EdaS

Solidní béčko s atmosférou a pěknou kamerou. A jako bonus Tor Johnson dávající do nosu hlavnímu hrdinovi! ()

liquido26

Celkem zdařilý noir se skvělou atmosférou, který sice vychází z jedné určité nelogičnosti, ale to se dá prominout, protože se jinak jedná o velice pěknou detektivku. ()

Martin741

Reziser Budd Boetticher /Ride Lonesome, 7 men from now/ natocil slusny film noir s pribehom, ktory dokaze divaka zaujat a dokonca anenudi ani v strede filmu. Opat ide o detektivku -patranie, ale ma to vyborne tempo, slusny dej, kulisy na dialogy na urovni, kde vatovo plane plkani bolo nemilosrdne zlikvidovane a dostalo len minimum priestoru. K tomu sa do toho este slusne obuli herci ako skvela Lucille Bremer /Meet me in St. Louis 1944/ a Richard Carlson /Netvor z cerne laguny 1954 a Doly Krale Salamouna 1950/. Zvysok hercov mi jaxi nic nehovoril, ale snazili sa a hrali na urovni. Velmi dobry noir film : 70 % ()

Topco

Noirové B-čko z kategórie „naivný, no zábavný príbeh s krásnym vizuálom“. Základná zápletka pripomenie Fullerov neskorší noir Shock Corridor (hl. hrdina - najaté očko predstiera, že je blázon, aby sa dostal do sanatória a vypátral tam pohrešovanú osobu). Je tu pár veľmi naivných dejových skratiek, ale takéto veci musíte týmto hodinovým noirom odpustiť. Vyzdvihnúť sa musí naozaj pekná noirová kamera a veľa nápadito nasvietených scén (silueta zapaľujúceho si muža). ()

vitekpe

Nemohl jsem nevzpomenout kultovni Farewell, My Lovely. :) Aneb vsichni (noiristi) zname epizodu, kdy je Marlowe v sanatoriu doktora Amthora... Tenhle film vlastne rozviji tuto myslenku, a v sanatoriu se odehrava cely. Dej - soukrome ocko patra na popud krasne zeny po lumpovi schovanem v soukromem psycho sanatoriu. Spatne to neni, ale ze bych skakal uzasem to take rict nemuzu. Nakonec dam proste prumer. ()