Hra o trůny - Série 7

(série)
USA / Velká Británie, 2017, 7 h 10 min (Minutáž: 56–80 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Alfie Allen, Jacob Anderson, Pilou Asbæk, Hafþór Júlíus Björnsson, John Bradley, Jim Broadbent, Keisha Castle-Hughes, Gwendoline Christie, Emilia Clarke (více)

Epizody(7)

Noční král a jeho družina jsou blíže, než kdy dříve. John Sníh se pokouší sjednotit rody, aby mu pomohli v boji proti nim. Ovšem je tu ještě Cersei Lannister a její touha ovládnout všechna království. Daenerys se se svojí družinou vrací domů... (Varan)

DragonnCZ

6,5/10. - 7 série Hry o trůny je předposlední série seriálu, a je zde již vidět, že nečerpá z předlohy, ale je již sepsána duem tvůrců tohoto seriálu, oproti všem se dost / skoro ve všech ohledech liší, je taky o hodně kratší a má fungovat jako vyvrcholení před 8 sérii. Jako nevím nevím, začíná to tu už smrdět špatně sepsaným koncem o kterým furt slýchám a za mě to už není ono co to bývalo i když seriál pořád má svoje kouzlo plus 7 série mi přišla už dosti víc akčnější oproti předešlím, ale přesto se nazapomíná na dialogy. A taky mohli to pořád vecpat do 10 ep. Poslední epizoda má 1 h 20 m což je dosud největší přepal. Sem zvědav co seriál předvede v poslední sérii. Zatím se to ještě zuby nehty drží, ale není to opravdu nic světoborného jako tomu bývalo, reálně to je už nuda. ()

Sidonka

Hru o trůny jsem měla moc ráda, byla plná událostí, napětí, politických intrik a plná zajímavých životných postav. Do příběhů jsem se snadno vžila a při sledování "historických" epizod jsem kolikrát ani nedýchala. Scénář je s každou sérií slabší, nereálnější, postavy a dříve rozehrané partie jsou nevyužité. Do popředí se dostávají triková kouzla, vizuální kumšt, draci, usekávání končetin nemrtvým a akční vyduchlá složka, která mě osobně moc nebere. Příběhově je už seriál slabý, většina času je pouze věnována bojům a nezáživných příprav na ně. Děj se nikam zásadně neposouvá,stagnuje a je plný logických chyb, nejeden kritik se dokonce vyjádřil "že série zdegenerovala." Samotné vyprávění je zkratkovité,nedotažené, takže se do postav nedokážu tolik emocionálně dostat. Sedmá řada už jako by nebyla z tohoto světa. Je to odfláknutá, prostříhaná, vykuchaná záležitost. Dříve zajímavé, uvěřitelné postavy mají jiný charakter bez předchozího vývoje, přestaly být interesantní, často tam jen zbytečně postávají, řada z nich by tam pro to vůbec nemusela být. Zůstávají naopak od samotného počátku naprosto nudné a zbytečné postavy, kterým je naprosto bezúčelně věnovaný čas (vykleštěný šedý červ a jeho milá, kteří se oddávají nepřesvědčivým sexuálním hrátkám??? a neřekli jedinou zajímavou větu ani neučinili nic poutavého). Některé postavy měly sice naopak zajímavě rozehrané nedořešené vztahy, ale seriál se na jejich potenciál vykašlal a udělal z nich zbytečné figury, prostě je zazdil. (Například nyní takřka neviditelná Brienne.... Nebo už v šesté sérii nedořešený vztah pracně vyškolené a vycvičené Aryi Stark s Jaqenem, který pro ní měl jistou slabost. Nejvíc mě zaráží, že Jagen nechal dívku z uzavřené sekty i se všemi informacemi a znalostmi jen tak odejít, dívka ani nemusí svůj výcvik ničím splácet, nikomu se zodpovídat a může si dělat co chce, (respektive začít vraždit koho chce?), čekala jsem, že se tahle linka ještě dořeší, zkomplikuje a rozkošatí právě v 7.sérii..... Tahle nedotažená linka mi osobně velmi vadí, muž bez tváře byl navíc hodně tajemnou a přitažlivou figurou, s níž šlo ještě pracovat. V sedmém díle se měl znovu objevit, ale nakonec od tohoto záměru tvůrci odstoupili a postavy jsou nyní opravdu ploché, povrchně načrtnuté, naivní a nevěřím jim.I chemie mezi Jonem Sněhem a Daenerys je nulová. - Svět nemá řád, například z Citadely si kdejaký druhořadý zaměstnanec může beztrestně odnést vzácné knihy, protože se osobně domnívá, že u něho budou v lepších rukou a budou více k užitku. To je jen jeden z mnoha příkladů, podobný svět absolutně bez řádu, kde se už dávno neplní skoro žádné sliby, například ty dané Noční hlídce, by se musel dávno zhroutit. Tak chladné, nepromakané, nekvalitní a povrchní zakončování si slavný seriál opravdu nezasloužil. Zatím neodvysílanou osmou řadu dokoukám, v důstojný konec ovšem nedoufám. Přesto mě ještě trochu Hra o trůny baví, to nelze popřít, jen je to oproti prvním sériím mnohem slabší, čemuž odpovídá i můj komentář. ()

filmsim

Velkolepější, akčnější, výpravnější a krutě nostalgická. Taková je předposlední řada Hry o trůny, která za svými předchůdci zaostává ve vychytralých zvratech, intrikách a kvantitou dialogů. Vše však vynahrazuje ostře nastaveným tempem, které si nebere s nikým a s ničím servítky a ukazuje jeden epický výjev za druhým stylem, že by si je jen blázen nechtěl bez připomínek vychutnat. 8.5/10 Více v mé plnohodnotné spoiler free recenzi na webu Filmový Guru. ()

ScarPoul

Siedma séria má strašne veľa logických chýb a v niektorých miestách až príliš tlačí na pílu. Až na pár naozaj výborných scén, je to ale skôr prológ k veľkému finále. Neviem. V tomto smere so čakal väčšiu prepracovanosť. Neviem či je to menším počtom dielou, alebo faktom, že George R.R. Martin ešte svoje knižky nedopísal. Každopádne finálny diel potešil. 7. séria - 70% ()

Ichabod

Ohromné zvýšení vyprávějícího tempa mi rozhodně nevadí. Poslední dvě sezóny byly utrpení a zbytečné natahování. Pokud by se nová sezóna nerozjela přestal bych seriál sledovat úplně. Z GoT se stala ovšem absolutní špička co se týká nejen rozpočtu ale i opravdu propracovaného fantasy. Samozřejmě předposlední sezóna je v první řade fan service jak prase. Potkávají se postavy co se několik sezón neviděli a hláškují jak o život. Dostat se z jedné strany země na druhou najednou zabere pět vteřin a z toho se čtyři diskutuje jestli se nepoletí na dracích.... Moment.... Jo vážně ! Draci jsou tady vlastně pořád a je to to nejlepší. Poslední scéna posledního dílu je úplnej masakr. Nic lepšího v televizi vidět jen tak nejde. Dlouhá politikaření a intriky po šesti sezónách už tolik nemohli bavit a tak tvůrci zvolili dražší ale lepší variantu a vsadili na nekompromisní epičnost. Tato sezóna celkově baví víc jak jakákoliv předtím a pocit, že si opravdu zasloužíme aby se příběh začal uzavírat a děli se všechny ty skvělé věci. ()

• Slavný zpěvák Ed Sheeran, který měl v této epizodě malou roličku, si dočasně smazal svůj účet na Twitteru poté, co se stal terčem posměchu ze strany fanoušků seriálu. (hypo97)
  • Když se skupinka vedená Jonem Sněhem (Kit Harington) brání před nemrtvými uprostřed zamrzlého jezera, tak v určitý moment je v pozadí vidět jeden z divokých, jak zběsile máchá oštěpem i přes to, že v tu chvíli u něj není žádný nepřítel. (jakub1998)
  • Poprvé se v sérii objevuje Dračí jáma, aréna postavená několik století zpátky s cílem „ustájit“ draky rodu Targaryenů. (mikki089)