No Man’s Land

Velká Británie, 2016, 120 min

Režie:

Sean Mathias

Scénář:

Harold Pinter (divadelní hra)

Jednoho letního večera se dva stárnoucí spisovatelé, Hirst a Spooner, potkají v hospodě v londýnské čtvrti Hampstead. Jejich společné popíjení pokračuje do noci i v nedalekém Hirstově majestátním domě. Čím víc jsou oba opilí a čím víc znějí jejich historky neuvěřitelně, tím rychleji se jejich živá konverzace mění v mocenskou hru, kterou dál zkomplikuje příchod dvou zlověstných mladších mužů. (Aerofilms)

MartinezZ

Čekal jsem od toho tedy trochu víc. Jde o herecký koncert HLAVNĚ McKellena, doplňovaného Stewartem, jehož role mu ale neumožňuje se až tak rozkecávat. Další dva pánové jsou sice příběhově asi pro autora důležití, ale stačilo by mi i jen to, kdyby na prknech byli jen Ian a Patrick. První polovina do přestávky je trochu pomalejší právě proto, že je Patrickova postava stále mimo, druhá se začne příjemně rozjíždět při rozhovorech Iana s Owenem a poté Iana s odpočinutým ale stále mimo Patrickem, jež se začne svěřovat "svému příteli", nicméně ke konci to zase nějak opadne, Ianova podlézavost a potřeba se přiživit mi přišla jak z čistého nebe, než že by postupně vykrystalizovala do děje, a zničehonic to končí. Aneb čekal jsem víc. ()