Zabijáci z maloměsta

Small Town Killers

Zabijaci z malomesta

Komedie / Krimi / Drama

Dánsko, 2017, 90 min

Parádní černý humor, který mi v poslední době servíruje převážně severská kinematografie, bavil jsem se od začátku do konce. Mírně předvídatelný konec, nicméně to neubralo na zážitku z filmu. Některé scény ve mě vyvolávaly až záchvaty smíchu a dlouho jsem se takto nepobavil. Moje mírně zvrácená část mého já plesala radostí. Dobrá zápletka s notnou dávkou severského humoru mi vyčarovala nejeden výbuch smíchu, proto u mě si film zaslouží 5*, zase trošku jiný humor než je člověk zvyklý z hollywoodských komedií. Jednoduše řečeno: "Tam na severu jsou opravdu jinde." :D(14.4.2017)

• verbal

Ole, co to jako, kurva, bylo, vole?! To se takhle po Adamových jablkách či Milých lidech naivně domníváte, že s Dány prostě do hovna šlápnout nelze, obzvláště, má-li to v celuloidových zádech kulantního režiséra a Proktora v hlavní roli. A bác ho! I s takovými predispozicemi náhle vyškrábáváte z podrážky trapnou semidebilní taškařici pro zabržděné hihňaly u tak Trošku lopatích spektáklů, v níž všichni, kromě toho, že ze sebe v duchu předčasně potraceného scénáře dělají ultimativní dementy, ještě navíc afektovaně přehrávají hůř než Tříska v Hamletovi. Strašlivě retardovaná pičóza, za kterou každý z těch blahoslavených čtyř a pětihvězdičkářů zaslouží hodit do výběhu banán a vyhrát poukázku na roční maratón shitkomů Prímy Hnooj, TV Lopattov, nebo rovnou na lobotomii.(19.6.2017)

Oblíbenec Ole Bornedal je zpátky a je opět vynikající. Tentokrát si místo hororu střihl velice hořkou a černohumornou komedii řízlou Thrillerem a obě stránky fungují bezvadně. Herecky přesné, hlášky vytříbené, nájemní vrazi úžasní ( na opilého ruského vraha Igora jen tak nezapomenu). Moc dobře jsem se bavil. 80%(19.5.2017)

Nemůžu se rozhodnout, jestli jde o sebereflexí prostoupenou komedii nebo o dánskou národoveckou variaci na Troškovy Babovřesky, kde pohodu, nudu a malé problémy dánského maloměsta získají nebezpečný rozměr až s migranty, kteří se do věci vloží. Tyto tupě archetypální postavičky z narušené ciziny, kde se afektovaně vraždí a neustále chlastá, se ale naštěstí beztak vybijou mezi sebou a Dánský člověk tak může pokračovat dál ve svém poklidném životě malých dějin.(10.6.2017)

Dánska, za vlasy pritiahnutá šialenosť, ktorá zabaví len určitý okruh ľudí, milujúcich ten najsuchší z najsuchších humorov. Ostatní nech sa škrabú za hlavou či v samotnej riti, no ja som sa bavil ..(19.6.2017)

Severania to vedia, tentokrát si ukrojili krajec na ktorý nemali... Čierna komédia sa strieda s iróniou, žartovný národnostný aspekt funguje polovičato a samotná myšlienka filmu je v princípe jasná od počiatku. Podtitul filmu by som dal ako manželské problémy po dánsky. Priznávam, že som čakal viac.(22.6.2017)

Film, který sice nabízí několik velmi vtipných momentů, ale zároveň se z nějakého důvodu zdá dvakrát tak delší, než ve skutečnosti je.(14.6.2017)

Dánsko to zase zabilo. Nebo spíš Británie a Rusko?! Každopádně jsem se vážně pobavila. Tenhle kontroverzní zabijácký humor mě snad nepřestane bavit nikdy.(17.6.2017)

Dva nespokojené manželské páry, jeden opilý ruský zabiják a jedna distingovaná britská vražedkyně. Ostrá černá komedie, jak je umí jen Skandinávci. // Febio(27.3.2017)

