepotřebuje přehnané dramatické scény k tomu, aby se bavil, a dokáže ocenit střídmější, civilnější přístup. Já dostal přesně to, co jsem očekával.(24.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace