Pod vlivem úplňku

• slovenský

Pod vplyvom splnu

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1987, 102 min

"Nejsme dokonalí, sněhová vločka je dokonalá, hvězdy jsou dokonalé, my ne, my děláme chyby, vybíráme si ty nepravé, máme zlomená srdce......". Hlavní roli tu nehraje ani tak okouzlující Cher a Nicolas Cage jako úplněk, pod jehož magickým vlivem lidi alespoň na chvíli ztratí kontrolu nad svým rozumem a nechají se vést srdcem. Je tu láska, vášeň, rodinné tradice a hodnoty, je tu krásná hudba, je tu kouzlo, je tu vtip. A především jsou tu jedineční herci, za všechny chválím Nikáčka, který sice žádnou cenu nedostal, ale vášnivý pekař patří mezi jeho nejopravdovější chlapy.(4.3.2006)

Oscar 3 : Herečka HR - Cher, Herečka VR - Olympia Dukakis, Scénář + 3 nominace: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Vincent Gardenia . . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(9.3.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $80,640,528Tržby Celosvetovo $81,300,000(5.12.2009)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $80,640,528(8.1.2007)

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Zpočátku trochu nudná romantická komedie o italoamerické rodině ve finále pěkně vygradovala vyřešením nevěr protagonistů příběhu. Jistě, Cher to slušelo a hrála dobře, ale pro mne to byl především Nicolas Cage, který vložil do své postavy plno emocí v jedné z jeho životních rolí cholerického zamilovaného bezprstého pekaře. O žádný legrační příběh však nejde, spíše o zamyšlení ze života na téma láska a manželství. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=zIcIyLr92YM(20.5.2010)

"Budu se vdávat. - Miluješ ho? - Ne. - Dobře!" Italové to v New Yorku výtečně rozjeli. Skvěle mne pobavili pestrou škálou teatrálních gest, plnou pusou rodinných hodnot a pohlavními orgány kdykoli připravenými k nevěře. Nejsem ochoten aktivně se účastnit podobně třaskavých vztahů, ale z bezpečí krytu nezúčastněného pozorovatele se mi šmírovalo velmi příjemně.(29.10.2011)

No nevim, je to milá a pohodová romantika s příměsí trochy komedie a konec je naprosto kouzelně pojatej, ale že by si to zasloužilo 3 Oscary? Myslim, že je to trošku přehnaný, ale to nic nemění na tom, že Cher a Nicolas Cage jsou perfektní a ta atmosféra italský rodiny nemá sebemenší chybu(6.1.2009)

„Když je miluješ, jsou ti nevěrní, protože vědí, že můžou.“ Jewisonův lunapark z americko-italské komunity plný opery, teatrálních gest, impulzivního jednání, rodinné pospolitosti, ležení ve smrtelných postelích a samozřejmě bláznivé lásky. Prostřednictvím chytrého a vtipnými dialogy prošpikovaného scénáře J.P.Shanleyho ukazuje Moonstruck dlouhý nos na drtivou většinu současných romantických komedií, jenž zarputile odmítají opustit zavedené šablony či sklouzávají k lacinosti. Cher okouzlující, po návštěvě beauty salónu bych řekl přímo neodolatelná. Handicapovaný pekař Cage je podobně jako ve Wild at Heart nečekaně snesitelný. A komu se vášnivý příběh nevěsty a vlka nezamlouvá, toho klepne pepka a já mu přijdu na pohřeb v červených hadrech..(10.11.2016)

Tak na tento film jsem se vůbec netěšil, ale dostal jsem velkou porci zábavné podívané s roztomilými dialogy a s výborným obsazením. Film má spád, ničím se nebrzdí a byl jsem velice překvapen, jak rychle uběhl. Já hodnotím silnými 4 hvězdičky…(1.1.2009)

Jedna z oněch klasických romantických komedií 80-ých let, která vydláždila cestu záplavě zaláskovaných taškařic let 90-ých. Cher ukazuje, že je (byla) dobrou herečkou, film má pěknou atmosféru - odehrává se v newyorské italoamerické komunitě - pravdou ale je, že bez Nica Cage v roli zhnuseného pekaře s kovovou protézou by byl poloviční.(15.11.2002)

Jeden z nejlepších romatnických filmů vůbec! Dojem italské rodiny s Cher v hlavní roli je povedenený a Nicolas Cage je ve své roli taky bezvadný. Má to tu a támhle přiměřený vtip, navíc v ten pravý okamžik...(5.1.2004)

Prijemna romanticka komedia a to som od nej necakal az tak vela, takze som nadmieru spokojny. Dialogy nemali chybu, podvadzanie skoro kazdeho z kazdym naskytovali rozne humorne situacie a zaver celej rodiny s bratmi pri jednom stole bol ako ceresnicka na tortu, takze len malicko chybalo k tomu, aby som nedal piatu hviezdicku. Film ma 3 Oscary za scenar a 2 herecky Cher a Olympia Dukakis. Nominovany na Oscara bol aj herec za vedlajsiu ulohu Vincent Gardenia, avsak väcsie stastie mal v roku 1988 Sean Connery, ktory Oscara vyhral za ulohu v mafianskej drame NEUPLATNI (1987). Film mal este dve hlavne nominacie za reziu Normana Jewisona a najlepsi film, avsak v oboch kategoriach vyhrala drama od rezisera Bernarda Bertolucciho POSLEDNI CISAR (1987)... 12.07.2010 _______ Cher - (Loretta Castorini) +++ Danny Aiello - (Johnny Cammareri) +++ Nicolas Cage - (Ronny Cammareri) +++ Olympia Dukakis - (Rose Castorini) +++ Vincent Gardenia - (Cosmo Castorini) +++ John Mahoney - (Perry) +++ Julie Bovasso - (Rita Cappomaggi) +++ Produkcia: Norman Jewison +++ Hudba: Dick Hyman +++(12.7.2010)

"When the moon hits your eye like a big pizza pie, That's amore " :-) Túto obľúbenú romantickú komédiu mojej rannej mladosti som nevidela vééľmi dlho - a i keď niektoré spomienky nezmiznú, už by som si ju vážne rada zopakovala!(5.4.2005)

To boli ešte časy, keď sa Cher podobala na Cher ....(6.1.2009)

Místy humorná sonda do života newyorských Italoameričanů, kteří rádi jí a stejně rádi melou. Ovdovělá účetní dostává nabídku k sňatku, ovšem všechno je nakonec jinak a hříchem zavrženého snoubence vlastně bylo to, že byl trouba. A že se na scéně objevil jeho mladší bratr, toho času cholerický pekař. Osvědčený režisér Norman Jewison nabízí sérii milostných tužeb a záletů, místy půvabných situací, nejvíc se mu ovšem daří v práci s herci (Cher, Olympia Dukakis, Nicolas Cage). Že bych se ale rozplýval nad dialogy nebo se popadal za břicho, tak to zase určitě ne.(15.6.2019)

Film to byl zajímavý, o tom nemůže být sebemenšího sporu, ale přece jen od filmu, který získal tři hlavní Oscary v kategoriích, které jsou důležité pro celkové vnímání filmu, jsem čekal trochu více, než se mi dostalo. Nevím, co mi nedovoluje označit ten film za bezchybný a perfektní, možná to je docela roztahaný děj, možná to je určitá monotónnost, do které se film zhruba ve své polovině dostal, možná to je něco úplně jiného. Ale fakt je ten, že tohle nemohu označit za jednu z nejlepších romantických komedií, které jsem kdy viděl. Je to jen solidně natočená a dobře zahraná romantická komedie, která sice dokáže zaujmout, ale právě ve své polovině je jednoznačně nejslabší a chvílemi dokonce nudí. Je možné, že to leckdo vidí jinak, já to však vidím takto, a třeba oproti komedii "Baby Boom" ze stejného roku a od stejného studia v mých očích dost zaostává. Musím však uznat, že Cher byla ve své roli docela příjemná, ale nepřevedla podle mne nic natolik mimořádného, abych byl přesvědčen, že zlatou sošku dostala zaslouženě. Spíše si myslím, že místo ní si měl sošku odnést Nicolas Cage, který je zde velice elegantní a sympatický a který mne v tomto filmu velice příjemně překvapil. Bohužel však nebyl ani nominován. O Oscarovi za scénář mám také trochu pochyby, ale asi byl udělen správně. A Oscar pro Olympii Dudakis je zcela zasloužený, ta tam opravdu přečnívala svým výkonem skoro všechny herecké kolegy. Takže celkově film vnímám kladně, ale zároveň mi přijde tak trochu přeceňovaný. Já mu uděluji čtyři hvězdičky.(4.1.2009)

Vďaka ČT som si mohol konečne posvietiť na výkon Cher v tomto filme. Bol som zvedavý, nakoľko bol jej výkon hodný oscara. Nakoniec musím uznať, že ten taliansky temperament z nej skutočne vyžaroval a jej herecký výkon mi prišiel absolútne presvedčivý a prirodzený. Až doteraz som ju poznal iba z dvoch vedľajších úloh vo filmoch, videoklipov a rádia, ale uznávam , že hrať vie minimálne rovnako dobre ako spievať. Tento príbeh lásky je príjemne pozerateľný, dopĺňa ho vkusný a nevtieravý humor a všetko je tu čisté "Italiano". 80%.(2.1.2014)

Nesnáším současnou Cher! Plastická zrůdička, které už nezbyvá nic jiného, než po vzoru Michaela Jacksona brát role ve kterých si sama ze sebe bude dělat srandu! Zatímco Jackson hraje ufouna v MiB II a Scary movie 4 bez použití jakokoli masky a Cher například v Bratři jak se patří hraje sama sebe jako namyšlenou po zašlé slávě toužící mrchu. Těžko říct, kdo je na tom hůř! Pravděpodobně Vondráčková! Jenže než se z Cher stala taková karikatura, byla to skutečná talentovaná hvězda! Úžasná zpěvačka, která spolu se Sonym nazpívala jeden z nejkrásnějších songů všech dob I got you babe a poté také skvělá herečka! Přes vedlejší roli v Silkwoodové po členku tri Čarodejnic z Eastwicku až po hlavní roli v komediálním dramatu Pod vlivem úplňku, za kterou si odnesla Oskara za hlavní roli! Film je to skvělý, začíná poměrně vážně, ke konci je to už nefalšovaná komedie! Svérázná italská rodina v Americe a (ne)šťastné páry a jejich milenci! Film má otmosféru takových rodinných komediálních dramat jako Domů na svátky, Zatímco jsi spal, Moje tlustá řecká svatba... A jako tyto se i dá hodnotit. Příjemný, zábavný dojemný, vtipný, ale rozhodně žádná rána do hlavy! Film skočí a tím na něj přestanete myslet. Rádi se na něj podíváte znova, ale jen pokud zrovna poběží v televizi. Výkon Cher je ve své roli výborná, Oskara si no.. zasloužila? Vzhledem k nominaci Meryl Streep za Jako nepoddajný plevel asi ne! Ale nemůže Meryl ty Oskary dostávat furt, ne? Cage byl výborný - taky už v současnosti trošku senilní! Film je pěkný, ničím výjimečný! 7/10(5.1.2008)

Vynikající romantická komedie. Cage tu coby bezruký pekař předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů.(26.9.2005)

• playboxguest

Nějak jsem nepochopila smysl toho filmu a nebýt Cage a Cher v hlavních rolích, myslela bych si, že sleduju nějakou druhořadou televizku o ničem.(8.8.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7