Santa Clarita Diet (TV seriál)

Santa Clarita Diet

Komedie / Horor

USA, 2017–2019, 14 h 37 min (Minutáž: 26–36 min)

Tvůrci:

Victor Fresco

Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv Hewson, Skyler Gisondo, Natalie Morales, Kaylee Bryant, Ricardo Chavira, Mary Elizabeth Ellis, Richard T. Jones, Nathan Fillion, Andy Richter, Patton Oswalt, Matt O'Leary, Patricia Belcher, Scott Beehner, Thomas Lennon, Grace Zabriskie, Deobia Oparei, Ryan Hansen, Evan Jones, Carla Jimenez, Derek Waters, Ravi Patel, Portia de Rossi, Karl T. Wright, Carole Gutierrez, Ramona Young, Jonathan Slavin, Amy Hill, Adam Rose, Markie Post, Joel McHale, Maggie Lawson, Zachary Knighton, Jee Young Han, Robert Baker, Abbie Cobb, Adam Arkin, Matt Shively, Arden Belle, Paul Ben-Victor, Christopher Thornton, Leo Howard, Brad Raider, Gerald McRaney, Sarah Baker, Steve Harris, Alex Skuby, Billy Malone, Linwood Boomer, Dominic Burgess, Stephen Full, Miraj Grbic, Eric Nenninger, Laura Silverman, Goran Višnjič, Meg DeLacy, Sydney Park, Ethan Suplee, Shalita Grant, Alan Tudyk, Marcus Folmar, Matthew Glave, Linda Lavin, Malcolm Barrett, Lauren Weedman, George Basil, Zack Gold, Kerri Kenney, Artemis Pebdani, Ivy Dubreuil, Grifon Aldren, Michael Patrick McGill, Sachin Bhatt, Shawn-Caulin Young, Joy Osmanski

Na SCD jsem narazil vlastně náhodou, ale jsem za to rád. Zprvu jsem si ho pouštěl jen pro odlehčení po náročném dni. Pak jsem se ale do toho děje nechal vtáhnout (hlavně díky Drew a Timothymu) a nakonec jsem byl mile překvapen. Druhá a třetí řada sice byly o něco slabší (třetí řada pak ještě o něco slabší), ale stále se na to dalo koukat a myslím že to mělo i docela slušné zakončení.(11.5.2020)

No tak tohle musíte vidět. Chtěla jsem napsat zkusit :D. Netušila jsem, že smoothie z lidského masa a krve má tak pěknou barvu. Je to můj první seriál, kde je někdo, komu netluče srdce a je lidožrout, tak vitální a happy. Sice trošku přemýšlím o ústní hygieně a střevní mikroflóře, ale zase ne tak moc :). A vegani taky můžou mít radost, že se tu nevraždí zvííířááátkááá!!!(7.2.2017)

Rodina Hammondovcov žije pokojným životom v Santa Clarite. Pracovnou náplňou Sheily a Joela je predaj luxusných domov. Ich život sa však kompletne obráti, keď sa Sheila nečakane premení na Zombie. To ich prácu značne komplikuje, pretože má chuť na mäso zákazníkov. Rodina preto musí spojiť sily a postarať sa o to, aby mala matka dostatok potravy bez toho, aby niekto zo Santa Clarity zistil niečo o ich nepríjemnom tajomstve. - Pred pozeraním tohto seriálu som nepočítal s tým, že by tvorcovia v rámci gore ukázali vela, ale v tomto aspekte ma tento seriál príjemne prekvapil. Tvorcovia sa nebáli odviazať a občas sa bolo na čo pozerať. Solídne herecké obsadenie dokáže aj napriek dlhším dialógom vždy príjemne pobaviť, a keď ide do tuhého, tak jednoducho musíte tejto rodine zasiahnutej Zombie vírusom držať palce. Vedlajšie postavy sú tiež naladené na podobnú vlnu, takže ako občasné odlahčenie napätia sú vyhovujúce. Každopádne oceňujem hlavne to, že Netflix nezabúda ani na nové projekty pre milovníkov hororu. + herečka z Scream + herec z The Crazies + herečka z Sharknado 3: Oh Hell No! + herec z Piranha + herec z Halloween + herec z American Horror Story(5.3.2017)

1. SÉRIE (55 %): No, s odřenýma ušima ještě tři. Podle mě by námět potenciál měl, ale zpracování se mi teda moc nelíbilo. Výsledek je poněkud přehnaný, nevtipný a ne moc dobře zrežírovaný a napsaný. A musím říct, že ani casting mi nepřijde nijak extrémně povedený - třeba do role Drew Barrymore si umím představit mnohem vhodnější herečky. Přesto se však i tak v seriálu objevily dobré momenty a celkově mě to bavilo sledovat (prostě taková blbina na necelou půlhoďku no... :)(29.4.2019)

Po first season - pobavilo, určite viac, než 378. časť Walking Dead. Mínusy - takáto zápletka priam kričí po viac čiernom humore (nehovorím, že ho nie je, ale dalo by sa to ešte vyšpičkovať), výkon Olyphanta - ten herec tú trávu tuším fakt hulil naozaj, furt ten jeho prijebaný uškŕňací xicht. Plusy - zápletka, gore, aj keď decentné, dĺžka časti - ani jedna nejde nad pol hodinu, takže to nenudí, ale fajnovo odsýpa, výborne napísaná rola Erica - ten teenedžerský lůzer je top. Uvidíme, čo ďalej. Rád by som sa s Hammondovcami ešte stretol (a zajtra objednávam v e-shope bundu PUSSY MAGNET!).(11.2.2017)