Noví mutanti

• USA The New Mutants (více)

Rahne Sinclairová (Maisie Williams), Illyana Rasputinová (Anya Taylor-Joy), Sam Guthrie (Charlie Heaton) a Roberto De Costa (Henry Zaga) jsou čtyři mladí mutanti, které drží v odlehlé nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Alice Braga) za účelem jejich psychiatrického pozorování. Je přesvědčená, že tito mladí lidé představují nebezpečí sami sobě a celé společnosti. Má je neustále na očích a snaží se je naučit ovládat jejich mutantní schopnosti. Když se však osazenstvo rozroste o Danielle "Dani" Moonstarovou (Blu Hunt), začnou se v nemocnici dít zvláštní věci. Pacienty začnou ovládat halucinace a vzpomínky z minulosti. Nepotrvá dlouho a jejich mutantní schopnosti - a vzájemné přátelství - podstoupí zkoušku, při které budou muset svést bitvu o to, aby vyvázli živí. (Falcon)

Helo

Ani špatný, ani nijak extra dobrý. Parta mutantů je fajn, jak po herecký stránce, tak po stránce schopností, ale celý to trpí takovou jakousi průměrností. Je sice dobrý, že je to zase jiný, než ostatní X-meni, ale ona ta hororová stránka nějak moc nevystraší, psychologická neuhrane a mysteriozní stránku člověk rozlouskne asi tak po deseti minutách. Postavy to ale dokážou utáhnout a celkově to vlastně po těch problémech a z nich vyplývajících nízkých očekávání i docela překvapí. ()

Remedy

Co je třeba ocenit, je ten pokus o žánrový úkrok, nicméně pokud jdete (a trailery jsou v tomto ohledu hodně zkreslující) na hororovou podívanou, budete zklamáni. Ne, že by tu nebyly hororové motivy, ale celé to působí zkrátka naprosto průměrně bez špetky jakékoliv invence. Samotný námět a komorní pojetí jsou sice fajn, ale ten film láká na něco, co nakonec s bídou splní na 50%. Pokus o x-menovský hororový crossover tak zůstal někde na půli své cesty. Super nápad v brutálně průměrném provedení. ()

Trevor

Najslabšou časťou filmu určeného pre teenagerov tentokrát nie je povinný LGBT vzťah ni bububu cirkev ale celý film. Úvodných 40 minút bolo tak nudných že by sa za nich zrejme hanbili aj amazon alebo iné streamovacie služby a aj keď záver to ako tak zachránil ja som sa pri jeho pozeraní strašne nudil. Ešte šťastie že sú u nás kiná stále zatvorené (teda pravdepodobne už to vôbec nesledujem) pretože s veľkým fanúšikom mutantov by sme pravdepodobne ako osvedčená kinodvojka na tento film došli do sály a toto by nezachránilo ani gigakombo a päť litrov coly. ()

kajas

Na to, jakými si nejnovější příspěvek do X-menovské série prošel porodními bolestmi, nedopadl vlastně vůbec špatně a nebála bych se ani pokračování se stejnými herci. Vadilo mi vlastně jenom až příliš komorní zpracování - v rozlehlém ústavu o několika budovách žije pouze pět chovanců a jejich lékařka atd. P. S. Maisie se tolik snaží odtrhnout se od své nejznámější role, ale vzhledem k povaze a schopnostem její mutantky to není moc platné. ()

Aleee89

Konečně film, který nemá dvě a půl hodiny. Zprvu sice nebyli Noví mutanti nic moc, spíš takové teenage drama, ale pak se děj konečně rozjel a šlapal, takže to vychází akorát na tři hvězdy. ()

M.i.k.e

New Mutants v traileru ukázali velký potenciál být jinou - hororvou - komiksovkou a ten bohužel ve finále vyletěl komínem.Postavy jsou sice celkem sympatické a efekty ucházející,ale jinak to celé působí jako do celevečerní stopáže roztažený díl nějakého,ne moc dobrého seriálu...60% ()

kombajn

Ach jo? Ach jo! Bože... Kdo prezije úvodních 45 minut, má skoro vyhráno a velkou šanci, že to dokouká, což mi nepřijde jako největší ambice pro mainstreamový film. Není to děsivé a je to jednoznačně horší nejenom než nejhorší X-meni, tohle překonává i ty nejhorší věci z DC universe! ()

Vyhy

Bez nápadu, bez hororového aspektu. S X-meny pramálo společného. Nesympatické postavy, finále děsivě digitální. Vcelku zbytečný film. ()

bourec

Josh Boone asi měl pocit, že mutantí komiksy jsou až přespříliš rozmáchlý a tak natočil uťáplou, spíš komorní slátaninku. Nepovedený.30%. ()

Lenka.Vilka

Hmm...tak tohle bylo skvělý! Hororový X-meni, co ještě nejsou X-meni, ale jsou zatím jenom mutanti. Problém je v tom, že nevím, jak to celé uchopit, protože film byl dobrej. Na konci dokonce naznačeno možné pokračování...když na to jdete už s myšlenkou, že stejně nebude, ať by byl film sebelepší. Užila jsem si každou minutu. Jenom škoda, že jich bylo tak málo. Obsazení dobré, efekty skvělé, přesto civilní a skutečně o postavách, čili těch pár minut navíc by se hodilo. Ale ráda bych zmínila, něco, co se mi fakt líbilo. Když se koukali na Buffy a potom se ve filmu děly lehce podobné věci. Čili, když se na pozadí ukázala epizoda Hush, bylo mi jasné, že to bude masakr. A lehce nazrzlá holka označená za čarodějku dá první pusu jiné holce po mé oblíbené scéně mezi Willow a Tarou. Ale naštěstí to mezi holkama neskončilo stejně :) ()

C0r0ner

Dost ambivalentní zážitek. Z hlediska scénáře je to průser za průserem, kde na konci zbude víc otázek než odpovědí, z hlediska vizuálu, nápadů a tak je to zase paráda jako svině (medvěd over the top). Takže dohromady je to na půl cesty, i když to mělo potenciál mnohem větší. 55% ()

Martrix

Jednoznačně nejslabší film Xuniversa. Herci i postavy byly vcelku v pořádku, ale dostaly se do špatného příbehu. Scénáristicky jde o primitivní, naprosto nezajímavou a mezi X-Meny nepříliš dobře zapadající rutinudu. Spíš než sci-fi a horor, je to lesbická romance, která je strašidelná asi tak jako Ghost Rider. Většinu sledovačů Doom Patrol napadne, kde se Boone vcelku vydatně inspiroval. Bohužel ale neobšlehl i tu promakanou psychologii postav, kterou se DP pyšní. Tohle se prostě vážně nepovedlo a Noví mutanti tak zcela po právu skončí na komiksovém smeťáku společně s kousky jako Jonah Hex, Fantastická čtyřka, nebo již zmiňovaný Ghoustič, kterého místy připomínají i trikově. ()

PavelVanekArt

Úplně stejně zbytečný hovno jako Dark Phoenix. Na ten se alespoň ale dalo dívat. Tady jsou nesympatičtí herci, efekty, story, všechno špatně. Nikam to universum neposunulo a s přechodem značky pod Marvel je to naprosto zbytečnej film. Za vlhký sny o Anye Taylor Joy 2* a.k.a 15% ()

Juto

Vo výsledku je to len remeselne zvládnutá rutina o bande vydesených tínedžerov s nadprirodzenými schopnosťami, ktorá chcela byť niečím ambicióznejším. Z postáv je najzaujímavejšia rebelka proti autoritam, ktorú hrá Anya Taylor-Joy. 5/10 ()

necisty

Bohužel úplně zbytečný přírůstek do rodiny už tak slábnoucích X-Menů. Lákalo to na trochu děsivější nádech... no tak jo, párkrát mi šel mráz po zádech. Ale já jsem strašný strašpytel, takže hororofily to těžko zaujme a jinak to nepřinese nic neobvyklého a vzhledem na lesbickou vsuvku se obávám, že je to jen na vyvážení LGBT prvků. Sice to nebylo zas tak nechutné, ale ocenil bych to víc v jiné době, kdy by to bylo víc nenucené a nejlépe v podání Mystique a Jean třeba :) ()

carly

Na film som sa dost tesila, aj ked som netusila, co od neho ocakavat. A dostala som komorny experiment schovavajuci sa za pomoc, ktory sa tak trochu vymkol zpod kontroly. Velmi sa vydarilo obsadenie a aj jednotlive postavy boli vykreslene tak akurat na to, aby im clovek drzal palce. Ocenila som romanticku linku s Dani a Rahne. Atmosferu neistoty sa im podarilo vystavat slusne, aj ked som si uprosted filmu musela Googlit Essex Corp. Efekty aj samotny pribeh tak akurat. Za poslednych par rokov som videla flmy s ovela lepsimi efektami a ovela horsim pribehom *coughEndgamecough*. Moc by ma zaujimalo vidiet dejove linky z Logana, Deadpoola a tohto filmu, ako sa stretnu. A ak sa to neuskutocni, bude to crying shame. ()

Ondatra

Nové mutanty jsem si pustil, když jsem se nudil a nevědel na co koukat. A musím říct, zvolil jsem špatně. Jestli tohle mají být X-meni, tak nevim, co jsem já. Ani jedna scéna mě nějak extra nenadchla a jenom jsem čekal, kdy to skončí. I dokonce bojové scény a fighty mi přisly komické a vůbec mě nebavily. Pro mě nejhorší X-meni vůbec! 3/10 ()

Alenes

Z větší poloviny tento film splnil má očekávání, takže jsem vlastně spokojená. Trochu temnější MARVEL taky přijde občas vhod, měli by takto točit všechny jejich filmy, to by se mi víc líbilo, kdyby se žánrově točili kolem hororu. Každopádně určitě doporučuji, akorát mě zklamalo, že nebyla podtitulková scéna, ale to je jen opravdu malinká výtka. ()

NiWi

Rozhodně žádný průšvih, ovšem ani díra do světa . New Mutants v kontextu všech událostí končí jako docela sympatická jednohubka vyznívající do ztracena. Osobitý styl se filmu nezapře, je vidět že Josh Boone se snažil filmu vštípit jakousi originalitu, něco čím se bude film odlišovat od klasických superhero movies, a to se cení. Postavy jsou sympatické, herci dobře zvolení a je docela škoda, že se (pravděpodobně) s nimi nebude pracovat dál. Určitě bych se na jejich další příběh rád mrknul. Celkem úctyhodné 3 a půl hvězdy. ()

Tenet v kinech uspěl

Tenet v kinech uspěl

31.08.2020

Tenet se stal prvním velkým filmem od počátku pandemie, který si studio trouflo nasadit do kin. Mnozí tak logicky netrpělivě čekali, jak si snímek v omezeném počtu sálů – a ještě navíc doprovázený… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu