poster

The Snare

 • USA

  The Snare

Horor / Thriller

Velká Británie, 2017, 90 min

Režie:

C.A. Cooper

Scénář:

C.A. Cooper

Producenti:

C.A. Cooper
(další profese)
 • kaylin
  **

  „The Snare“ není dobrý snímek, je to film, který vás celkem brzy může začít nudit. Ten nápad není špatný, ale provedení prostě není nijak zajímavé. Jedná se o robinsonský film v divném prostředí, kde nefunguje logika vyprávění a kde je všechno hodně nucené. Takové vyprávění vám může hodně zkazit divácký zážitek, což se v mém případě stalo. Nějaká ta nechutnost to nezachrání.(27.5.2017)

 • Tuax
  *

  Uf, tohle byla věc. To jsem měl problém vůbec dokoukat, prakticky každá minuta se mi táhla jako hodina a i když to nemám ve zvyku, musel jsem se hodně držet, abych nepřetáčel, protože tohle bylo pro mne tak nesnesitelné na sledování svou nijakostí, naprostou nesmyslností, zdlouhavostí scén a po většinu dobu i prakticky bezdějovosti a aby toho nebylo málo, tak si to pohrává i s koprofilií. Hned od začátku jsem měl problém s hlavní hrdinkou, hrozně se mi nelíbila, ty její grimasy, její jednání a v průběhu filmu se to jen zhoršovalo. Chlapík byl jakžtakž snesitelný a jediná osoba na kterou se dalo koukat, měla vypatlanou postavu a ještě ji jako jedinou znetvořili. Horor je to hlavně v tom zvládnout tu nudu a pitomost dokoukat, ale samotná děsivost filmu tam skoro není, spíše jen několikero scén, které se snaží útočit na nechutenství a vše se to snaží skrývat pod jakoby mysteriozní háv.(26.1.2017)

 • kingik
  ***

  Kubrick by se zaradoval, že se v roce 2017 nějaký filmař zabývá opuštěným bytovým komplexem, sloužícím něco jako sezónní hotel u moře, patřící otci jedné z výletnic, v němž může dojít od halucinogenních stavů, přes vynucený sex až po kanibalismus. Tři přátelé, jeden mladík a dvě slečny, se do jednoho z takových komplexů tajně vydají, absolutně netušíc, k čemu zde zanedlouho dojde. Jisté mají jen to, že přišli v lichém počtu a vrátí se ve zredukovaném lichém počtu. Ovšem na někoho padne depka, panické stavy, podepíše se to na vzhledu, přičemž od chvíle, kdy všichni tři byli zanedbaní, se film solidně rozjel. Ne že by to všechno předtím byla jen čirá nuda, ovšem vymezené prostory horního patra budovy, v němž trio účastníků pobytu uvázlo, byly poměrně jen kulisou pro bludy, vidiny a zhmotněné noční můry, nepřišel jsem na to, proč v černobílém provedení. Film se odehrával většinou ve dne, což bylo fajn. Postupně se dialogy zredukovaly na minimum, až prakticky odpadly úplně. Divák se tak dostal k uvězněnému triu blíž, určitě mu začalo bzučet v hlavě, čehož chtěl debutující britský režisér C.A.Cooper docílit. Vypadá to u něj na derniéru, není mně známo, že by chystal nějaký další projekt. Ve svém debutu si nevedl nejhůř, přidal artový nádech, vyvážený dávkou nechutností, padal i do céčkových peřejí. Radši si ani nezvykejte na dvě slečny, které mají v první polovině atraktivní vzhled, jejich přitažlivost je jim posléze odebrána, takže byste se jich dotkli leda klackem, jak byly zanedbané. Došla voda, jídlo, nedobrý psychický stav, to vše mělo za následek jejich odpudivost. Vyústění filmu nemá žádnou mimořádnou pointu, pokud ano, nepochopil jsem ji dostatečně. Alice si vedla deník, zapisovala si do něj svá duševní rozpoložení i trauma ze svého otce, co ji (patrně) sexuálně zneužíval. S jejími psychickými stavy (pravděpodobně) souviselo i celkové závěrečné pochopení filmu. Britské horory se dost často něčím odlišují, i tenhle takový je. Není ale v globálu zajímavě natočen, i když jsem to čekal podstatně horší. Z filmu je cítit prachmizerný rozpočet. Nakonec jej ani není nutně extra zatracovat. Atmosféricky je na tom ideálně. 6/10(16.3.2017)

 • Marceloo
  ***

  Traja priatelia prichádzajú do bytu, ktorý patrí otcovi jednej ženy z ich skupiny, ale nikto o ich výlete netuší. To sa im však stáva osudným, pretože po prvej noci zistia, že výťah, ktorý je jedinou prístupovou cestou k ich bytu, je nefunkčný. Keďže nefungujú ani ich telefóny, ocitnú sa v problémoch. Po dlhých dňoch bez pomoci prichádza vyčerpanie, smäd a nepríjemné zjavy, ktoré robia z výletníkov väzňov v byte, z ktorého nevedie žiadna bezpečná cesta von. - O tomto projekte som zistil asi pred dvoma týždňami, pretože sa objavil v niekolkých rebríčkoch očakávaných hororov roku 2017. Trochu som si písal s režisérom a vyzerá byť úplne v pohode, takže som bol zvedavý na jeho prvý celovečerný horor. Samozrejme ide o velmi lacnú záležitosť, ale oceňujem viditelnú snahu o viac ako len jednoduchý projekt. Niektoré výjavy pôsobia nepríjemne, a to hlavne tie so sexuálnym zneužívaním. Charaktery boli napísané pre tento druh hororu zaujímavo, ale horšie to už bolo s hereckým obsadením. To sa snažilo, ale bolo vidieť, že hercom ešte chýbajú skúsenosti, ktoré sú pri hororoch s takouto hlbšou tématikou potrebné. Ako poslednú musím pochváliť ešte kameru, ktorá snímala pekné a dlhé zábery medzi jednotlivými miestnosťami, a keďže si takéto veci väčšinou nevšímam a tu sa mi to páčilo, považujem to za plusové body.(6.1.2017)

 • kubqo
  *

  Traja priatelia idú na výlet do neosídleného bytového domu, ktorý prenajíma otec jednej z dievčat. Tajný výlet sa im však stáva osudný potom ako zistia že z bytu už nieje cesty späť a ostanú tam uväznení bez jedla. Film ponúka skoro všetky druhy hororov ale celkovo je to strašná nuda a strašne zle zahraté.(15.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace