1. série: Santa Clarita Diet je seriál pro nenáročné diváky, kteří stojí o pobavení a nějaké to malé zhnusení. Většina dílů je spíše průměrných, ale některé z nich jsou opravdu vtipné. Jinak se jedná spíše o absolutně zapomenutelný seriál, protože ani herecké výkony nejsou zrovna na Oscara. Potěší ale stopáž a myslím, že kdo chce opravdový oddych, tady ho najde. Druhou sérii budu sledovat, ale třetí by se asi už točit nemusela. 2. série , ač jsem o pokračování tohoto seriálu trochu pochybovala, nabízí mnohem a mnohem víc než její předchůdce. Je tu tolik energie, zábavy, originality a nejvíc bych asi vyzdvihla tu zábavu, protože v první sérii se často objevovaly nechvalné momenty trapného humoru, teď se humor absolutně vypiloval, je chytřejší, trefnější a posouvá Santa Claritu od nenáročného seriálu pro nenáročně publikum k zábavnému seriálu pro všechny divácké vrstvy. Příběh se navíc velmi rozmanitě rozvíjí, vyprávění je atraktivní, vedlejší postavy jsou snesitelné a dokonce dost hýbou dějem. Zfoukla jsem to rychlostí blesku a přes mé prvotní pochybnosti chci další nálož, tohle byla pecka.(13.4.2017)

Rodina Hammondovcov žije pokojným životom v Santa Clarite. Pracovnou náplňou Sheily a Joela je predaj luxusných domov. Ich život sa však kompletne obráti, keď sa Sheila nečakane premení na Zombie. To ich prácu značne komplikuje, pretože má chuť na mäso zákazníkov. Rodina preto musí spojiť sily a postarať sa o to, aby mala matka dostatok potravy bez toho, aby niekto zo Santa Clarity zistil niečo o ich nepríjemnom tajomstve. - Pred pozeraním tohto seriálu som nepočítal s tým, že by tvorcovia v rámci gore ukázali vela, ale v tomto aspekte ma tento seriál príjemne prekvapil. Tvorcovia sa nebáli odviazať a občas sa bolo na čo pozerať. Solídne herecké obsadenie dokáže aj napriek dlhším dialógom vždy príjemne pobaviť, a keď ide do tuhého, tak jednoducho musíte tejto rodine zasiahnutej Zombie vírusom držať palce. Vedlajšie postavy sú tiež naladené na podobnú vlnu, takže ako občasné odlahčenie napätia sú vyhovujúce. Každopádne oceňujem hlavne to, že Netflix nezabúda ani na nové projekty pre milovníkov hororu. + herečka z Scream + herec z The Crazies + herečka z Sharknado 3: Oh Hell No! + herec z Piranha + herec z Halloween + herec z American Horror Story(5.3.2017)

Je to divny..je to vlastne kravina, ale v necem proste zabavna..me hrozne bavi Olyphant, kterej hazi dobrej xicht a hlasku za hlaskou..drew skvela..ta dcera je na pesti..ale celkove se cast povedl..se serialem je to horsi, ale neco takovyho rict u neceho co sem prejel za vecer je tezky..hlavne je velka vyhoda ze epizoda ma 30min takze to utece rychle..idealni pred spanim.. :)(5.4.2018)

No jo, sem tam jsou zombie nechutnosti poněkud za hranou, ale i tak je příběh průměrných maloměšťáků, skvěle zahraných Drew a Timothym, kteří se snaží s klidnou hlavou vypořádat s faktem, že se ze záhadného důvodu z jednoho z nich stal zombík, k neodolání. Nadšen ohlášením druhé série, netrpělivě ji očekávám... 2. série - Velký posun nahoru. Jako kdyby si s první sérií nikdo moc hlavu nelámal, že je to jen taková blbůstka, a po jejím (relativním) úspěchu si řekl "OK, tak to začneme brát vážně a dáme tomu nějaký rámec a úroveň". Nevěřil bych, že tomu dokáží dodat takové komplexní a v rámci možností smysluplné pozadí. Neustále mne u Santa Clarity baví ta snaha hlavních postav kombinovat všední a nevšední věci; třeba zabíjení nácka a večeře v té nové čínské restauraci. Timothy je sérii od série kouzelnější...100% (1. série - 90%, 2. série - 100%)(6.1.2018)

Skvělý originální seriál od televizní společnosti Netflix, který se nevidí každý den. Když se jednoho krásného dne, v městečku Santa Clarita v Kalifornii, probudí Sheila, realitní makléřka, manželka Joela, (který pracuje stejně jako ona v tomto odvětví) matka 16-leté dcery Abby, ještě netuší, jak moc jí to změní dosavadní život. Ráno vše vypadá normálně až na to, že ji neobvykle bolí břicho. Když však vyvrhne neskutečné množství zeleného slizu a to přímo v domě, který nabízí k prodeji, navíc v přítomnosti možných zájemců ke koupi, nevypadá to úplně na běžný den, zvláště když v této neobvyklé činnosti pokračuje také v koupelně. Krátce po tomto incidentu se Sheila dozvídá, že se stala nemrtvou, tedy zombie. Tak začíná tento seriál, který v dalších epizodách přináší ještě více výstředních situací, do kterých je zapojen nejen hlavní manželský pár v podání herecky výborně sladěného dua Drew Barrymore a Timothy Olyphant, ale i dcery Liv Hewson, tak i dalších lidí v jejich blízkém okolí. Není to pro ústřední postavy prostě jen tak, obstarat lidské maso a přitom zůstat, alespoň trochu normální rodinou. Z tohoto prostého faktu čiší největší porce vtipu v přijatelné míře, zároveň humor také stojí i na rodinných, sousedských či partnerských základech. Musím vyzvednout také hudební složku, která je bezchybná, zvláště v závěrečných titulcích. Seriál není úplně pro každého, ale pokud dokážete překousnout nějakou tu porci krve nebo utrhnutou část lidské končetiny, skvěle si užijete tuto rodinku, která má trošku netradiční zálibu.(26.4.2017)