Druhá tretina bola veľmi fajn, no celý čas som mal pocit, že chcem vidieť americký, remeselne precízne spravený remake 5/10(20.6.2017)

Slušná dánská komedie s několika skutečně velkolepými gagy a scénami. Bohužel, po většinu času tyto plusy ustupují mínusům v podobě hluchých a zbytečných scén či rozvláčné příběhové linii, díky níž se film zdá jednou tak delší. Je to škoda, jelikož kdyby byl děj více zhuštěnější a prázdné záběry nahrazeny větším množstvím interakcí mezi hlavními postavami, jistě by se jednalo o překvapivý nadprůměr v rámci dánského filmu a komediálního žánru obecně.(17.6.2017)

Tahle komedie ma presne to, co ma dobra komedie mit a pokud je divakovi severska tvorba blizka, uspech je myslim zarucen. Nametem je reseni manzelske krize, ktere se trosku zvrtne. Film tezi z postav, ktere jsou vesmes vsechny vyrazne, i ty v malych rolich. A pak vyborne napsane dialogy a velmi dobre herecke vykony. Par hluchych mist se najde, zejmena na zacatku, tech vtipnych je ale tolik, ze v pohode utahnou mych pet hvezdicek. Videno v ostravskem Minikine, 25 divaku.(3.6.2017)

Skvělá černá komedie. Dánové jsou opravdu mistři ve svém oboru, absurdní až trošku zvrácený humor, který ale nepůsobí trapně, právě naopak. Smíchy jsem se mohl potrhat. Takovou zápletku prostě nemůže vymyslet nikdo jiný než oni. Jen víc takových filmů.(14.4.2017)

Záměrně laciná komedie s hrubým a seversky morbidním humorem. Ocenění film zřejmě sbírat nebude, ale bylo to docela vtipný a jako černá, nelogická komedie to celkem fungovalo. Potěšilo i plno známých dánských tváří a o čtvrté hvězdičce rozhodlo taneční číslo tlouštíka Nicolase Bro.(18.6.2017)

manželská komedie s příjemně mrazivou skandinavskou příchutí(26.3.2017)

Igor, ten se nezastaví. Na jedné ruce si zaznamenává odpaněné, na druhé odpravené. A teď si ho najali dva řemeslníci z Nibe, díry kdesi v Dánsku. Cíl? Jejich dvě ženy, co pořád jen brblají, ale nechat se pořádně (nebo alespoň někdy) ošukat, to ne. Ale Igor je taky opilecká mluvka a tak jejich ženušky kontrují bábinkou ze staré dobré Anglie. Zabijáci z maloměsta jsou příjemnou černočernou komedií. Zvláště Igor a jeho jízda taxikem je náporem na bránice, ale ani ostatní se nedají zahanbit a své vtipné okamžiky mají. Vše je samozřejmě podloženo solidním herectvím všech zúčastněných a pevnou Bornedalovou režií.(1.6.2017)

... z kina jsem přišel šťastný! Díky Igore :)(8.6.2017)

Film ve kterém je spousta toho, co by už teď v amerických filmech být nemohlo. A právě proto je to ohromná prdel, ale jak to u seveřanů bývá, prosvítá z toho i smutek - tentokrát nad tím, kam lze až dojít po nějakých letech v manželství. Bavily mně skoro všechny postavy a smál jsem se celkem pravidelně po celou dobu - takže dobrý.(16.6.2017)

Příjemný odpočinkový film, vhodný zejména do menšího sálu, kde se budete moci lámat smíchy s naprostými cizinci :)(7.6.2017)

• LukeKiller

Také to, keď si človek skoči na severský film a myslí si, že je to záruka kvality. Nie je to tak holt vždy. Toto bolo ako tak vtipné, ale hrozne nevyužitý námet. Dúfal som, podľa popisu, že to bude viac ako Jackpot.(5.6.2017)

Správně ujetá severská černá crazy komedie jak má být, navíc zpestřená přítomností Ulricha Thomsena v sále.(26.3.2017)

<< předchozí 1 2