Osmiletá Meral se právě přistěhovala do nového města. V nové škole se snaží získat kamarády ještě před podzimním školním kurzem, ale není to tak jednoduché. Doma se spřátelí s myškou, která u ní žije v pokoji, a dá jí jméno Peepeep. Z obavy, že rodiče myšku zabijí, když bude se školou pryč, vezme ji Meral tajně s sebou. Díky ní se spřátelí se spolužáky tak, jak by to nečekala. Když se však myšky zmocní sova, Meral obviňuje právě nové kamarády. Teprve až v divočině, kde se najdou soví vývržky s obsahem myších kostí, Meral pochopí, o čem je opravdové přátelství. (Zlín Film Festival)

hygienik

Je tu naplácané všetko. Chlapec na vozíčku + zvieratká + pesničky - NIÉÉ + afektík. To je priveľa naraz. Simone van Dusseldorp je (pod)priemerná TV režisérka. Lenže v Holandsku, zdá sa mi, požívajú TV režiséri väčšiu prestíž než "kino" režiséri. A vzhľadom na fakt, že práve jej filmy sú posielané na rôzne festivaly a kúpili ich aj české televízie, budem blahosklonne predpokladať, že sú predsa len kvalitnejšie, než si myslím ja. Koniec koncov, keby som mal 7 rokov, možno by sa mi to páčilo, kto vie. ()